Gönderen Konu: ŞAHİN ÇELİK / 23.10.2020 / 3900 Greft / Yaş:36 / Thug Life  (Okunma sayısı 10526 defa)

zz

• Saç Ekimim
  • Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Merhabalar arkadaşlar,
Forumu uzun süredir takip eden bir kardeşiniz olarak ve karar vermemde etkili olan sizlerle sürecimi paylamak istedim.

KARAR VERME AŞAMASI
Uzun süredir forumu takip etsem ve arkadaşlarımı operasyona ikna etsemde kendim için bir türlü operayona cesaret edemiyordum.Pandemideki sokağa çıkma yasakları sırasında cesaret edip bir kaç yerle görüştüm.Bir merkezle de anlaşma aşamasına gelmiştim.Fakat ekim merkezinin kendi instagram sayfalarındaki paylaşımlarından başka deneyimlerini paylaşan yoktu.Instagram paylaşımlarında da operasyon yaptıranların büyük bir kısmı yabancı asıllı gibiydi fotolardan anladığım kadarıyla zira paylaşımların altında yorum dahi yoktu.Bu da beni oldukça kuşkulandırdı.Sonra bende en iyisi bu forumda arkadaşlara sorayım dedim.Onlardan aldığım yorumlar sonucu ilk kararımın iyi olmadığını düşündüm ve işlemi iptal ettirdim.İlk süreçte aklımda hep DHI yöntemi ile ekim vardı.Bu yöntemin kanal açma işlemi olmadığı için daha kolay olacağını düşünüyordum.Ancak daha sonra yine karar değiştirerek yöntemden daha çok ekim yapan ekibin başarı oranının daha önemli olduğuna karar verdim.Oturduğum şehir(Konya) itibariyle İstanbul’a gidip gelmek gözümde çok büyüdü.Bende çevre illerdeki merkezlerin sonuçlarına odaklandım.Ankara ve Antalya ön plana çıktı.Şahin hocayla görüştüm.Sorularamı açıklıkla cevap verdi.Hatta onada DHI’ın mı yoksa Safir FUE’nin mi daha iyi bir işlem olduğunu sordum.Direk Safir FUE deseydi aklımda yine bir soru işareti oluşacaktı.Kendisi böyle bir ayrımı yapamayacağını DHI ile de çok iyi sonuçlar alan merkezler olduğunu söyledi.Kendi ekibinin Safir FUE yöntemini bildikleri için merkez olarak bu yöntemi uyguladıklarını söyledi.Konuşma sonunda düşünmek için bir kaç gün süre istedim.Forumu tekrar inceledim Şahin Hocanın sadece 2 tane başarısız sayabileceğim sonuç gördüm.Haziran ayına kadar Şahin Hocanın kliniği kapalıydı.Sonraki süreçte de işlerimin belirsizliği nedeniyle 23 Ekim 2020 tarihinde operasyon yapılmak üzere Ağustos ayında randevu oluşturmuşturdum.Vakit su gibi aktı.

