Gönderen Konu: Ekim sonrası bakım  (Okunma sayısı 1952 defa)

paratoner

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ekim sonrası bakım
« : 27 Ocak 2020, 21:30:03 »
Merhaba arkadaşlar. Birkaç sorum var kumu ile ilgili tecrübeli arkadaşlar cevaplarsa sevinirim teşekkürler.

Saçlı bölgeye yapılan ekim var olan saçları döker mi?

Yatarken yastığa gömülüp çok dönüyorum bunun ekime zararı olur mu?

Ekimden sonra işi gücü naptınız.yani günlük hayat nasıl devam etti

Kabuk dökümü+kafa derisindeki kırmızılık kaç günde geçer.

Kaç gün sonra bere takılırsa ekime zarar vermez

anonymous0

• Sr. Member
Ynt: Ekim sonrası bakım
« Yanıtla #1 : 27 Ocak 2020, 21:59:57 »
"Ekimden sonra işi gücü naptınız.yani günlük hayat nasıl devam etti"

Haha Bir yönetici olarak sadece yukarıdaki soruyu cevaplamak isterim.

Benim ekim çok absürd bir ekimdi, Aşağıdaki gibi bir ekim

Sadece ilk hafta psikolojik olarak endişe ediyorsunuz, ama kimse olumsuz bir şey söylemedi- nedeni insanlar arkadan bir kaç espri yapıp eğlenmiştir muhtemelen. ama moralinizi bozacak şekilde konuşacak insan profilleri belli, siz buna kendinizi hazırlarsanız daha da rahat geçer emin olun. Ama benim kafayla bile direkt dalga geçen olmadı. İlginç!

Çevrenizdeki insanlar alışıyor duruma. Şok dökülme ile beraber saçlar eski haline geri döndü görüntü olarak biraz rahatladım.
Genelde kimse sizin saçınızla ilgilenmiyor zaten. Bir hafta sonra sizde alışıyorsunuz duruma. Bu nedenle ekimi part part olacaklar endişe etmesin bence.
Muhabbet açılınca toplamda 3 ekim olacağını söylüyorum sürekli, ilk ekim ne zaman olacak diyenler de oluyor :)

paratoner

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 27 Ocak 2020, 22:18:55 »
Sadece ilk hafta psikolojik olarak endişe ediyorsunuz, ama kimse olumsuz bir şey söylemedi- nedeni insanlar arkadan bir kaç espri yapıp eğlenmiştir muhtemelen.
Genelde kimse sizin saçınızla ilgilenmiyor zaten. Bir hafta sonra sizde alışıyorsunuz duruma. Bu nedenle ekimi part part olacaklar endişe etmesin bence.
Muhabbet açılınca toplamda 3 ekim olacağını söylüyorum sürekli, ilk ekim ne zaman olacak diyenler de oluyor :)
Eee yoneticisin birde yüzüne karşı espri mi yapacaklar😉 birde daha iki ekim var taktiği iyiymiş 😃😃😃

Hasann06

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 27 Ocak 2020, 22:32:20 »
saçlar ekim yapılamayacak derecede sıksa ve buna rağmen ekim yapılırsa kesinlikle döküyor forumda ekim yapan arkadaşlardan sık sık bunu gözlemliyoruz.
fakat aşırı seyrek saç söz konusu ise sıklaştırma ekimlerinde kişinin kendi saçlarıda kuvvetlenebiliyor bunuda forumda ektiren arkadaşlardan çok gözlemledik böylede tuhaf bir denge var saç ekiminde.

mr.emre

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 27 Ocak 2020, 23:02:48 »
Uykuda çok dönmek sıkıntı, özellikle ilk günlerde greft kaybı olabilir. Boyun yastığı sırt üstü yatmanız için iyi bir yardımcı. Sırt üstü yatmak da cidden zormuş onu anladım.

Benim tepe bölgemde ufak tefek saçlı yerler vardı. Bugün 8. gün ve o saçların uzadığını görebiliyorum. Ekimden etkilenmemiş.

8 gün boyunca evden çok çıkmadım. Zaten 4 aydır çalışmıyorum 6 ay daha çalışmayacağım ücretsiz izindeyim. Bu açıdan süreci evde geçirmek güzel.

Kabuk dökümü sonrası kızarıklık farklı seyredebiliyor. Benim tenim beyaz olduğu için biraz süreceğini tahmin ediyorum.

Bere şapka bence kabuk dökümüne kadar takmamak gerek.
Life Hair 4300 Greft: https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=12182.0

Şampuan:

Prozinc Plus

paratoner

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 28 Ocak 2020, 01:27:29 »
fakat aşırı seyrek saç söz konusu ise sıklaştırma ekimlerinde kişinin kendi saçlarıda kuvvetlenebiliyor

Hocam teşekkürler öncelikle cevap verdiğiniz için ayrıca bunu da soracaktım unuttum. Seyrek saç olan yerde ekim için açılan kanallar var olan saçları güçlendiriyor diye bişey duydum gerçek mi yoksa şehir efsanesi mi. Bu arada benim ne çok seyrek ne seyrek

paratoner

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 28 Ocak 2020, 01:29:02 »
fakat aşırı seyrek saç söz konusu ise sıklaştırma ekimlerinde kişinin kendi saçlarıda kuvvetlenebiliyor

Birde hocam bu kuvvetlenme ilaç kullanıldığı için geçici birşey mi?

paratoner

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 28 Ocak 2020, 01:33:44 »
Uykuda çok dönmek sıkıntı, özellikle ilk günlerde greft kaybı olabilir. Boyun yastığı sırt üstü yatmanız için iyi bir yardımcı. Sırt üstü yatmak da cidden zormuş onu anladım.

Benim tepe bölgemde ufak tefek saçlı yerler vardı. Bugün 8. gün ve o saçların uzadığını görebiliyorum. Ekimden etkilenmemiş.

8 gün boyunca evden çok çıkmadım. Zaten 4 aydır çalışmıyorum 6 ay daha çalışmayacağım ücretsiz izindeyim. Bu açıdan süreci evde geçirmek güzel.

Kabuk dökümü sonrası kızarıklık farklı seyredebiliyor. Benim tenim beyaz olduğu için biraz süreceğini tahmin ediyorum.

Teşekkür ederim hocam.
Keşke bende çalışmasam😃 bende hep sırt üstü yatiyorum malesef ☹️ uyumasamda olmaz🤦
Kızarıklık bazılarında ilk 20 günde geçiyor akşam birinide gördüm 60 gün olmuş hala kızarık 🤔

paratoner

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 28 Ocak 2020, 01:35:24 »
Kabuk dokumunden sonra takabilirim yani dimi?

lincoln

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 28 Ocak 2020, 11:57:57 »
.

ekimcinin eline bagli. Bu konuda kayginiz var ise dhi yontemini bir arastirin.

Bir de yogun/yuksek greft ekimlerde bu risk artar.

Yatarken yastığa gömülüp çok dönüyorum bunun ekime zararı olur mu?
seyahat yastigi kullaninca ve her iki tarafa da yastik koyuncs donmuyorsunuz

bu konuda acik olun. Soralanlara evet ektirdim deyin. Kaygilanacak bir sey yok.

bu konu ten renginiz; ekim alanindaki mevcut saçlarınız; ekilen greft ve sok dokulme ile belli olur

birakin hava alsin ama bence en az bir ay

[/quote]

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 28 Ocak 2020, 12:06:33 »
Saç ekimi var olan saçlara eğer düzgün kanal açılırsa yöntem farketmez Dhı ya da fue
Bu arada Dhı bir firma ismidir asıl adı inplanter pen her saça da uygun olmaz bu yöntem.

