Gönderen Konu: 19 yaşında başlayan sıkıntı  (Okunma sayısı 3464 defa)

muroreis

• Hero Member
19 yaşında başlayan sıkıntı
« : 05 Kasım 2021, 17:13:16 »
Merhaba abiler iyi günler dilerim herkese
19 yasina yeni girdim saç yapimdan bahsetmek gerekirse doğuştan ince telli ve biraz seyrek saçlara sahiptim özellikle vertex
Bölgesi birazcık seyrekti küçükken  hiçbir zaman kalın telli gür saçlara sahip olamadım , alnım biraz açıkti ve saç cizgim de dümdüz değildi ortaokul zamanları falan , son bir senedir saçlarımda yoğunluk kaybı var bariz belli hissediyorum ve çevremden de bu tarz tepkiler alıyorum aslında moralimi bozmuyorum mücadele etmeye çalışıyorum fakat çevre faktörü etkiliyor insanı , günlük dökülmelerim her zaman vardı 50-60 Tel düzeyinde 3-4 senedir böyleydi , şuan yine bu civarlarda geziyor bazen bı gün az bı gün çok dökülüyor
Tedavi olarak :
Vitamin ampulleri içeren losyon uyguluyorum Bepanten evin bemiks devit ampulleri losyona başlayalı 3 hafta oldu

Saç masajı yapıyorum her gün 10-15 dk arası masaja baslayali 5-6 gün oldu
biotin takviyesi alıyorum 5-6 aydır

saç durumu böyle buna ek xpecia eklemeyi düşündüm fakat yan etkileri falan varmış galiba ondan biraz çekindim eklesem olur mu tavsiyelere açığım ailemde babam amcam dedelerim kel dayilarimin saçlar baya seyrek

baskan123

• Hero Member
Ynt: 19 yaşında başlayan sıkıntı
« Yanıtla #1 : 05 Kasım 2021, 21:55:13 »
Benim de saçlarım ince telli. Konuma bakmanı öneriyorum belki faydası olur.

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 05 Kasım 2021, 22:19:41 »
Benim de saçlarım ince telli. Konuma bakmanı öneriyorum belki faydası olur.

İnceliyorum konunuzu , ne kadar süre xpecia kullandınız yan etki yaşadınız mı yada testisle alakalı bir sorun
« Son Düzenleme: 05 Kasım 2021, 22:26:42 Gönderen: bahtsizbedevii »
Her gün 1/4 proscar 
Alpecin C1 şampuan ( her gün )

baskan123

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 05 Kasım 2021, 22:27:17 »
.
« Son Düzenleme: 05 Kasım 2021, 22:42:25 Gönderen: baskan123 »

baskan123

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 05 Kasım 2021, 22:34:49 »
Ocak ayında başladım. Kullanmaya başladığım 3.gun 7.gun arası testis ufaktan rahatsız etmeyecek kadar ağrı oldu. Sonra bir daha olmadı.

baskan123

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 05 Kasım 2021, 22:42:09 »
Bu arada xpecia için yaşın bence erken ama burada daha bilgili hocalarımız var. Onlar yorum yapsa daha doğru olur.

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 05 Kasım 2021, 22:44:16 »
Anladım teşekkür ederim şuan ne yapsam bilmiyorum vitamin takviyesi masaj dermastamp vitamin losyon dışında
Her gün 1/4 proscar 

baskan123

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 05 Kasım 2021, 22:50:10 »
Keçiboynuzu özü, karadut özü, ve fındık bunlar saçın için gereken vitaminler var. Masajin etkinliğine pek inanmıyorum.
 O yağları ben de kullanmıştım ama uzun süreli kullanımda yarardan fazla zararı oluyor.

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 05 Kasım 2021, 23:01:15 »
Keçiboynuzu özü, karadut özü, ve fındık bunlar saçın için gereken vitaminler var. Masajin etkinliğine pek inanmıyorum.
 O yağları ben de kullanmıştım ama uzun süreli kullanımda yarardan fazla zararı oluyor.

