Gönderen Konu: Erken Yaşta Dökülen Saçlarımız, Psikolojik Etkileri ve Çözüm Önerisi Hakkında  (Okunma sayısı 282 defa)

kelimben

• Yeni üye
  • *
Selamlar abiler, kardeşler;  sizlerden bir öneri bekliyorum genel anlamda ekim merkezi ve potansiyel ekim sürecim hakkında.

Malumunuz alayımız ya keliz ya kel olacağız ya da keldik. Bunun psikolojik yükü gerçekten çok ağır oluyor, özellikle gençseniz.
Yaşım 25 ve kafada saç kalmadı nereden saçma genetik varsa alıp bir araya harmanlamışım. Üniversite öğrencisiyim, bir yandan çalışıyorum gerçekten hayatım çok yoğun ve zor bunun üzerine bir de vücut dismorfisi hiç yardımcı olmuyor. Uzunca bir süre hiç takmadım kelleşmeyi( bu siteye üye olduğum bilmem kaç yılı hariç), kabullendim saçlarımı kestim, göğüsledim. 1 sene ülke dışında bulundum bu süreçte kelliğim romantik ya da cinsel hayatımda hiç bir sorun yaşatmadı genel itibariyle güzel bir adamım kafamdaki kıl sayısı hariç ancak gerçekten artık kel yaşamak istemiyorum; en azından 30'lu yaşlarımı saçlı geçirmek istiyorum. Bunun sebebi ise yine toplumun bana dikte ettiği estetik algısı ve benim bundan bir türlü kurtulamayaşım, tüm lise hayatım boyunca "Yakışıklı Mustafa" diye çağırıldım lakabım yakışıklıydı, bununla öyle bütünleşmişim ki saçlarımı kaybedince sanki kendimi kaybetmişim gibi hissediyorum artık (Bilmiyorum bu yazdıklarımın yeri burası mı ama moderatör abilerime kardeşlerime bırakıyorum başlığı taşıma işini).

Ne yaparsam yapayım ne kadar bunu göğüslemeye çalışırsam çalışayım o şapkalar bereler kafama yapıştı artık !
Şapka bere taktığımda insanların saçsız olduğumu bilmemeleri bana aşırı bir özgüven veriyor -ki insanların bakışları anında değişiyor 10 kadından 8'i dönüp tekrar bakıyor- bu da bana saç hariç hiç bir sorunum olmadığı hakkında belki doğru belki yanlış bir illüzyona sebep veriyor.Önümüzdeki senenin sonunda herhangi bir aksilik olmazsa İzlanda'ya yerleşiyorum oturum, vize her şeyimi aldım ama yeni hayatımda özgüvensiz ve küçük düşmüş bir insan olarak hissetmek istemiyorum yani kel olmaktan kurtulmak istiyorum.

Netice olarak asla 15 yaşımdaki saçlarımı istemiyorum sadece azcık tarayacak şekil verecek saçım olsun istiyorum, kişiliğimi yansıtabileyim istiyorum, istersem saçımı boyayım istersem makineyle tıraş olayım istiyorum. BEN ÖZGÜR OLMAK İSTİYORUM !

Buraya şu anki kelle durumumu ve istediğim saç miktarını gösteren bir kaç görsel bırakıyorum, şu an işim iyi gittiği için(demir ustasıyım 9 saat çalışıyorum okul haricinde abiler); maddi yönden herhangi bir sorunum yok ancak tabi çok büyük paralar harcamadan bu sorunuma bir çözüm getirme yolunda sizin bilginize ve samimiyetinize başvurmak istiyorum.

İlk 3 görsel şu anki durum, son 2 görsel iki sene önceki durum ve şöyle olsa yeter dediğim nokta, gerçekten çoğunda gözüm yok istemiyorum sırma saç falan.

Facebook Twitter Instagram