Gönderen Konu: Frontal bölgede hala devam eden minyatürleşmeye çözüm önerisi ?  (Okunma sayısı 2928 defa)

icindentramvaygecensarki

• Sr. Member
Minoxta 3.5 ay geride kalmak üzere dutas Şubatta 3 ay oluyor, frontalde hala minyatür ve ince saçlar var, bunlara çözüm olarak ne önerirsiniz ? Dutası geçen hafta haftada 3'e çıkardım, oral spironolaktonu düşünüyorum artık, aldım ama başlamadım henüz

Xeth

• Hero Member
Hocam gözünü karartmışsın yapma. Bi kere yaptığın çok mantıksız spironolakton kullanacam diyorsun. Vücuttaki tüm reseptörleri kapatıyorsun madem, neden dhtyi de 0lıyorsun? Belli ki artık her şeyden vazgeçmişsin. Seni yargılamam. Ama uyarıyorum şuan saçını geri alabilirsin belki ama birkaç aya, yıla seni daha büyük problemler bekliyor.
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

icindentramvaygecensarki

• Sr. Member
Hocam gözünü karartmışsın yapma. Bi kere yaptığın çok mantıksız spironolakton kullanacam diyorsun. Vücuttaki tüm reseptörleri kapatıyorsun madem, neden dhtyi de 0lıyorsun? Belli ki artık her şeyden vazgeçmişsin. Seni yargılamam. Ama uyarıyorum şuan saçını geri alabilirsin belki ama birkaç aya, yıla seni daha büyük problemler bekliyor.
Topikal spiro konusunda ne diyorsun ? Aldactone'u direkt ezip minoxla karıştırsam çözünür mü ve etkili olur mu ?
TEDAVİM
Minoxil Forte Günde 1 (Şakaklara ve Frontale 3'er Fıs)
Dutasteride Avodart Günde 1 (Eskiden Haftada 2)
Fiyto Şampuan Haftada 2
Dermaroller 1 mm Haftada 2
D Vitamini- Çinko- B 12 2 Günde 1
Oral Spironolakton Aldactone 25 mg Günde 1

Xeth

• Hero Member
Topikal spiro konusunda ne diyorsun ? Aldactone'u direkt ezip minoxla karıştırsam çözünür mü ve etkili olur mu ?

Diğer siteden istersen miracle losyona bakabilirsin. Kullananlar baya vardı eskiden. İyice araştır ama
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Tedavi sürecim;

Hwoarang7

• Hero Member
3.5 ayda tedaviden nasıl hızlı bir sonuç bekliyorsun. En az 12 ay hatta 24 ay bekle nihai karar için .

My Precious

• Hero Member
3.5 ayda tedaviden nasıl hızlı bir sonuç bekliyorsun. En az 12 ay hatta 24 ay bekle nihai karar için .
İşte buna hiç katılmıyorum.Etki edecek olan ilaç 1 en geç 2 ayda en azından durduracak şekilde etki eder.Arkadaşın en ön tamamen yok olmak üzere başladığında böyle değildi saçı

Mehmetali32

• Hedef Az ama Devamlı Tedavi saç yapıyım derken kaş çıkarmadan
  • Hero Member
İşte buna hiç katılmıyorum.Etki edecek olan ilaç 1 en geç 2 ayda en azından durduracak şekilde etki eder.Arkadaşın en ön tamamen yok olmak üzere başladığında böyle değildi saçı
Precious sen adamı kalpten goturursun obur tarafa   ilaclar 1 yılda etki etmeye baslar.
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
Bioxin ForteSarımsaklı Samp +Nizoral
Biberiye +Hint+Zeytiyagı+cam Terabendi Yagı Vitamin Kompleksi
 Haftada 3 gun spor +Dusta   Masaj +Dermoreller 2/ay
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

icindentramvaygecensarki

• Sr. Member
Sahiden mi ? Belki saç kestirdiğim için öyle gözüküyordur
TEDAVİM
Minoxil Forte Günde 1 (Şakaklara ve Frontale 3'er Fıs)
Dutasteride Avodart Günde 1 (Eskiden Haftada 2)
Fiyto Şampuan Haftada 2
Dermaroller 1 mm Haftada 2
D Vitamini- Çinko- B 12 2 Günde 1
Oral Spironolakton Aldactone 25 mg Günde 1

Lauri

• Hero Member
Sahiden mi ? Belki saç kestirdiğim için öyle gözüküyordur

Dostum sen depresyonda mısın? Sorunun var mı yok mu kendin bile emin değilsin gibi düşünüyorsun. Önlerin gittiğinden çok emin, oral aldactone alacak kadar emin olduysan, precious böyle söyleyince sahiden mi diye tepki veriyorsun ki?

