Gönderen Konu: Erken yaşta başlayan saç dökülmesi  (Okunma sayısı 637 defa)

Efe623

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Erken yaşta başlayan saç dökülmesi
« : 13 Mart 2023, 00:56:32 »
18 yaşındayım yaklaşık 2 senedir saç dökülmesi sorunu yaşıyorum. Bu yaşlarda saç dökülmesi yaşayıp ekim yaptıran var mı? Erken başladığı için ilerde tamamen kel mi olacağım? Babamın şakakları açık ve üst bölgesi seyrek. Benimki de aynı şekilde ilerliyor. Gelecek yıllarda saç ekimi yaptırmayı düşünüyorum fakat erken başladığı için donör bölgenin yetersiz olacağından korkuyorum. Sizce süreç nasıl ilerler büyük olasılıkla yetersiz olacak demek mümkün müdür?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Erken yaşta başlayan saç dökülmesi
« Yanıtla #1 : 06 Nisan 2023, 00:11:26 »
bu yaşta saç ekimi ve ilaç kullanımı olmaz kardeşim sonuç olarak
dökülmen genetik bu yaşta saç ekimi olursan ileride napıcaksın ? ki zaten yaş kurtarmaz

yapabileceklerin dermatolog ile görüşebilir kan değerlerine baktırıp
eksik vitaminleri tamamlarsın  alpecin black şampuan al istersen saç derini güzel temizler dht salınımını az da olsa engellemiş olunur
onun dışında 24 25 yaşına kadar bir işlem sakın yaptırmaya kalkma
Global Moderator

Efe623

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 06 Nisan 2023, 05:31:24 »
Hintell abi öncelikle önerilerin için teşekkür ederim. Dermatoloğa daha önce gittim minoxil forte ve iğne yazmıştı. İğneyi vurulduğumda ve minoxil tedavisi bittiğinde dökülme durmuştu fakat tekrardan eski haline döndü. Ben de sizin düşündüğünüz gibi 20 li yaşların ortalarında ekim yaptırmayı planlıyorum fakat donör alanın yetersiz olmasından korkuyorum. Bu konuda bilgili olduğunuzu biliyorum. Benim yaşlarımda saç dökülmesi sorunuyla karşılaşan bir kişinin saçı hangi seviyede açılır ve donör alan ilerde yetersiz olur mu kesin bir şey söylemek mümkün müdür?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 07 Nisan 2023, 03:22:32 »
keşke bu saça minoxil kullanmasaydın minoxilin deydiği saç ekim süreci hariç gerikiyorsa
ifla olmaz kardeşim
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram