Gönderen Konu: 19 yaşında saç dökülmesi  (Okunma sayısı 1587 defa)

Atibaba

• Full Member
19 yaşında saç dökülmesi
« : 16 Aralık 2020, 19:01:33 »
Merhaba arkadaşlar ben 19 yaşındayım ve 1 yıldır bu saç dökülmesi ile uğraşıyorum.İç hastalıklarına gittiğimde b12 değerleriöin çık düşük olduğunu ve bu yüzden saç dökülebileceğini söyledi onun yanı sıra d3 vitaminide verdi.6 ay boyunca b12 iğnesi vuruldum ve d3 vitamini kullandım.Değerlerim normale döndü ama saç dökülmem durmamıştı.Cildiyeye gitmeye karar verdim.İlk gittiğimde saçlarımın iyi olduğunu ve biraz inceldiğini söyledi.Bana şampuan ve vitamin içeren sprey yazdı.Saç dökülmem yine durmadı ve tekrardan aynı doktora gittim.Yine saçlarımın iyi durumda olduğunu söyledi fakat dökülmenin olmaması gerektiğini söyledi.Dökülme dediğim günlük 100 normal diyolar benim 5 dkda elimi attığımda masam saçlarla doluyodu.Doktor hormonlarıma vitaminlerime baktı değerlerimin normal olduğunu söyledi ama istersen minoxidil kullanabilirsin dedi minoxidilin yanındada aga-e tablet verdi.Ben bunları düzenli 1 aya yakın kullandım ama saçlarım aşırı dökülmeye başladı minoxidilin ilk başta saç döktüğünü bilmiyodum ve bi panikle tüm tedavileri bıraktım.Yine saçlarım dökülmeye devam etti adam akıllı önlem almak istedim iyice bir araştırma yaptım saçlarımın dökülmesinin erkek tipi dökülme olduğubu düşündüm.Çünkü alnım M şeklinde geriledi ve vertex bölgesinde saçlarım incelmeye başladı.Bende propecia tablete başladım.Sizlerden saçlarımı korumak için ve dökülmeyi durdurmak için öneri bekliyorum
Güncel tedavim
Minoxil günde 2 kez
Finasterid(Propecia) günde 1 kez
Biotin sabahları 1 kez
Aga e Tablet akşamları 1 kez

« Son Düzenleme: 16 Aralık 2020, 22:39:22 Gönderen: Atibaba »
  • Yaşınız 20
  • Medikal Tedavi Finasteride,Minoxidil,Aga-E Tablet
Ben 19 yaşıma kadar pozitif mutlu bir insandım. Bir gün saçlarımın döküldüğünü fark ettim ve o günden beri hayat bana zehir gibi geliyor.Saç dökülmem durmuyor ve ben aynaya bakmaya korkar oldum.Özgüvenim yerle bir oldu Allah tez zamanda canımı alır ve kurtulurum inşallah
ŞUNLARADA BAKABİLİRSİNİZ

Kelbey

• Sr. Member
Ynt: 19 yaşında saç dökülmesi
« Yanıtla #1 : 16 Aralık 2020, 19:33:05 »
Bu saça göre çok agrasif tedavi uyguluyorsun bence .
RU58841
B VİTAMİNİ COMPLEX
D VİTAMİNİ
HAFTADA 2 İĞNELEME
HER DUŞTAN SONRA MASAJ

hyperKel

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 16 Aralık 2020, 19:42:00 »
aga e tablet kullanman yeterliydi bence.
finasteride çok erken karar vermişsin bence bırak şu aşamada ihtiyacın yok.
saçın mevsimsel dökülmeye uğramış olabilir saç derisi çok kuruduğu zaman malesef oluyor şimdiden sende aga var demek için çok erken.

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 16 Aralık 2020, 20:08:01 »
19 yaşına göre sakallar on numara çıkmış

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 16 Aralık 2020, 20:16:33 »
Minoxile hiç gerek yok. Şuanlık finasterid ten başka yapacak bişey yok gözlemle dökülme olayını. Dökülenler ince kısa saçlar mı yoksa normal ebatta mı?

