Gönderen Konu: 17 Yaşında saç dökülmesi  (Okunma sayısı 8053 defa)

Umut Kaplan

• Yeni üye
  • *
17 Yaşında saç dökülmesi
« : 13 Kasım 2020, 23:59:34 »
Abilerim selamun aleyküm daha 17 yaşındaýim 7 aya üni sınavım var.
Saçımı önceden çok uzun tutardım(Normaldi saçım seyrek değildi, ama yağlanırdı bakım yapamazdım)karantina kesip 0 a vurunca üst taraf tarafların çok seyreldiğini farkettim. 8 Ay geçti ve cildiyeye gitme kararı aldım minoxil forte %5 önerdi ama yan etkilerini ve bırakıldığında daha kötü olacağını öğrendiğimden vazgeçtim. Erkek tipi olduğunu söyledi
GENETİKTE Dedem,Babam,Dayılarım,Amcalarım hiç kimse kel değil.

Fotoğraflar güncel fotoğraftadır seyreklikten önceki fotoğraf değildir.

Lütfen yardım edin, allah rızası için.

(Yapacak bir şey yoksa üniversiteyi kazandığımda saç ektirmek ektirmek istiyorum, gençliğimi saçsız bir şekilde geçirmek istemiyorum. Yani yapacak bir şey yoksa 18 yaşımda saç ektirmek tek çarem, vücutta çalışıyorum.)

Qur

• Full Member
Ynt: 17 Yaşında saç dökülmesi
« Yanıtla #1 : 14 Kasım 2020, 00:23:52 »
Daha çok gençsin. Yüksek olasılikla genetik dökülme. Genetik dökülme ise bu yaşta malesef yapılacak pek bir sey yok. Finasterid etken maddeli ilaçlar var. Fakat yaşın için uygun değil bildiğim kadarıyla. Sınavına odaklan. Hayatın ve kariyerin saçindan daha önemli. Topik tarzı kapatıcılar kullanabilirsin. Çok düsünmemeye çalış saçını. Ilerde duruma göre ekim yaptırırsın.

Umut Kaplan

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 14 Kasım 2020, 00:40:13 »
Daha çok gençsin. Yüksek olasılikla genetik dökülme. Genetik dökülme ise bu yaşta malesef yapılacak pek bir sey yok. Finasterid etken maddeli ilaçlar var. Fakat yaşın için uygun değil bildiğim kadarıyla. Sınavına odaklan. Hayatın ve kariyerin saçindan daha önemli. Topik tarzı kapatıcılar kullanabilirsin. Çok düsünmemeye çalış saçını. Ilerde duruma göre ekim yaptırırsın.
@Qur Abi genetikte kel yok ki ailede

PEGO

• Hero Member
  • Saçların dökülmüş kanka
« Yanıtla #3 : 14 Kasım 2020, 02:38:00 »
Genetik dökülme gördüğüm kadarıyla geçmiş olsun, ön bölgede sıkıntı olmasa da minyatürleşmeye cansızlaşmaya başlamış. Hemen bir doktora görün en azından erken bir süreç, önlemlerle yavaşlatırsın.
Xpecia günde 2 tablet
Prozinc Plus Şampuan

Serkan Aygın 4200 Greft https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16500.0

Umut Kaplan

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 14 Kasım 2020, 10:15:03 »
Genetik dökülme gördüğüm kadarıyla geçmiş olsun, ön bölgede sıkıntı olmasa da minyatürleşmeye cansızlaşmaya başlamış. Hemen bir doktora görün en azından erken bir süreç, önlemlerle yavaşlatırsın.

Doktor minoxil verdi fakat onu kullanamam, bir çok yan etkisi var ve ömür boyu kullanmak gerekiyor.

dacht

• Full Member
« Yanıtla #5 : 14 Kasım 2020, 10:25:02 »
Kardeşim bu yaşlarda öyle ağır ilaçlar falan kullanma sakın. Madem sınav senen çıkma evinden, otur dersini çalış saçlarını da vur 3 numaraya. Kısa tut, git vitaminlerine hormonlarına baktır.

Vitamin desteği al, iyi beslen iyi uyu bol su iç.

Alkol sigara kullanma.

Sınavına çalış, iyi bi gelecek emin ol 2 3 tel saçtan daha çok tatmin edecektir.

Süreci yavaşlatabildiğin kadar yavaşlat, 25 26 yaşından önce de ekim falan düşünme. Ben de 23imde ektirdim biraz pişmanım
Saç ekim sürecim:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=17042.0

Takviyeler:
Xpecia 2 adet/gün
Hardline Vitamin Mineral Tablet 1 adet/gün
Arginine 2,5 gr/gün

Qur

• Full Member
« Son Düzenleme: 14 Kasım 2020, 10:31:51 Gönderen: Qur »

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 14 Kasım 2020, 10:27:05 »
Fin kullan derdim ama yaş daha çok küçük.
Şimdilik ketoral kullan çok takıyorsan topik kullanabilirsin.
Yaş 20 olunca ekim yaptırabilirsin bu 1 2 sene biraz sıkıntılı geçebilir

Qur

• Full Member
« Yanıtla #8 : 14 Kasım 2020, 10:28:40 »
@Qur Abi genetikte kel yok ki ailede
Genetikte olup olmadığını aile bireylerine bakarak anlayamazsın her zaman. Daha geçmiş nesillerde örneğin dedenin babasının anne tarafında kellik var ise piyango gibi sana aktarılabiliyor. Renkli göz gibi düşün. Ailede gördüğün kimsede yok ama çocuğunda çıkabiliyor. İllaki yıllar once yaşamış birilerinde o genler bulunabiliyor. Tamamen şans malesef. Umarım genetik dökülme değildir ama öyle görünüyor.

