Anket

Tedavi fayda verir mi?

Kesin fayda sağlar devam et
0 (0%)
Olabilir emin değilim
0 (0%)
Vazgeç bu sevdadan
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 0

Oylama kapandı: 19 Nisan 2021, 20:39:58

Gönderen Konu: 16 yaşında başlayan saç dökülmesi  (Okunma sayısı 2607 defa)

forzahakan58

• Full Member
16 yaşında başlayan saç dökülmesi
« : 12 Nisan 2021, 20:27:13 »
Selam arkadaşlar. Başlıktada belirttiğim gibi 16 yaşında başladı saçlarım incelmeye.şuan 28 yaşındayım. Saçsızlığın insanın hayat kalitesini düşüren bişey olduğunu düşünüyorum. İnsan kendine olan özsaygısını yitiriyor. Standart andro alopesi olarak değil direk tepe bölgesi seyrelerek gitti saçlarım. Ön çizgim hiç bozulmadı. Şimdiye kadar faydasız yağlar bilmem neler denedim. Hiçbir sonuç alamadım durduramadım. Ankarada şahin çelik ve Serdar gökreme ekim için göründüm. İkiside donör bölgemin zayıflığını söyledi. Şahin çelik direk ekim sana uygun değil dedi. Serdar gökrem ise donöre 6 ay minox kullan kalınlaştır ekimini yaparız dedi. Zaten şuan saç ekimi için maddi durumum yok ilerde yaptırabilirim Şuan 3 aydır finasterid 1/4  son 20 gündürde min+dutasterid karışımı losyon kullanıyorum. Sürecimi burda paylaşmayı düşünüyorum. Siz değerli forum üyelerininde yorumlarını bekliyorum. Herkese bol saçlı günler dilerim  :)

emekli kel

• Hero Member
Ynt: 16 yaşında başlayan saç dökülmesi
« Yanıtla #1 : 12 Nisan 2021, 21:08:57 »
 tedavi biraz daha fayda verir çok bişi bekleme.donoru gurleştirip bir ekim olabilirsin ilerde maddiyatını ayarlayınca sonra gene ilaca devam edersin hafif bir sonuc alırsın bu işten beklentilerini kısıtlı tut.sakaldanda alım olabilir.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

forzahakan58

• Full Member
« Yanıtla #2 : 13 Nisan 2021, 00:54:41 »
tedavi biraz daha fayda verir çok bişi bekleme.donoru gurleştirip bir ekim olabilirsin ilerde maddiyatını ayarlayınca sonra gene ilaca devam edersin hafif bir sonuc alırsın bu işten beklentilerini kısıtlı tut.sakaldanda alım olabilir.
Evet finas fayda verirse zaten ömür boyu kullanmayı düşünüyorum. Şimdiye kadar hiç bu kadar uzun süre kullanmadım finası Ekim konusuna gelince. Önden 4 parmak kadar Ekim yapılsa bana yeter. Arkaların açık olması sorun değil. Aynı şekilde traş olmayı düşünüyorum. Yanlarımı ve enselerimi haftada bir sıfırlıyorum. Şahin çelik bana sakaldan alım çok sağlıklı bişey değil demişti. O biraz beni başından attı gibi geldi. Benim saçı ekerek kamuoyundaki ismini düşürmek istemedi gibi geldi

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 13 Nisan 2021, 21:03:45 »
 sakaldan aldırıp ektiren çok var sorun yok.biraz renk sorunu olabiliyor oda zamanla aşılıyor kaynıyor saçla arada belli zaman sonra.oye yapıyorlar one biraz ektirip gerisi kazınmış traş.mantıklısıda o.serdar gokrem açık alanlarda iyi sitede saçı tamamen açık bir arkadasa yaptı onu takip et.linkte onun ekim
 https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=10664.270
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

İnceTellii

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 13 Nisan 2021, 22:02:06 »
Abi saçlara dermaroller at 0.5 flan haftada 1-2 daha iyi sonuç vermesı olası minoxtan 4 5 saat sonra atılması gerekiyomuş ama çarpıntı sorunu yaşayan insanların yorumlarını okumuştum hemen sonrasında kullanıp
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Dermaroller şakaklara 0.25 2 günde 1
Magnezyum takviyesi
Dermastamp 1.5mm haftada 1
Hint yağı 1 çay kaşığı hergün

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 13 Nisan 2021, 22:46:23 »
 ben her minoxtan once tırmıklıom bişi olmadı.minoxidil 45 yas ustue ve kalp hastalarına yasak zaten.gozenekleri açıo ustune minoxu hemen suruom ilaç hucreye ulaşmaz bu işteki sorun o dermollerden sonra su sursen aşağı hucreye gider diyorlar 1lik zgts sarı dermoller kullanıom kart kurt yapıom

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 13 Nisan 2021, 22:50:46 »
Boşuna uğraşmazdım yerinde olsam. Bunu kabullen daha stressiz yaşarsın.

Maalesef, Genetik kazanmış.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 14 Nisan 2021, 00:06:24 »
 gider öne ön çizgi koydurur doğal ekilirse yüzün görünüşünü değiştirir

AdnanN

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 14 Nisan 2021, 01:35:58 »
Abi saçlara dermaroller at 0.5 flan haftada 1-2 daha iyi sonuç vermesı olası minoxtan 4 5 saat sonra atılması gerekiyomuş ama çarpıntı sorunu yaşayan insanların yorumlarını okumuştum hemen sonrasında kullanıp

aynen öyle dermarollerdan sonra minox çok tehlikeli.

forzahakan58

• Full Member
« Yanıtla #9 : 14 Nisan 2021, 23:25:19 »
Tamam arkadaşlar tavsiyeleriniz için teşekkürler. Uygulamaya devam. Gelişme olursa fotoğraflı yükleme yapacağım

Alpha

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 17 Nisan 2021, 15:38:28 »
Dermaroller sonrası procapil içeren bir sprey daha mantıklı hem yan etki riskide yok.
Mavi serum gibi düşün ondada procapil var dermaroller ile çok güzel sonuç veriyor tabi içeriğini söylemetip yalan dolan bir sürü şey söylüyorlar orası ayrı konu.

forzahakan58

• Full Member
« Yanıtla #11 : 17 Nisan 2021, 20:22:05 »
Dermaroller sonrası procapil içeren bir sprey daha mantıklı hem yan etki riskide yok.
Mavi serum gibi düşün ondada procapil var dermaroller ile çok güzel sonuç veriyor tabi içeriğini söylemetip yalan dolan bir sürü şey söylüyorlar orası ayrı konu.
Evet ya o mavi serum satanlar tam dolandırıcı. Ben dermaroller yaptıktan 4 saat sonra minox-dut losyon uyguluyorum

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 17 Nisan 2021, 20:46:09 »
 gözenekleri açar ne kadar açık kalıyor bilmiyorum ben hemen ardından uyguluyorum

forzahakan58

• Full Member
« Yanıtla #13 : 19 Haziran 2021, 14:44:55 »
Kıymetli dostlarım kıymetli kardeşlerim 😄 yeni fotolar ekliyorum süreç baya ağır ilerliyor. Tepedeki açıklık kapanacak mı bilemiyorum. Yorumlarınızı bekliyorum

forzahakan58

• Full Member
« Yanıtla #14 : 19 Haziran 2021, 14:50:22 »
Şöyle 2 tane daha ekleyeyim

Facebook Twitter Instagram