Gönderen Konu: 20 yaşından sonra boy uzatma videom nasıl olmuş ?  (Okunma sayısı 942 defa)

icindentramvaygecensarki

• Sr. Member
20-21 yaşında 172.7 idim sabahları 174.0 çıkıyordum, ektomorf olduğum için kısa gözükmüyordum ama bazı kızlar benimle aynı boyda oluyordu asabımı bozuyordu, genetik olarak vücut yapamadığım için de 185-190 adamların yanında velet gibi duruyordum
Şimdi 23 yaşındayım ve sabah boy ölçtüğümde 180.2 gibi bir sonuç elde ediyorum. Herkes uzadığımı rahatlıkla görüyor, herkesle de karşılaştırıyorum. Videoda da nasıl olduğunu anlattım, sizce nasıl ?

baskan123

• Hero Member
Ynt: 20 yaşından sonra boy uzatma videom nasıl olmuş ?
« Yanıtla #1 : 03 Kasım 2020, 08:32:39 »
boy uzatma konu sahibi ben olmalıyım.
81 cm den 1.70 oldum iğne ilaçlarla.

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 03 Kasım 2020, 11:09:11 »
20 yaşından sonra boy uzamaz.Duruşu düzeltebilirsin ama oda max 2-3cm katar.
Şuan maksimum 175sindir
« Son Düzenleme: 03 Kasım 2020, 11:16:06 Gönderen: My Precious »

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 03 Kasım 2020, 14:03:01 »
Güzel clickbait olmuş kanka.
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

SonPişmanlıkNeyeYarar

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 03 Kasım 2020, 18:15:09 »
boy uzatma konu sahibi ben olmalıyım.
81 cm den 1.70 oldum iğne ilaçlarla.

Hangi ilaçlar onlar ? Süreç nasıldı ?

SonPişmanlıkNeyeYarar

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 03 Kasım 2020, 18:17:44 »
20-21 yaşında 172.7 idim sabahları 174.0 çıkıyordum, ektomorf olduğum için kısa gözükmüyordum ama bazı kızlar benimle aynı boyda oluyordu asabımı bozuyordu, genetik olarak vücut yapamadığım için de 185-190 adamların yanında velet gibi duruyordum
Şimdi 23 yaşındayım ve sabah boy ölçtüğümde 180.2 gibi bir sonuç elde ediyorum. Herkes uzadığımı rahatlıkla görüyor, herkesle de karşılaştırıyorum. Videoda da nasıl olduğunu anlattım, sizce nasıl ?

Yastıksız uyuyunca horluyorum. Yastıklı uyuyup egzersizleri yaparsam olur mu ?

baskan123

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 03 Kasım 2020, 20:15:34 »
Hangi ilaçlar onlar ? Süreç nasıldı ?

Hormon ve yaşın ile alakalı bir konu bu.
5 yaşında başladım boyum cok kısa idi okula almayacaklardı. Müdüre yalvar yakar öyle kabul etti okula.

Ankara bolu düzce zonguldak istanbul hastane hastene bizi sevk ettiler. En son düzce araştırma hastanesinde sabit kaldım. Bütün tedavimi orada oldum.
3 ayda bir gidip sol kol filmin çekiliyor. Sol elindeki damarın genişliğine dolup dolmadığına bakılıyor çünkü o damardan geçiyor vereceğimiz ilaç.
Her gittiğinde gün boyunca 6-7 kez 30 dakika ara ile kan alıyorlar.
Sonra tam vücut röntgen çekiliyor.
Kan testinden sonra 1 hafta hastenede yatırılıyorsun. 1 hafta boyunca uyurken kolundan kan alıyorlar çünkü salgılanan hormonun ne olduğunu ve eksiklik oranına bakılıyor ona göre de ilaç tedavisine başlandı. tedavim 12 yıl sürdü. 5 yıl boyunca iğne kullandım 3 kez iğne değiştirdim ve her seferinde eğitmek için ankaradan görevli geldi.
İlacın tanesi 330 tl idi ve bir ilaç 4 gün gidiyordu. Nereden baksan 110-130 bin lira arası masraf tuttu. Allah razı olsun benim zamanımda hepsini devlet karşıladı ama şimdilerde %30 unu alıyor diye biliyorum.
Tedavimin bitmesii gerekiyordu 6 ay fazladan kullandım tabi ki bu teklif profesörden geldi ama fazla ilaç kullanımının beni öldürebilir, sakat bırakabilir veya kanser yapabileceğini söyledi. Tercihi bana bıraktırlar ailem istemedi ama ben üsteleyince kullandım. Sıkıntı olmadı boy kısalığın ne olduğunu zararlarını çok biliyorum ama şuan orta boylu olduğum için herhangi bir sorun teşkil etmiyor.
Tedavinin sonunda kalem iğneyi ve uçlarını hastaneye geri iade ediyorsun.
Şuan 20 yaşındayım ve geçen sene o profesörüm yanına gidip hediye takdim etmiştim çünkü bende emeği fazlasıyla vardı.
Senin boy uzama diye anlatmak istediğin eklemler arasındaki boşlukları açmak.
Sportif hareketlerle eklem arasındaki boşlukları açarsın ve sporu bıraktığında o boşluklar yine kapanır.
Boy uzaması  büyüme hormon salgılanması ile alakalıdır.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 03 Kasım 2020, 21:56:54 »
Sabahları uzayıp sonra kısalan şey senin toplam boyun mu? İlk defa duydum ... ilginç bir bilgi..

icindentramvaygecensarki

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 05 Kasım 2020, 00:56:45 »
20 yaşından sonra boy uzamaz.Duruşu düzeltebilirsin ama oda max 2-3cm katar.
Şuan maksimum 175sindir
Duruş düzeltmek dışında omurgadaki disklerin arası açılabilir bir de önemli olan kemik yaşı, kişinin biyolojik yaşı 20 ama kemik yaşı 17 olabilir
TEDAVİM
Minoxil Forte Günde 1 (Şakaklara ve Frontale 3'er Fıs)
Dutasteride Avodart Günde 1 (Eskiden Haftada 2)
Fiyto Şampuan Haftada 2
Dermaroller 1 mm Haftada 2
D Vitamini- Çinko- B 12 2 Günde 1
Oral Spironolakton Aldactone 25 mg Günde 1

Facebook Twitter Instagram