Gönderen Konu: Minyatürleşen ve minyatürleşmeye başlayan saçlar için tedavi önerisi  (Okunma sayısı 1248 defa)

Virtüöz

• Hero Member
Fin, dut veya xpecia.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Adar Kukilo

• Full Member
Saç haline döner mi hocam onlar bende de baya var ondan elime batıyor

Virtüöz

• Hero Member
Saç haline döner mi hocam onlar bende de baya var ondan elime batıyor

%60 döner sanırım.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Lauri

• Hero Member
Dostum saç durumunu bi paylaş ona göre yorum yapalım.

Yakın zamanda saçları 3-4 numara gibi çok kısa kestirip, şimdi uzattın mı? O eline batanlar kısa kalmış uçları kesilmiş teller mi? Yoksa yeni çıkan teller mi?

GANNICUS

• Yeni üye
  • *
Hocam saçımı sıfıra vuruyorum 5 aydır falan rahat oluyordu uzamaya başlayınca farkettim

Lauri

• Hero Member
O uzamayan teller muhtemelen anagen fazında olmayan tellerdir.

Şöyle izah edeyim. Saçın foliküllerinin fazları var. Anagen -(büyüme), katagen (geçiş), telojen (bekleme), son olarak da dökülme.

Yani büyüme duraklama dökülme gibi düşün özetle. Saç folikülleri ömrü boyunca bu şekilde döngüler ile belli sürelerde saç tellerini yeniler. Günde 100-200 tele kadar dökülme normaldir denmesinin sebebi de budur aslında. Kafamızdaki saç folikülleri telleri yeniliyor. Alttan yeni saç telleri üretir.

Sende o uzamayan saç telleri saçını kısa kestirdiğin anda anagen fazında olmayan tellerdir diye yorumluyorum ben. Anagen yani uzama periyodundaki teller kesildikten sonra da önceki günkü gibi uzamaya devam etmiştir fakat bazıları telogen katagen fazında yani aktif büyümede olmadığı için kestiğin boyda kaldılar. Zamanla bu foliküller döngülerini tamamladığında o teller döküledek yeni saç teli çıkacak.

Tabi erkek tipi dökülmede bu döngülerde saç teli her defasında daah incelmiş zayıflamış tel üretmesidir. Yani saçlar minyatürize olarak neredeyse görünmez hale gelmesidir.

Eğer erkek tipi dökülmen, minyatürleşmen yoksa bu uzamayan tellere yapabileceğin birşey yok. Doğal olayı bu. Ama minyatürleşme varsa medikal tedavi başlıklarındaki etkenleri deneyebilirsin. Ama saçları sürekli aşırı kısa kestiriyor kazıtıyorsan bunu anlaman zorlaşır. Bir süre saçları orta uzunlukta kullanıp gözleyebilirsin. Duruyma göre ilaç konularını düşünürsün.

GANNICUS

• Yeni üye
  • *
O uzamayan teller muhtemelen anagen fazında olmayan tellerdir.

Şöyle izah edeyim. Saçın foliküllerinin fazları var. Anagen -(büyüme), katagen (geçiş), telojen (bekleme), son olarak da dökülme.

Yani büyüme duraklama dökülme gibi düşün özetle. Saç folikülleri ömrü boyunca bu şekilde döngüler ile belli sürelerde saç tellerini yeniler. Günde 100-200 tele kadar dökülme normaldir denmesinin sebebi de budur aslında. Kafamızdaki saç folikülleri telleri yeniliyor. Alttan yeni saç telleri üretir.

Sende o uzamayan saç telleri saçını kısa kestirdiğin anda anagen fazında olmayan tellerdir diye yorumluyorum ben. Anagen yani uzama periyodundaki teller kesildikten sonra da önceki günkü gibi uzamaya devam etmiştir fakat bazıları telogen katagen fazında yani aktif büyümede olmadığı için kestiğin boyda kaldılar. Zamanla bu foliküller döngülerini tamamladığında o teller döküledek yeni saç teli çıkacak.

Tabi erkek tipi dökülmede bu döngülerde saç teli her defasında daah incelmiş zayıflamış tel üretmesidir. Yani saçlar minyatürize olarak neredeyse görünmez hale gelmesidir.

Eğer erkek tipi dökülmen, minyatürleşmen yoksa bu uzamayan tellere yapabileceğin birşey yok. Doğal olayı bu. Ama minyatürleşme varsa medikal tedavi başlıklarındaki etkenleri deneyebilirsin. Ama saçları sürekli aşırı kısa kestiriyor kazıtıyorsan bunu anlaman zorlaşır. Bir süre saçları orta uzunlukta kullanıp gözleyebilirsin. Duruyma göre ilaç konularını düşünürsün.
Peki hocam minyatürleşme varsa nasıl bı tedavi yolu izleyebilirim

slade23

• Hero Member
Arkadaşım laurinin dediği gibi saç durumunu paylaş da daha sağlıklı tavsiyeler sunsun insanlar. Minyatürleşmen var mı yok mu bakılsın. Minyatürleşmeyi anlayacak kadar saçtan anlıyorsan niye tedavi soruyorsun. Yok anlamıyorsan bir kaç foto paylaş sorun yoksa boşuna kimyasala bulaşma durduk yere
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

Lauri

• Hero Member
Dostum genetik erkek tipi saç dökülmesini geriye çevirebilecek tek bir etken var zaten. İki dakikada ne olduğunu bulursun zaten.

Heee sende doğurabileceği risklerin tahmini yok, riske karşılık saçı toparlayacağının garantisi yok, negatif yönlerini yaşadın, bıraktın düzelmesinin garantisi yok, senin gerçekten bu ilaca ihtiyacın var mı o belli değil. Olay tamamen senin kararın, sorumluluğun.

ahmet turan

• Sr. Member
Dermaroller sonrası procapil sprey kullan işe yarıyor ama bir süre sonra geri dökülüyor kalıcılığı yok yani  :)
Daha başka kalıcı gerçek anlamda kalıcı yöntem varmı doğrusu bilmiyorum.

Facebook Twitter Instagram