Gönderen Konu: EKİM SONRASI BAKIM  (Okunma sayısı 2708 defa)

DMX_GOON

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
EKİM SONRASI BAKIM
« : 18 Nisan 2017, 14:25:20 »
Saçlara bakım yapmak, saç kalitesini artırmak, hızlı uzamasını sağlamak ve saç çıkış sürecini hızlandırmak için Bepanthen, Evigen Bemiks, badem yağı karışımının faydası var arkadaşlar saçların parlamasında güçlenmesinde katkı sağlıyor.Saçların bakımsız kalmasının saç dökülmesine etkisi olduğunu düşünüyorum.Şimdiye kadar önemsemedik ama giden saçlarımızı ekimle geri getirmeye çalışıyoruz kalanlarında gitmesini önlemek veya daha uzun süre kafamızda kalmasını sağlamak için bakım yapmalıyız ve fikir alışverişinde bulunmalıyız.Bu başlık altında başka bakım önerileri varsa konuşup tartışabiliriz.

Mesela ben ek olarak prozinc mor şampuanıma çam terebentin katıp kullanmayı düşünüyorum, bunu yapıp da fayda alan varsa veya başka bir düşüncesi olan varsa görüşlerini paylaşabilir.

Alice66

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: EKİM SONRASI BAKIM
« Yanıtla #1 : 18 Nisan 2017, 19:35:37 »
badem yağı tam aksine saçı döker doğru bilinen yanlışlardan biridir badem yağı kullanmak...badem yağı kullanma ,vitamin önemli evet..ama saça yağ sürme hocam..saç dışardan değil içerden beslenir..saçlara hacim vermek sağlıklı olmasını istiyorsan doğal olarak en iyi takviye ısırganotu suyu ile 2 günde bir yıka..önce demle onu çay demler gibi sonra soğusun suyu süz yıkandıktan sonra onla durula hem saçı parlatır hem hızlı uzatır .hemde kan akışını hızlandırdığı söylenir deride..onun haricinde kimyasala karşıyım..multi vitamin takviyesi iyidir ..sampuan yerine bebe şampuanı yada bitkisel bir sabun daha iyidir.
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2017, 19:40:16 Gönderen: arkeolog »

DMX_GOON

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: EKİM SONRASI BAKIM
« Yanıtla #2 : 20 Nisan 2017, 13:50:07 »
badem yağı tam aksine saçı döker doğru bilinen yanlışlardan biridir badem yağı kullanmak...badem yağı kullanma ,vitamin önemli evet..ama saça yağ sürme hocam..saç dışardan değil içerden beslenir..saçlara hacim vermek sağlıklı olmasını istiyorsan doğal olarak en iyi takviye ısırganotu suyu ile 2 günde bir yıka..önce demle onu çay demler gibi sonra soğusun suyu süz yıkandıktan sonra onla durula hem saçı parlatır hem hızlı uzatır .hemde kan akışını hızlandırdığı söylenir deride..onun haricinde kimyasala karşıyım..multi vitamin takviyesi iyidir ..sampuan yerine bebe şampuanı yada bitkisel bir sabun daha iyidir.

Hocam badem yağının zararlı olduğunu ilk defa duyuyorum.Bu konuyu araştıracağım.Biotin, vitamin gibi şeylerle içten besleyebiliriz tabi ama kalınlaşma parlama ve daha sağlıklı saçlar için bakımın çok gerekli olduğunu düşünüyorum.Isırgan otunu duymuştum ama sabun kafa derisine PH olarak uygun değil diye biliyorum.

Facebook Twitter Instagram