Gönderen Konu: Mevsimsel dökülmeyi ,yağlanmayı ve seboreik dermatiti bitiren yöntem  (Okunma sayısı 3868 defa)

Erolkara

• Sr. Member
Arkadaşlar yaklaşık üç aydır kendi denediğim bir yöntemi sizlere anlatmak istiyorum. Bende sebore ve yağlanma özellikle dönüşümlü olarak sürekli şikayet ettiğim bir problemdi.
Bundan üç ay önce forumda madmax nickli arkadaşımıza özelden danıştığımda bana hyaluronik asit maskesi önerdi .ilk başta çok mantıklı gelmemişti ama çoğu yöntemi deneyen biri olarak bunu es geçmeyip denedim ve inanılmaz sonuç aldım.
Sebore bitti ,yağlanmada yok şu sıra Hatta alnım
Seboreden dolayı sürekli soyuluyordu o da geçti.
Haftada bir uyguluyorum iki haftadan fazla ara verirsem sorunlar tekrar başlayacak gibi oluyor kullanınca anında geçiyor problemler.
Yöntem şu şekilde : hyaluronik asit sıvısı internetten alıyorsunuz ve bunu kafa derisini iyice ıslatacak şekilde bir miktar sürüyorsunuz.sonra emilimi artırmak için streç film ile kafanızın üst tarafınızı tamamen kapatıyorsunuz.Ben bu şekilde yapıyorum isterseniz duş bonesi kullanarakta yapabilirsiniz.
Burda amaç hyaluronik asitin etkisini arttırmak çünkü ciltten emilimi çok zor bir madde ancak bu şekilde biraz emilim sağlamak mümkün oluyor.
Bildiğiniz gibi haluronik asit cildi nemlendirmek için kullanılıyor Çoğu yüz maskelerinin içinde var.
Saç deriside aslında nemini kaybettiği ive kuruduğu için sebore ,kepek hatta yağlanöa problemleri oluyor.Kış aylarında bu problemlerin çok olmasının sebebi tesadüf değil.
Yazın tatile gittiğiniz zaman farkındaysanız bu problemler orda muvizevi bir şekilde hemen geçiyor değilmi İşte sebebi saç derisinin güneş,nemli havadan etkilenerek nemini geri kazanması.
Bunun gibi bu yöntemi uygulayarak saç derisini nemlendirmek inanılmaz fark yaratıyor.saçın görüntüsü bile olumlu yönde etkileniyor.
Kesinlikle tavsiye ederim arkadaşlar zaten denediğiniz anda inanılmaz fark hissedeceksiniz.kepek,kaşıntı gibi problemlerİ bile Ortadan kaldırıyor.bir kaç arkadaşım denedi onlarda aynı sonuçları aldılar.
Ben watsons mağazasından aldığım yüz maskesinin içindeki hyaluronik asiti kullanıyorum isteyen internetten şişe içinde olanlardan alabilir.
Uygulamayı 15 dk yapmanız yeterli sadece streç film ile yapacaksanız çok sıkı sarmayın çünkü saç yönlerini değilştirip dalgalı hale getirebiliyor geçici olarak.
Mutlaka denemenizi öneririm arkadaşlar özellikle seboreik dermatiti olanlar eminim sonuca müthiş
şaşıracaklar.
Bunun birde hyaluronik asit,çinko ve b6 piridoksal fosfat ile hazırlanan formülü var dermarollerdan sonra uygulanıyor merak edenlere bununla ilgilide sonra bilgi verebilirim.zix losyona benziyor ama farklı olarak hyaluronik asitle hazırlanıyor.

SAÇSIZ ADAMIN LANETİ 1 :D

• KELLİK BAŞA BELA.. :)
  • Hero Member
  • BİR KEL GÖRDÜM SANKİ.. :D
Güzel paylaşım, Kullanmış tecrübecetmiş biri olarak paylaştığın için Teşekkürler, sadece paylaşım Uzun olduğu için Boşluk bırakırsanız Harika olur.. (^_^)
  • Ekim Tarihi: 16.06.2020
  • Ekim Merkezi ismi ASUMAN HAİR
  • Greft Miktarı 4.800
  • Yaşınız 36

Trevor

• Hero Member
kulağa mantıklı gelen bir yöntem en kısa zamanda uygulayacağım sağol dostum.

barbaross

• Sr. Member
İlginç bir yöntem peki kaç kere yapmak lazım haftada birmi ayda birmi örneğin.

