Gönderen Konu: Finasta döngu olayi varmi?  (Okunma sayısı 1079 defa)

Snowly12

• Hero Member
Finasta döngu olayi varmi?
« : 09 Kasım 2020, 15:22:26 »
Minox tarzinda bir dongu olayi varmi?
Yani ben bu ilaci kullanip verim alirsam dongusel.olarak guclenen saclarimi kaybetmem degil mi?

baskan123

• Hero Member
Ynt: Finasta döngu olayi varmi?
« Yanıtla #1 : 09 Kasım 2020, 16:30:04 »
Ustam yanlış anlama ama çok kafaya taktın bu saç olayını. Azıcık rahatla çok stres yapıyorsun

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 09 Kasım 2020, 19:25:40 »
Kral sakin ol ve nefes al. Döngü yapsa nolcak döngü yapacak bir etki görsek gerisi mühim değil :)

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 10 Kasım 2020, 06:00:51 »
Aga dönem dönem şiddetlenir, bu çok net bir klinik bulgudur. "Saçlarım minoksidil veya finasterid kullandıktan sonra daha çok döküldü." Diyen veya bu ilaçların döngü yaptığını iddia edenlerin en büyük yanılgısı budur.

Tedaviye ısrarla devam etmek bir çıkış yoludur.
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

abidingub

• Full Member
« Yanıtla #4 : 10 Kasım 2020, 11:26:35 »
Aga dönem dönem şiddetlenir, bu çok net bir klinik bulgudur. "Saçlarım minoksidil veya finasterid kullandıktan sonra daha çok döküldü." Diyen veya bu ilaçların döngü yaptığını iddia edenlerin en büyük yanılgısı budur.

Tedaviye ısrarla devam etmek bir çıkış yoludur.
Hocam sen minoxidili 3-4 yıldır kullanıyordun galiba nw kaçken kaç yaşında başladın şu an nasıl? Başladığın dönemden hala daha mı iyi?

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 10 Kasım 2020, 19:47:20 »
Hocam sen minoxidili 3-4 yıldır kullanıyordun galiba nw kaçken kaç yaşında başladın şu an nasıl? Başladığın dönemden hala daha mı iyi?

30 yaşında başladım, 3.5 yıldır kullanıyorum. Doktorum dijital mikroskopla baktığında tepede çok hafif seyrelme olduğunu söylemişti. Ve 6 ay sonra tekrar baktığında tamamen kapandığını söyledi. Şu an norwood 1.5 2  arasındayım sanırım. -Kimilerine göre 1 ama ben biraz daha kötümser olma taraftarıyım.-

Unkownnn

• Full Member
« Yanıtla #6 : 10 Kasım 2020, 21:56:43 »
30 yaşına saçlı başlı gelmissin yerinde olsam başka bi dert tasa bulurum kendime inşallah dökülmez ama bu kadar takarsan dökersin gibime geliyor

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 11 Kasım 2020, 00:39:31 »
30 yaşına saçlı başlı gelmissin yerinde olsam başka bi dert tasa bulurum kendime inşallah dökülmez ama bu kadar takarsan dökersin gibime geliyor

Konu sahibi ben değilim, yukarıda bir arkadaş minoksidil ile ilgili soru sordu, yanıt verdim. Agresif bir tedavi uygulamıyorum zaten, günde bir kez akşamları 8 fıs ve haftada 5 gün minoksidil kullanıyorum. Şimdi gün aşırı yani iki günde bir kullanım şekline geçip sürekli olarak böyle devam etmek istiyorum. Minoksidil yanında haftada bir gün konazol kullanıyorum. 1 yıl kabak çekirdeği yağı kapsülü kullandım şimdi ise onun yerine saw Palmetto ekleyeceğim. Gün aşırı minoksidil, haftada bir kez konazol şampuan, ve günde 300 mg saw Palmetto. Çok takmıyorum yani :)

kelsea the punisher

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 11 Kasım 2020, 01:34:56 »
döngü var ama minox döngüsü kadar sık karşılaşılan bir durum değil. bu tip ilaçlarla ilgili daha çok kullanıcı görüşü merak ediyorsanız redditte /tressless başlığını takip edebilirsiniz.

Facebook Twitter Instagram