Gönderen Konu: Sac durumum ve Finasterid kullanimi  (Okunma sayısı 2673 defa)

Dionx

• Full Member
Sac durumum ve Finasterid kullanimi
« : 06 Kasım 2020, 23:54:44 »
Iyi günler arkadaslar 29 yasindayim ve 1. resimde gördügünüz gibi sacim islak ve isigin altinda icler acisi. 2. resimide kurutup, isigin kapali oldugu an cektim Bugün. 3. resmide az önce kuru ve sac spreyli isigin altinda cektim.

2 gün önce finasterid, 2 haftadirda Biotin ve Vitamin haplari kullanmaya basladim. Bugün aklima Avodart (Dutasterid) de kullanmak geldi ama cok agir bir ilacmis diye duydum. Sakaklar bildim bileli acik ama tepem son 1 senede cok Seylerdi. Agir bi diyet yapdim (kisa sürede 25 kilo verdim) galiba onun yüzündende sac kayibim oldu.

Ailede kellik durumu 50:50. Mesela babam nw6-7 ama amcalarim 45-55 Yaslarinda Hemen hemen full sacli. Kurutulmus ve sac sprayli hali Simdilik kafami kapatiyor ama görünüse göre pek uzun bir zaman dayanmicak gibi mevcut saclar.

Simdilik finasteridle En azindan dökülmeyi durdurmaya calisiyorum. Sizce yakin bir dönemde sakaklari ve sklastirma amacli ortalari ektirsem iyi bir fikirmi? Yoksa bekliyimde iyice dökülsünmü? Simdi ektirip mevcut saclarda zarar görür diye korkuyorum.

Bu arada Kabul ederse ektirmeyi Koray hocada düsünüyorum.

Degerli yorumlariniz ve önerileriniz cin simdiden tesekkürler🙏🏻

Salvador

• Hero Member
Ynt: Sac durumum ve Finasterid kullanimi
« Yanıtla #1 : 07 Kasım 2020, 00:06:32 »
Iyi günler arkadaslar 29 yasindayim ve 1. resimde gördügünüz gibi sacim islak ve isigin altinda icler acisi. 2. resimide kurutup, isigin kapali oldugu an cektim Bugün. 3. resmide az önce kuru ve sac spreyli isigin altinda cektim.

2 gün önce finasterid, 2 haftadirda Biotin ve Vitamin haplari kullanmaya basladim. Bugün aklima Avodart (Dutasterid) de kullanmak geldi ama cok agir bir ilacmis diye duydum. Sakaklar bildim bileli acik ama tepem son 1 senede cok Seylerdi. Agir bi diyet yapdim (kisa sürede 25 kilo verdim) galiba onun yüzündende sac kayibim oldu.

Ailede kellik durumu 50:50. Mesela babam nw6-7 ama amcalarim 45-55 Yaslarinda Hemen hemen full sacli. Kurutulmus ve sac sprayli hali Simdilik kafami kapatiyor ama görünüse göre pek uzun bir zaman dayanmicak gibi mevcut saclar.

Simdilik finasteridle En azindan dökülmeyi durdurmaya calisiyorum. Sizce yakin bir dönemde sakaklari ve sklastirma amacli ortalari ektirsem iyi bir fikirmi? Yoksa bekliyimde iyice dökülsünmü? Simdi ektirip mevcut saclarda zarar görür diye korkuyorum.

Bu arada Kabul ederse ektirmeyi Koray hocada düsünüyorum.

Degerli yorumlariniz ve önerileriniz cin simdiden tesekkürler🙏🏻
40lari görür bu saç o yaşlarda da bir Ekim yaptırırsın seyrelme agresif olsa 25 te kel kalırdın.Benim dökülmem de senin gibiydi ben finastreid kullandım o yaşlarda baya etki etti ben de geri kazanimda oldu.Bence finastreid sende de ise yarayabilir çünkü dokulmen agresif değil gibi duruyor
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

Dionx

• Full Member
« Yanıtla #2 : 07 Kasım 2020, 00:16:02 »
40lari görür bu saç o yaşlarda da bir Ekim yaptırırsın seyrelme agresif olsa 25 te kel kalırdın.Benim dökülmem de senin gibiydi ben finastreid kullandım o yaşlarda baya etki etti ben de geri kazanimda oldu.Bence finastreid sende de ise yarayabilir çünkü dokulmen agresif değil gibi duruyor