Siddhartha

• Hero Member
İlginç bir yöntem peki kaç kere yapmak lazım haftada birmi ayda birmi örneğin.
Haftada bir uyguladigini yazmis arkadas
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

rodok

• Full Member
Yüzümdeki dermatitten nemlendirme sayesinde kurtuldum, gerçekten nemli deri daha az yağ üretiyor. Şimdi saçım için haftada 1 konazol kullanıyorum, acaba bu maskeyi de eklersem nolur diye merak içindeyim. Teşekkürler öneri için

Spencer

• Hero Member
Hocam teşekkür ederiz. Bunu epey beklemiştik :)

Yalnız anlamadığım bir husus var. Bu paketin içinden maske mi çıkıyor? Saçımıza uygulamamız gereken tonik mi? İçinden maske ve tonik mi çıkıyor? Eğer sadece toniği saça uygulayacaksak, maskeyi de yüzümüze kullanabilir miyiz? Malum sebore tüm yüz bölgesinde de var.
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Erolkara

• Sr. Member
Yüzümdeki dermatitten nemlendirme sayesinde kurtuldum, gerçekten nemli deri daha az yağ üretiyor. Şimdi saçım için haftada 1 konazol kullanıyorum, acaba bu maskeyi de eklersem nolur diye merak içindeyim. Teşekkürler öneri için

Bu maskenin hiç bir zararı olmaz hyaluronik asit dendiği zaman adındaki asit galiba yanlış anlaşılıyor.arkadaşlar bu asitle alakası yok çoğu yüz maskelerinde kullanılıyor cildin temel yapı taşlarından biri hyalüronik asit .cilt yaşlanınca bu madde azalıyor ciltte dolayısıyla kuruluk ve kırışıklar meydana geliyor vs.
Denemeni kesinlikle tavsiye ederim bana göre mucize sonuçları var.

Erolkara

• Sr. Member
Hocam teşekkür ederiz. Bunu epey beklemiştik :)

Yalnız anlamadığım bir husus var. Bu paketin içinden maske mi çıkıyor? Saçımıza uygulamamız gereken tonik mi? İçinden maske ve tonik mi çıkıyor? Eğer sadece toniği saça uygulayacaksak, maskeyi de yüzümüze kullanabilir miyiz? Malum sebore tüm yüz bölgesinde de var.

Kardeşim bu maske tek parça ama iki bölümden oluşuyor .kağıt ve sıvı ayrı ayrı duruyor,poşeti katlayıp sıktığın zaman sıvı dolu bölme kağıt tarafına doğru akıp kağıdı ıslatıyor.sonra kağıdı çıkarıp yüzüne uyguluyorsun.
Benim bunu kullanma sebebim garnier olduğu için güvenilir bulmam.normalde internette de saf hyalüronik asit var ama pek güvenemiyorum.burdaki sıvıyı alıp saçım için kullanıyorum.
Bunu maske halinde yüz içinde kullanırsan mutlaka sebore için güzel sonuç alırsın.benim yüzümdede vardı sebore bı şekilde kurtuldum.önce bir kaç hafta bunu yaptıktan sonra ve sebore biraz düzeldikten sonra deniz kumu ile peeling arada yaptım ve inanılmaz sonuç aldım.şu an hiç bir problemim kalmadı ama arada haftada bir hem yüzüm için hemde saçım için uyguluyorum tekrar olmaması için.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Sorun yaşamadığım için denemedim ama biliyorum yöntemi Yalnız sıvının adı asit ama bildiğimiz asit değil bunu belirteyim mevsimsel dökülmede işe yarar bunu bilmenize şaşırdım çok kişi bilmez iyi araştırma yapmıssınız taktir ettim.
Global Moderator

Mutsuz Hasta

• Hero Member
Uygulayan arkadaş varsa yorumlarını yazabilir mi?

Erolkara

• Sr. Member
Sorun yaşamadığım için denemedim ama biliyorum yöntemi Yalnız sıvının adı asit ama bildiğimiz asit değil bunu belirteyim mevsimsel dökülmede işe yarar bunu bilmenize şaşırdım çok kişi bilmez iyi araştırma yapmıssınız taktir ettim.

Forumdan @ madmax ile yazışırken kendisi söyledi üniversitede akademisyenmiş aga ile ilgili  çalışmaları varmış başka formüllerdende bahsetti uyguladım iyi sonuç aldım ama malesef içinde antiandrojen olmamasına rağmen libidoyu belirgin düşürünce bıraktım.

Gregor59

• Hero Member
Sonda bahsettiginiz zix benzeri losyonu nasıl hazirlayabiliriZ?

frkngrgn

• Jr. Member
  • **
Sürdükten sonra yıkıyormusunuz? Birde sürdükten ne kadar sonra boneyi çıkarıyorsunuz ?

Erolkara

• Sr. Member
Sonda bahsettiginiz zix benzeri losyonu nasıl hazirlayabiliriZ?

zinco 50 mgr ve b6  piridoksal fosfat karışımı hazırlıyorsun .zix losyon yapılış dozajını saçımın doktorundan bak istersen .zincoyu etil alkolde önce çözüp sonra buharlaştıktan sonra formüle ekleyebilirsin.doz olarakta günlük vücudun ihtiyacı kadar brd değerlerine göre ayarlayabilirsin çok bir espirisi yok dostum orta yollu bir formül dozaj olarak işini görür.
normal zix losyondan farklı olarak bunu saf hylarunoik asit içerisine koyuyorsun .bunu en güzel uygulamanın yolu dermarollerden sonra uygulamak ,ilk uygulamada 1,2 dk kafayı fena yakıyor sanırım içindeki zinkodan kaynaklı ama sonra geçiyor .b6 ve çinkonun vitro ortamda dhtyi tamamen bloke ettiği ispatlanmış bir şey ama garip olarak libidom aşırı düşünce bıraktım kullanmayı.

Facebook Twitter Instagram