Gönderen Konu: Donör bölgedeki kabuklar kaldırılmalı mı?  (Okunma sayısı 1287 defa)

dacht

• Full Member
Donör bölgedeki kabuklar kaldırılmalı mı?
« : 25 Ekim 2020, 17:21:57 »
Merhaba arkadaşlar, 5 gün önce ekim yaptırdım. Donör bölgem çok kuru ve ne zaman dokunsam bi kabuk dökülüyor resmen ufalanıyor kafam.

Bazen farkında olmadan elim gidiyor kaşıyorum, tehlikeli bir durum oluşturur mu?

Bir de ekim yapılan bölgeye ufak ufak dokunmakta bi sıkıntı olur mu, kaşıntı çıldırtacak düzeye geliyor bazen. Sadece temas kaşıma yok.

Siddhartha

• Hero Member
Ynt: Donör bölgedeki kabuklar kaldırılmalı mı?
« Yanıtla #1 : 25 Ekim 2020, 17:35:54 »
Hicbirsey olmaz
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

dacht

• Full Member
« Yanıtla #2 : 25 Ekim 2020, 17:51:48 »
Hicbirsey olmaz

Teşekkür ederim hocam yanıtınız için
Saç ekim sürecim:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=17042.0

Takviyeler:
Xpecia 2 adet/gün
Hardline Vitamin Mineral Tablet 1 adet/gün
Arginine 2,5 gr/gün

BugsBunny

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 25 Ekim 2020, 20:55:55 »
Merhaba arkadaşlar, 5 gün önce ekim yaptırdım. Donör bölgem çok kuru ve ne zaman dokunsam bi kabuk dökülüyor resmen ufalanıyor kafam.

Bazen farkında olmadan elim gidiyor kaşıyorum, tehlikeli bir durum oluşturur mu?

Bir de ekim yapılan bölgeye ufak ufak dokunmakta bi sıkıntı olur mu, kaşıntı çıldırtacak düzeye geliyor bazen. Sadece temas kaşıma yok.

Donör alınan bölgedeki kabukları alabilirsin kasiyabilirsin ama ekim yapılan yeri kesinlikle kaşıma koklere zarar verirsin. Benim de 10. Gün  kasinti cok oluyor fakat sabrediyorum.

Karahan Girgin

• Full Member
« Yanıtla #4 : 25 Ekim 2020, 21:32:48 »
Hocam tam bu konuyu acmayı dusunuyordum bende de aynı sorunlar var bnde 6. Gündeyim 10. Gün kabuk dökümünü bekliyorum çok kaşıntım var donör bölgemin kabuklarıını döküyorum elimle masaj şeklinde ekim yapılan yere parmak uçlarımla dokunuyorum hiç dokunmamak daha iyidir muhakkak ama sorun olurmu bir fikrim yok inşallah olmuyordur emekler boşa gitmesin:)
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=17096.0
Her gece 5000mg biotin 1 kapsül
Her gece b vitamin mix 1 kapsül
2 günde 1 kapsül dvitamin,çinko,demir karışımı

BugsBunny

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 25 Ekim 2020, 21:38:27 »
Hocam tam bu konuyu acmayı dusunuyordum bende de aynı sorunlar var bnde 6. Gündeyim 10. Gün kabuk dökümünü bekliyorum çok kaşıntım var donör bölgemin kabuklarıını döküyorum elimle masaj şeklinde ekim yapılan yere parmak uçlarımla dokunuyorum hiç dokunmamak daha iyidir muhakkak ama sorun olurmu bir fikrim yok inşallah olmuyordur emekler boşa gitmesin:)

Bir yerde dayanılmaz gibi ise parmağınızın yumuşak dokusu ile hafif dokunun kesinlikle sag sol yukarı aşağı hareketi yapmayın diyordu ama ben biraz pimpirikliyim sunu yazarken bile deli gibi kaşınıyor ama korkudan dokunamıyorum. Daha tecrübeli arkadaşlar da var forum da onlar da cvp yazarlar diye düşünüyorum.

Karahan Girgin

• Full Member
« Yanıtla #6 : 25 Ekim 2020, 22:11:43 »
Sadece dokunuyorum hafifce fazla zorlamadan bende beklemedeyim :) kaşınıyor kök yerini tutuyor iyileşiyor diyorlar ama espri mi takılıyor cevremdekiler bilmiyorum 😄
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=17096.0
Her gece 5000mg biotin 1 kapsül
Her gece b vitamin mix 1 kapsül
2 günde 1 kapsül dvitamin,çinko,demir karışımı

Kel herif

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 25 Ekim 2020, 22:34:19 »
Bende işlemin 6.günündeyim ve aynı dertten muzdaripim. Fakat nacizene tavsiyem kaşımaman hocam. Yıkadıktan sonra temiz bir havlu yada havlu kağıtla yukardan aşağı hafif hafif sür yumuşadığı için hemen temizleniyor zaten. Kuru şekilde yaparsan bende bir kaç kez ufak ufak kanadı sıkıntı yaşarsın.  Sabredip iyileşeceğiz yapacak pek bişey yok. Allah sabır versin

b.erdem

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #8 : 06 Mayıs 2021, 02:54:30 »

Dostum şu an nasıl durumun özellikşe donör bölgende sorun oldumu

• Ekim Tarihi: 30.04.2021
  • Ekim Merkezi ismi Medeks haircenter
  • Greft Miktarı 4300
  • Yaşınız 40

Kel 58

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 09 Mayıs 2021, 12:51:45 »
Arkadaşlar ben de 10. Günümdeyim. Kabukları alırken nazik davransam bile eklen saçlardan da bayağı dökülen oluyor. Normal mi bu sizce? Sadece bugün değil 6. Günden itibaren saçlar yavaş yavaş dökülmeye başladı ve giderek artıyor

Facebook Twitter Instagram