Atibaba

• Full Member
« Yanıtla #5 : 16 Aralık 2020, 20:18:46 »
Minoxile hiç gerek yok. Şuanlık finasterid ten başka yapacak bişey yok gözlemle dökülme olayını. Dökülenler ince kısa saçlar mı yoksa normal ebatta mı?
ince saçlarda oluyo ama kalın saçlar genellikle dökülenler
  • Yaşınız 20
Ben 19 yaşıma kadar pozitif mutlu bir insandım. Bir gün saçlarımın döküldüğünü fark ettim ve o günden beri hayat bana zehir gibi geliyor.Saç dökülmem durmuyor ve ben aynaya bakmaya korkar oldum.Özgüvenim yerle bir oldu Allah tez zamanda canımı alır ve kurtulurum inşallah

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 16 Aralık 2020, 20:35:09 »
ince saçlarda oluyo ama kalın saçlar genellikle dökülenler
Kalınlar normal döngüdeki saçlardır gider gelir. Ama inceyse dökülenler genetik dökülme ihtimali yüksek. Finas kullanıyorsan gözlemle şuanlık başka Bi seçenwk yok .. Dökülme sıfır olacak diye de bişey yok mutlaka dökülmeler olacaktır

Atibaba

• Full Member
« Yanıtla #7 : 16 Aralık 2020, 20:44:32 »
Kalınlar normal döngüdeki saçlardır gider gelir. Ama inceyse dökülenler genetik dökülme ihtimali yüksek. Finas kullanıyorsan gözlemle şuanlık başka Bi seçenwk yok .. Dökülme sıfır olacak diye de bişey yok mutlaka dökülmeler olacaktır
finasteride başlayalı 3 hafta civarı oldu etkisi daha belli değil normal mi?
  • Yaşınız 20

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 16 Aralık 2020, 20:50:23 »
Minoxidil çok gereksiz , net bir kaybın yok amacın olanı korumak olmalı finasterid yeterli. Yaşın 19 çok agresif durmuyor belkide sadece olgunluk çizgisi bile olabilir. Aile durumun nasıl çok agresif kellik yoksa sana tavsiyem finasteridi 2 günde bir kullan bu kullanım günlük 1mg dozajin 2 günde bir almak %80 aynı etkiyi veriyor.

Atibaba

• Full Member
« Yanıtla #9 : 16 Aralık 2020, 20:54:37 »
Minoxidil çok gereksiz , net bir kaybın yok amacın olanı korumak olmalı finasterid yeterli. Yaşın 19 çok agresif durmuyor belkide sadece olgunluk çizgisi bile olabilir. Aile durumun nasıl çok agresif kellik yoksa sana tavsiyem finasteridi 2 günde bir kullan bu kullanım günlük 1mg dozajin 2 günde bir almak %80 aynı etkiyi veriyor.
babamın saçları maşallah çok iyi dayımın ve abimin şakalar dökük sadece ailede kel sadece amcam var
  • Yaşınız 20

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 16 Aralık 2020, 20:55:31 »
Beyler el insaf be. Ulan adamın şakak da dahil olmak üzere herhangi bir açılması, seyrelmesi dahi yok. Finasterid diyenler olmuş, bu neyin kafası amk? Daha 19 yaşında bu adam.

Konu sahibi arkadaşa tavsiyem de şu an vitamin dışında kullanmak gereken hiç bir şey yok.  Minox, hele ki finas, hiç gerek yok.

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 16 Aralık 2020, 21:15:49 »
babamın saçları maşallah çok iyi dayımın ve abimin şakalar dökük sadece ailede kel sadece amcam var
Kardeşim bu durumda finasterid kullanma yasin 19 yurtdışında filan var bu yaşta kullananlar ama hala ergenliğin tam olarak bitmemiş olabilir ben bile o yaşta net norwood 2-3 arasiydim 23 yaşında kullanmaya başladım. Emin ol saçlarında bir sıkıntı yok dökülmeye çok odaklanma en sağlam saçlı insanların bile dökülür önemli olan minyaturlesme varmı buna bak. Sende şu an sıkıntı yok kullanma finasterid filan ilerde sorun yaşarsın filan gerek yok.

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 16 Aralık 2020, 21:17:10 »
Saw Palmetto ve biotin yeter bu saça
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 16 Aralık 2020, 21:17:39 »
 orman gibi saçlılar var dokuluyor ama minyaturleşmiyor sağa sola heryere saçları dokuluyor.dr genetik dememiş.dokulsun yerine aynı kalınlıkta buyuklukte saç geliyorsa sorun yok.bu yasta ne finasteridi.stres olabilir sebebi stresli donemden geciyor olabilirsin.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Atibaba

• Full Member
« Yanıtla #14 : 16 Aralık 2020, 21:30:18 »
Herkes bir öneride bulunuyor ve hepsi birbirinden farklı kafam çok karıştı
  • Yaşınız 20

Facebook Twitter Instagram