Gönderen Konu: 19 yaşında saç dökülmesi  (Okunma sayısı 443 defa)

dopaminlord

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
19 yaşında saç dökülmesi
« : 01 Nisan 2023, 17:40:48 »
Saçlarım çok dökülüyor, 19 yaşındayım. Kafam seyrek hâlde aile tarafımda babam kel fakat dayı tarafım saçlı. Genetik dökülme midir bu? Çok üzülüyorum bu saç beni ne zamana kadar idare eder acaba? İki fotoğraf arasında 20 gün fln var ayni tarihde çekilmiş değil. Bu saç durumu psikolojimi etkiliyor bir an diyorum takma ektirirsin ama böyle seyrek görününce de hoşlanmıyorum. 5-6 ay önce vitaminlerimde bir eksiklik çıkmamıştı ve saçlarımda dermatit olduğu için sebirox ile benazol vermişti bunu da iyi uyguladım diyemem sürerken bile daha çok dökülüyordu moralim bozuluyordu ara sıra kullandım. Lütfen yardımcı olur musunuz?

Karanlık Adam

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: 19 yaşında saç dökülmesi
« Yanıtla #1 : 01 Nisan 2023, 19:27:36 »
Bu yaşta böyle tepeler açilmasi üzücü gercekten insallh genetik değildir,Yoksa durdurmak zor

mert ceylan

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 01 Nisan 2023, 19:42:22 »
seboreden dolayı olabilir.Aynı durum bende de var.SD'yi yenmeye çalış,ben yenemedim

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 01 Nisan 2023, 20:04:26 »
eczaneden bir hap kesici ve proscar al. her gün aynı saate 4'e bölerek iç
önce iyi bir dermatoloğa gidip finasteride kullanmak istediğini söyle tabiki kan tahlili ister başta devamında sen karar verirsin

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

mert ceylan

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 01 Nisan 2023, 22:51:22 »
eczaneden bir hap kesici ve proscar al. her gün aynı saate 4'e bölerek iç
önce iyi bir dermatoloğa gidip finasteride kullanmak istediğini söyle tabiki kan tahlili ister başta devamında sen karar verirsin
hocam proscar al demişsinde.Daha 19 yaşında.Bu yaşta bu denli güçlü ilaca başlamak akıl karı değil.

Musa Turcan

• Full Member
« Yanıtla #5 : 01 Nisan 2023, 23:32:25 »
Bu yasta .bu kadar agresif dökülmenin olması üzücü.
Finansteride icin erken ama Sana kalmış kullanmazsan zayiflayacak gibi duruyor saçların.
Dermaroller ile masaj yapıp ardından magnezyum yağı sür kireçlenmeyi  azaltır xpeciaya bak oda azda olsa dht bloklar 

Kenan134443d

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 02 Nisan 2023, 16:06:29 »
Bende 3-4 ay sebore vardi, benimki bir de 2-3 yerdeydi. Saçlarda ciddi seyrekleşme oluştu. Neyse ki Vichy Dercos şampuan Seboreyi bitirdi. Konazol şampuanla dönüşümlü kullandim.

Facebook Twitter Instagram