Birincisi kullandiklarim yağ değil aslında vitamin ampulü belki aynı şeyden bahsediyoruz ikinci olarak ceviz fındık vs ev yapımı pekmez düzenli olarak tüketiyorum iki üç haftadir üçüncü olarak ne kullanabilirim ki başka şimdiden minoxa falan girişmek istemiyorum son çare gibi bakıyorum
Her gün 1/4 proscar 

baskan123

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 06 Kasım 2021, 01:27:10 »
Ampuller 5 er tane bulunuyor kutunun içinde aynı şeyden bahsediyoruz.
Minoxidil şu dönemde oldukça da pahalı

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 06 Kasım 2021, 10:11:04 »
Ampuller 5 er tane bulunuyor kutunun içinde aynı şeyden bahsediyoruz.
Minoxidil şu dönemde oldukça da pahalı

Evet oldukça pahalı bide öğrenci adamız çok zorlar , o ampulleri yağ ile değil de distile su ve azıcık kolonya ile karıştırıp hazırlıyorum etil alkol niyetine
Her gün 1/4 proscar 

Yardımsever

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 06 Kasım 2021, 10:44:58 »
Merhaba abiler iyi günler dilerim herkese
19 yasina yeni girdim saç yapimdan bahsetmek gerekirse doğuştan ince telli ve biraz seyrek saçlara sahiptim özellikle vertex
Bölgesi birazcık seyrekti küçükken  hiçbir zaman kalın telli gür saçlara sahip olamadım , alnım biraz açıkti ve saç cizgim de dümdüz değildi ortaokul zamanları falan , son bir senedir saçlarımda yoğunluk kaybı var bariz belli hissediyorum ve çevremden de bu tarz tepkiler alıyorum aslında moralimi bozmuyorum mücadele etmeye çalışıyorum fakat çevre faktörü etkiliyor insanı , günlük dökülmelerim her zaman vardı 50-60 Tel düzeyinde 3-4 senedir böyleydi , şuan yine bu civarlarda geziyor bazen bı gün az bı gün çok dökülüyor
Tedavi olarak :
Vitamin ampulleri içeren losyon uyguluyorum Bepanten evin bemiks devit ampulleri losyona başlayalı 3 hafta oldu

Saç masajı yapıyorum her gün 10-15 dk arası masaja baslayali 5-6 gün oldu
biotin takviyesi alıyorum 5-6 aydır

saç durumu böyle buna ek xpecia eklemeyi düşündüm fakat yan etkileri falan varmış galiba ondan biraz çekindim eklesem olur mu tavsiyelere açığım ailemde babam amcam dedelerim kel dayilarimin saçlar baya seyrek
Dediğin tedaviyle bu saçı toplayamazsın boşa kürek çekiyosun minoxidile pahalı demişsin ama biotin kullanıyorum demişsin biotin sanki ucuz bi şey bu arada vücudunda yeteri kadar biotin var fazlası idrarla atılıyor boşa para harcıyorsun yani minoxidile son çare demişsin daha ne kadar seyrekleşmesini bekliyorsun belli bi açıklıktan sonra minoxidilde fayda etmez daha kötü şeylerin eline düşersin mesela finasterid mesela dutasterid...

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 06 Kasım 2021, 11:43:05 »
Dediğin tedaviyle bu saçı toplayamazsın boşa kürek çekiyosun minoxidile pahalı demişsin ama biotin kullanıyorum demişsin biotin sanki ucuz bi şey bu arada vücudunda yeteri kadar biotin var fazlası idrarla atılıyor boşa para harcıyorsun yani minoxidile son çare demişsin daha ne kadar seyrekleşmesini bekliyorsun belli bi açıklıktan sonra minoxidilde fayda etmez daha kötü şeylerin eline düşersin mesela finasterid mesela dutasterid...

Haklısınız boşa kürek çekiyor olabilirim fakat kullandığım biotin minoxtan pahalı  değil çokta pahalı da değildi , minoxun döngü olayı korkutuyo sadece zaten saçlar seyrek daha da seyrelirse diye bu durumu psikolojim kaldırmayabilir diye düşündüm ayrıca minox içinde ppg var sanirim buna da alerjim var önceden ppg içeren bişey kullanmıştım deriyi mahvetmisti onun için ne yapcam bilmiyorum
Her gün 1/4 proscar 

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 06 Kasım 2021, 11:47:43 »
Bu arada kullandığım losyonun içinde saf kafein tozu da var tabi ne kadar saf onu bilemicem
Her gün 1/4 proscar 

Yardımsever

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 06 Kasım 2021, 11:57:13 »
Haklısınız boşa kürek çekiyor olabilirim fakat kullandığım biotin minoxtan pahalı  değil çokta pahalı da değildi , minoxun döngü olayı korkutuyo sadece zaten saçlar seyrek daha da seyrelirse diye bu durumu psikolojim kaldırmayabilir diye düşündüm ayrıca minox içinde ppg var sanirim buna da alerjim var önceden ppg içeren bişey kullanmıştım deriyi mahvetmisti onun için ne yapcam bilmiyorum
Gerçekten bahtsız bedevisin
Loprox şampuan+ketoral krem+minox bunları kombinleyip tedaviye başlayabilirsin aslında

Facebook Twitter Instagram