Umut Kaplan

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 14 Kasım 2020, 10:40:14 »
Kardeşim bu yaşlarda öyle ağır ilaçlar falan kullanma sakın. Madem sınav senen çıkma evinden, otur dersini çalış saçlarını da vur 3 numaraya. Kısa tut, git vitaminlerine hormonlarına baktır.

Vitamin desteği al, iyi beslen iyi uyu bol su iç.

Alkol sigara kullanma.

Sınavına çalış, iyi bi gelecek emin ol 2 3 tel saçtan daha çok tatmin edecektir.

Süreci yavaşlatabildiğin kadar yavaşlat, 25 26 yaşından önce de ekim falan düşünme. Ben de 23imde ektirdim biraz pişmanım

Abi vitamin eksikliğim kesin çıkar, 30 kilo verdim ağustostan ekime kadar. Karantinadsn önce falan saçlarım çoktu bayağı bakmıyordum ama seyrelmeye başladı daha sonra 0 a vurdum karantina da baktım yukarıda bayağı gitmiş saçlar bir de abi 25 26 diyon da üniye böyle mi gideyim abi

dacht

• Full Member
« Yanıtla #10 : 14 Kasım 2020, 11:10:46 »
Abi vitamin eksikliğim kesin çıkar, 30 kilo verdim ağustostan ekime kadar. Karantinadsn önce falan saçlarım çoktu bayağı bakmıyordum ama seyrelmeye başladı daha sonra 0 a vurdum karantina da baktım yukarıda bayağı gitmiş saçlar bir de abi 25 26 diyon da üniye böyle mi gideyim abi

Vallaha anlıyorum kardeşim seni. Ben de üniversite son sınıf öğrencisiyim şu an. Ben üniversiteye başladığımda şakaklarım tamamen açılmıştı, 4 sene içinde iyice seyreldi ve son senemde hazır evdeyken ektireyim dedim  ve ektirdim. Ama benim dökülme artık sonlara yaklaşmıştı. Senin dökülmen devam edecek maalesef, ektireceksin okey ama sonra diğer yerler dökülünce bu sefer çok çirkin bi görüntü olacak bilmem anlatabildim mi ?

Üniye böyle mi gideyim diyorsun ya, ben sana özelden gerekire üniversite 1. sıınıf fotoğraflarımı bile atarım. Dert etme, olgun bile gösteriyor insanı. Sakın sosyalleşmekten çekinme, arkadaşın da olur kız arkadaşın da merak etme. Ben kelim diye utanıp okuldan sonra hemen yurda kaçıyordum hiçbir kız bana bakmaz diyordum ama kabuğumu kırdım çıktım. Ve 2 kız arkadaşım oldu üniversitede ve ikisinde de teklifi yapan taraf ben değildim :) bilmem anlatabildim mi? Elin ayağın düzgün güzel çocuksun, şimdi 7 ay saç maç düşünmüyorsun sadece test çözüyorsun |-onayisareti-| Bana özelden yazabilirsin derslerinde falan takılırsan ,bu saç konusunda destek istersen
Saç ekim sürecim:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=17042.0

Takviyeler:
Xpecia 2 adet/gün
Hardline Vitamin Mineral Tablet 1 adet/gün
Arginine 2,5 gr/gün

Umut Kaplan

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 14 Kasım 2020, 12:08:11 »
Duş sonrası önden, normal ve flaşlı.

grimmjow54

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 14 Kasım 2020, 13:06:46 »
Şu son fotona bakınca eğer yaşın 17 değil de 27 olsaydı ekime gerek yok agresif dökülme yavaşlamıştır seni götürür derdim. Ama 17 yaşında ışık tepen vurunca öyle tepe ve saç derinin gözükmemesi lazım bu sebeple belli ki senin genetik dökülmen var. 

Yapacağın şeyleri sana sıralıyorum dikkate al :
1-  Saçını 3 ve ya 5  numaraya vur üniversite sınavına kadar ki en azından bu önemli senende kafaya takma saçı falan.
2-  Doktora git tahlil yaptır değerlerine bak saçları koruman için tavsiye verecektir. Xpecia tablete birşey demez ise onu  kullan sabah akşam  mineral  ve diğer vitamin eksiğin var ise sana söyleyecektir.  3- 3-3-  Üniversiteni kazan 25 e kadar böyle takviye vs. kullanarak bekle eğer dökülmüşse o zaman ekersin.

Başarılar dilerim kardeşim Allah gönlüne göre versin.

kılpeşinde

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 14 Kasım 2020, 15:16:35 »
Ben erkek tipi dokulme olup olmadigi konusunda simdiden kesin yargiya varmamani oneririm. Iki ayda 30 kilo vermissin. Bu yuzden telogen effluvium da olmus olabilir. Ornegin tup mide ameliyati geciren insanlarin hatiri sayilir bir kisminin bu sebeple saclari dokulur. Fakat bu genellikle gecicidir ve saclar yerine gelir. Bana en son attigin fotograflarda eskilere kiyasla iyilesme var gibi geldi. Doktora gidip dokulmenin hangi tipte oldugunu ogrenmeni tavsiye ederim. Eger TE ise, buyuk ihtimalle bir kac aya saclarin toparlayacaktir.

Umut Kaplan

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 15 Kasım 2020, 22:35:32 »
Durumum vahim galiba daha 17 Yaşındayım.

Facebook Twitter Instagram