Dediğim gibi yöntem değil yapan kişi önemli sonuçta kanal kanaldır 2 sistemde de kanal açılıyor.

Ekimsen sonra kafada kan akışı değişir ve kendi saçların zayıflar

Eğer kafamda dökülmeye yüz tutmuş saçlar varsa incelmiş yani telojen faz da onlar dökülür çıkmaya bilir.

Ekim sonrası zayıflayan saçlarda beslenme dengesi bozulduğu için + şok 4 ay gibi bir sürede toparlanır eski haline döner

Kanalları açan kişi işini iyi yapmaz ise teknik farketmez kendi saçlarına zarar vere bilir.

Saçların arasına girmek için se belirli bir seyrekliğe inmesi gerekir biraz sık saçın arasına da girilmez

Ekim sonrası kırmızılık kişinin cilt yapısına bağlı olarak 1 ay da sürer 8 ay da

Kabuk dökümüne kadar yatış pozizyonuna dikkat edilmedi mümkünse yolcu yastığı kullanılmalı
« Son Düzenleme: 29 Ocak 2020, 02:33:07 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

mr.emre

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 28 Ocak 2020, 15:20:43 »
Kabuk dokumunden sonra takabilirim yani dimi?

Çok sık olmamasında fayda var. Saçların hava almasına kafanın terlememesine dikkat etmek de gerekir.
Life Hair 4300 Greft: https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=12182.0

Şampuan:

Prozinc Plus

paratoner

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 29 Ocak 2020, 00:26:06 »

bu konuda acik olun. Soralanlara evet ektirdim deyin. Kaygilanacak bir sey yok.

bu konu ten renginiz; ekim alanindaki mevcut saçlarınız; ekilen greft ve sok dokulme ile belli olur

birakin hava alsin ama bence en az bir ay
Cevap için teşekkür ederim.
Hocam kimse bişey demez zaten de gözünü oraya dikiyorlar😃😃 beyaz tenliyim ☹️☹️

paratoner

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 29 Ocak 2020, 00:44:28 »
Saç ekimi var olan saçlara eğer düzgün kanal açılırsa yöntem farketmez Dhı ya da fue
Bu arada Dhı bir firma ismidir asıl adı inplanter pen her saça da uygun olmaz bu yöntem.

Dediğim gibi yöntem değil yapan kişi önemli sonuçta kanal kanaldır 2 sistemde de kanal açılıyor.

Ekimsen sonra kafada kan akışı değişir ve kendi saçların zayıflar

Eğer kafanda dökülmeye yüz tutmuş saçlar varsa incelmiş yani telojen faz da onlar dökülür çıkmaya bilir.

Ekim sonrası zayıflayan saçlarda beslenme dengesi bozulduğu için + şok 4 ay gibi bir sürede toparlanır eski haline döner

Kanalları açan kişi işini iyi yapmaz ise teknik farketmez kendi saçlarına zarar vere bilir.

Saçların arasına girmek için se belirli bir seyrekliğe inmesi gerekir biraz sık saçın arasına da girilmez

Ekim sonrası kırmızılık kişinin cilt yapısına bağlı olarak 1 ay da sürer 8 ay da

Kabuk dökümüne kadar yatış pozizyonuna dikkat edilmedi mümkünse yolcu yastığı kullanılmalı
Teşekkürler hintel. Elimden geldiğince korumaya ve bakıma özen gösterecegim bunu yaparken de doğru yapmak istediğim için bilgi ve tecrübelerinize başvurdum. Teşekkürler
« Son Düzenleme: 29 Ocak 2020, 02:32:41 Gönderen: Hintell »

paratoner

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 29 Ocak 2020, 00:48:05 »
Çok sık olmamasında fayda var. Saçların hava almasına kafanın terlememesine dikkat etmek de gerekir.

İlk zaman takarsam takarım hocam kızarıklık kötü 😉

Facebook Twitter Instagram