OPERASYON
Kasım 2018’den operasyondan 3 gün öncesine kadar Xpecia ve 3 kutu günde 1/4 olmak üzere Proscar kullanmıştım.Bu süreçte saçlarımda gerçekten gözle görülür şekilde iyileşme oldu.Hatta öyle ki operasyon yaklaştıkça süreci bilen arkadaşlarım ekime ihtiyacım kalmadığını söylediler.Bende bu değişimi farketsemde bu işin artık kafamı bulandırmaktan çıkıp bir sonuca bağlayarak işlemi yaptırmaktan vazgeçmedim.Stres yapmamak için operasyon gününe kadar süreci hiç düşünmedim.Başka şeylerle ilgilendim.Hayat felsefesi olarakta hayata sürekli negatif bakan insanları pek çevremde tutmam.Bu yüzden süreç öncesinde operasyonla ilgili stres yapmadım.
Operasyon için 08:00’da merkeze geldim.Şahin Hocam ve Ergin Hocam beni karşıladılar.İlgili evrakları doldurup, test ve PRP için kan verdim. Sonrasında planlama aşamasına geçtik. Hala tek aklımda kalan süreç burası. Ben ön çizginin biraz daha yuvarlak olmasını istedim fakat Şahin Hocam bunun doğal görünmeyeceğini söyledi.Bende ustanın işine fazla karışılmaz şiarıyla ikna oldum ve ekim yapılacak odaya geçtik.
Bu bölümde pek anlatılmayan yada benim pek okumadığım şeylerden bahsetmek isterim.
Ekip strerilizasyon konusunda çok hassas davrandı.Odada yatacağım koltuk dışında hiçbirşeye dokunmamam istendi.Basınçlı anestezi ile işlem başladı.Kan alımından çok çok daha az acı hissettim. Sonrasında çalışılacak donör bölge safha safha anestezi yaparak ilerledik. Basınçlı anestezi zaten uyuşturduğundan diğer anestezide hiç acı hissetmedim. Şimdi burada yaptırmak isteyen arakadaşlara açıklamak istiyorum. Anestezi acıyı yok ediyor fakat ben bütün işlemleri hissetim ama sıfır acı vardı. Alım planlanırken Şahin hocam yanlardan da almayı planlamıştı fakat bir kaç alımdan sonra 4 lü greftler olmasına rağmen köklerin çok zayıf olduğu için yanlara devam etmeyeceğini söyledi. Arka bölgede de aynı devam ederse devam etmeyeceğini söyledi. Biraz moralim bozuldu fakat herşeyin hayırlısı dedim.Arka taraf o kadar kötü çıkmadığı için devam ettik. Saçlarım aşırı ince telli olduğu için belki çok sık olmayacağı fakat doğal görünüm olacağını söyledi Şahin Hocam. Başka merkezlere gitsem eminim daha fazla greft alırlardı fakat ben homojen görünümün bozulmasını istemedim.Alım sürecinde yüz üstü yatmak beni çok zorladı. Yaklaşık 4 saat maskeyle yüz üstü yatmak, zaman zaman burnum tıkanması mezarda gibi hissettirdi kendimi. Neyse ki bu süreçte ince işçilikle sona erdi. Greftler toplandıktan sonra Şahin Hocam kanal açımına geçti. Bu sefer sırt üstü yatarak kıpırdamadan yatma başladı. Aralara girmek için enjekte edilen sıvı kafamı balon gibi hissettirdi. Kafadaki o gerilim çok değişik bir  tecrübe. En son olarakta Büşra, Buket ve Elif hanımlar greftlerin yerletirmesine geçti. Ekim sürecinin en rahat bölümü burasıydı. Bir süre sonra yemek molası verdik ve sonrasında işlem tamamlandı ve saat tam 16:00 da merkezden ayrıldım.

EKİM SONRASI İLK 3 GÜN
İlk gün kafadaki balon hissi devam ediyor. Eve geldim yemek yedim. Hemen yatay pozisyonda dinlenmeye geçtim. Ekim yaptıran bir kaç arkadaşımın tecrübelerine dayanarak ilk 10 günün uyku konusundan sıkıntılı geçeceğini biliyordum fakat çok 3 gün boyunca çok güzel uyudum ben.tabiki dikkat ederek.
İlk yıkamayı 48 saat sonra kendim evde yaptım. Sargıları çıkarmak dışında yine korkacak hiç birşey yok.
Bugün 3. günüm kendimi işe gidebilecek kadar rahat iyi hissediyorum. Şişlikleri yüzüme indirmeden aşağıya çekmeyi başardım. Ama hala şişlik ve gerginlikler devam ediyor.
Sigara ve alkol kullanmıyorum. Ekim öncesine kadar da günlük 1-2 saat arası spor yapıyordum düzenli olarak.

Sonuç olarak uzun bir bekleme sonunda işlemi bu şekilde tamamladık.Bundan sonra güzel bakım yaparak, dikkat ederek, Allah’a dua ederek, stres yapmadan beklemekten başka bir şey kalmadı inşAllah. Karar vermemde yardımcı olan, paylaşımlar yaparak bizlere yol gösteren arkadaşlara teşekkürler. Thug life’a gelince de fotoğraflarımda kullandığım gözlük bu isimde caps’lere konu oluyor. Bende esprili bir şekilde kolay hatırlanmak işin böyle bir tercihte bulundum.