Sagol abi yorumun icin. Finasterid en azindan dökülmeyi durdursa bana yeter Simdilik. Simdiki aklim olsaydi 1 sene önce baslardim. Ama finas diye bir Sey oldugunu 2-3 hafta önce Bu forum sayesinde ögrendim.
  • Yaşınız 30

Dionx

• Full Member
« Yanıtla #3 : 07 Kasım 2020, 00:58:18 »
Buda sabahki yagli hali  :( 3 gün falan yikamamisdim ve sapka falan giymistim
  • Yaşınız 30

Dionx

• Full Member
« Yanıtla #4 : 07 Kasım 2020, 22:30:48 »
Arkadaslar bugün finasin 3. günü. Yan etki görmek icin tabiki cok erken Ama bazi arkadaslarda suratda ve gögüsde sislik yan etkilerini duydum. Acaba bi yan etkileri yasayanlar oldumu?
  • Yaşınız 30

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 07 Kasım 2020, 22:39:04 »
Arkadaslar bugün finasin 3. günü. Yan etki görmek icin tabiki cok erken Ama bazi arkadaslarda suratda ve gögüsde sislik yan etkilerini duydum. Acaba bi yan etkileri yasayanlar oldumu?

Suratta ve göğüste şişlik bende de oldu. Meğerse yaglanmisim. Ya bu ilaç yağlanmayi arttiriyor. Dediklerine dikkat edip spor yapman gerekli

Dionx

• Full Member
« Yanıtla #6 : 07 Kasım 2020, 22:50:21 »

Suratta ve göğüste şişlik bende de oldu. Meğerse yaglanmisim. Ya bu ilaç yağlanmayi arttiriyor. Dediklerine dikkat edip spor yapman gerekli

Hocam Yani yaglanmadan dolayi büyüdü, jinekomasti degil?
  • Yaşınız 30

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 08 Kasım 2020, 11:14:59 »
Hocam Yani yaglanmadan dolayi büyüdü, jinekomasti degil?

Yok hocam değil. Spora başlayınca hemen geçti. Yağlanmayi arttiriyor ilaç. Zaten çoğu ilaç yağlanmayi arttiriyor.

Bu ne biçim dert(saç)

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 14 Kasım 2020, 00:30:08 »
agresif dökülmeye önerin nedir peki
Bıttım sabunu
Zeytinyağı-sarımsak suyu duştan önce
Çinko her gün

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 14 Kasım 2020, 14:27:46 »
resımler hıc net degıl yalnız kardesım ılk ıslak resmın harıc
Global Moderator

Dionx

• Full Member
« Yanıtla #10 : 15 Kasım 2020, 16:48:55 »
resımler hıc net degıl yalnız kardesım ılk ıslak resmın harıc

Buyur Hintell hocam. Olabildigince isikli yerlerde cekmeye calisdim.
  • Yaşınız 30

Dionx

• Full Member
« Yanıtla #11 : 15 Kasım 2020, 21:56:15 »
Finasteridi Simdi 10 gündür kullaniyorum. Sizce en son resimlere göre Finasteride devam edip bekliyimmi yoksa zaman kayip etmeden ektiriyimmi? Bu arada sizce donör bölgesinden kac greft cikar? Donör el verirse 2. ve 3. ekimlerede hazirim. Zaten öyle olanüstü bir beklentim yok. Sacim kuru oldumu yeterince kapatiyor simdilik.
  • Yaşınız 30

yeesuzcries

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 19 Kasım 2020, 16:32:14 »
Saçlarımız aynı dökülme düzeyi ve durumu aynı ama benim yaşım 20 tek farkımız senin saçının doğal rengi daha koyu
1.5 ay fin 5 aydır da dut kullanıyorum herhangi bir fark görmedim gerçi saçlarım uzun gelişimi böyle görmem imkansız ama kestirmeyede gönül el vermiyor
Senin yerinde olsam dut başlardım fin yerine
proscar 1/4
konazol
Avodart 0.5mg

Siddhartha

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 19 Kasım 2020, 16:37:19 »
Tepe aciliyor sanki selrelmis ama birsey yapmana gerek yok gider bu sac boyle 40 lara kadar ilerde ekim dusunursun rahatssiz ederse ama suan oyle bir durum gormedim
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

yeesuzcries

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 19 Kasım 2020, 16:40:46 »
Tepe aciliyor sanki selrelmis ama birsey yapmana gerek yok gider bu sac boyle 40 lara kadar ilerde ekim dusunursun rahatssiz ederse ama suan oyle bir durum gormedim

Saçma bir yorum
proscar 1/4
konazol
Avodart 0.5mg

Facebook Twitter Instagram