NOT:Fotoğraflar geliyor

zz

• Saç Ekimim
  • Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ekim öncesi
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=17070.0

Kullanılan Takviyeler
Xpecia sabah/akşam
Proscar 1/4
Nar suyu
1 avuç kabak çekirdeği
Harnup pekmezi

zz

• Saç Ekimim
  • Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Planlama

Kullanılan Takviyeler
Xpecia sabah/akşam
Proscar 1/4
Nar suyu
1 avuç kabak çekirdeği
Harnup pekmezi

zz

• Saç Ekimim
  • Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Kısa Saç Planlama

Kullanılan Takviyeler
Xpecia sabah/akşam
Proscar 1/4
Nar suyu
1 avuç kabak çekirdeği
Harnup pekmezi

zz

• Saç Ekimim
  • Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
ÖN BÖLGE 2900
TEPE 1000

Kullanılan Takviyeler
Xpecia sabah/akşam
Proscar 1/4
Nar suyu
1 avuç kabak çekirdeği
Harnup pekmezi

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
Geçmiş olsun

cemsultan

• Yeni üye
  • *
hayırlı olsun umarım istedğin sonuca ulaşırsın
buda benim ilk yorumum sana denk geldi :)

zz

• Saç Ekimim
  • Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları

Kullanılan Takviyeler
Xpecia sabah/akşam
Proscar 1/4
Nar suyu
1 avuç kabak çekirdeği
Harnup pekmezi

zz

• Saç Ekimim
  • Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
hayırlı olsun umarım istedğin sonuca ulaşırsın
buda benim ilk yorumum sana denk geldi :)

teşekkürler kardeşim güzel dileklerinizi ,dualarınızı bekliyorum.

Kullanılan Takviyeler
Xpecia sabah/akşam
Proscar 1/4
Nar suyu
1 avuç kabak çekirdeği
Harnup pekmezi

zz

• Saç Ekimim
  • Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
İLK YIKAMA SONRASI

Kullanılan Takviyeler
Xpecia sabah/akşam
Proscar 1/4
Nar suyu
1 avuç kabak çekirdeği
Harnup pekmezi

Raydonovan

• Full Member
Ynt: ŞAHİN ÇELİK / 23.10.2020 / 3900 Greft / Yaş:36 / Thug Life
« Yanıtla #10 : 26 Ekim 2020, 17:01:21 »
Hayırlı olsun ekiminiz, benim ekimime çok benziyor

zz

• Saç Ekimim
  • Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 26 Ekim 2020, 17:02:08 »
3.GÜN

Kullanılan Takviyeler
Xpecia sabah/akşam
Proscar 1/4
Nar suyu
1 avuç kabak çekirdeği
Harnup pekmezi

zz

• Saç Ekimim
  • Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 26 Ekim 2020, 17:03:13 »
Hayırlı olsun ekiminiz, benim ekimime çok benziyor

teşekkürler, Şahin Hocam sağolsun imzasını atıyor hepimize  ;D

Kullanılan Takviyeler
Xpecia sabah/akşam
Proscar 1/4
Nar suyu
1 avuç kabak çekirdeği
Harnup pekmezi

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 26 Ekim 2020, 17:10:31 »
detaylı anlatım ıcın teşekkürler bıze güzel bır konu hazırlamışsın

ekım planlaman gayet başarılı dökülme alanına göre umarım şahin çeliğin mutlu hastalarından biri de sen olursun

geçmiş olsun
Global Moderator

zz

• Saç Ekimim
  • Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 26 Ekim 2020, 17:20:27 »
detaylı anlatım ıcın teşekkürler bıze güzel bır konu hazırlamışsın

ekım planlaman gayet başarılı dökülme alanına göre umarım şahin çeliğin mutlu hastalarından biri de sen olursun

geçmiş olsun

çok teşekkürler inşAllah bu çılgınlığın karşılığını alırız. 1 sene boyunca paylaşıma devam

Kullanılan Takviyeler
Xpecia sabah/akşam
Proscar 1/4
Nar suyu
1 avuç kabak çekirdeği
Harnup pekmezi

Facebook Twitter Instagram