Şuraya yan yana çncesi sonrası fotolaını birleştirip bi gönder. Aynı kare içinde bi görelim bakalım.

Ben senin haddinden çok evham yaptığını düşünüyorum. Her gün ayrı konu açıp, aynı şeyleri soruyorsun.

Elini saçından çek ve yaşantına devam et. Manyak olacaksın amk.

Şu halde de oral aldactone almayı aklına getirme amk.
« Son Düzenleme: 29 Ocak 2021, 18:04:41 Gönderen: Lauri »

oralminoxidil

• Hero Member
kral oral spiro başlayacağına dutu haftada 7ye çıkarsana , spiroyu yine losyon yaparsın. spiro erkek kullanımı için uygun değil. 25 mg bile yüzde 10 15 jinekomasti ihtimali var ki sen 100mg kullanacaksın. ha illa ben oral spiro kullanacam diyorsan ilk önce dutu hergün almaya başla. 6 ay devam et sonra başla spiroya. 3 ayda etki görebilmek için yapman gereken tedavi 5000 dolar tutar daha 1 kutu avodart bitirmedin  neyin acelesi bu. yabancı forumlarda oral spiro kullananları görüp gaza gelme çünkü spiro artık dişileşme aşamasına geçmek oluyor. ordaki çoğu kişi saçım düzelsin sonra jinekomasti ameliyatı olurum kafasında. eğer sen de böyleysen bil ki kullandığın doz da zamanla yetmeyecek androjen reseptör hassasiyeti ve sayısı artacak belki 200mg a kadar çıkman gerekecek. spiro kullanacağına oral minoksidil başlasana. sabah 5mg akşam 5mg senin işini görür.

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Hwoarang7

• Hero Member
Kardeşim yanlış biliyorsun ve insanları yanlış yönlendirme. Dökülme devam edebilir sonuçta her insan günde 100 e yakın saç kaybeder annelerimiz ya da kız kardeşlerimiz filanda saç kaybeder ama kel kalmazlar çoğu. Dökülen saçlar zamanla kalinlasiyor mu buna dikkat etmek lazım. Ve en az 1 yıl beklemek gerek hatta 2 yıl

emekli kel

• Hero Member
 fin yüzde 38 dut yüzde 55 baskılar.minoxidilde gunde 2 kere kullanılır.genel klasik bilgileri ölçü alıp hareket etmion.orta yasta olsan dokulmeyi yavaslat geri kalanını ektir derim ama gencsin sansın daha fazla minoxu gunde 2 kere dene.gunluk fin kullan.baktın gene olmadı gunluk fine devam minoxu azaltrak bırakırsın one ufak bir ekim olursun
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Jeu

• Hero Member
ben her zaman kendimde  dahil bu genç yaşlarda finmiş  dutasmış hormonları baskılamanın doğru olduğunu düşünmüyorum  bence hergün aynalara bakıp bu kadar takıntı yapmayı bırak, ilaçları kullanmayı da bırak hayatına önüne bak ilerde çok rahatsız ederse gidip ektirirsin dökülen dökülsün sal ben öyle yapıyorum

emekli kel

• Hero Member
 maalesef dut kullanıo gunluk aldactonede içicem dio bloker zaten kullancak bu yasta hiç kullanmasa daha iyi ama ille kullancaksa gunluk findaha mantıklı.aslında lokal mucadele verip kalanı ektirmeli.spiroyu losyon olarak kullanabilir minoxu 2 kerede yapabilir.keşke haplara bulaşmasa
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Xeth

• Hero Member
Bence de minoxu az kullanıyor. Yerinde olsam şakaklara 0.5 iğneleme yaparım. Sadece akşamları 3+2+3 şeklinde sağ şakak-frontal-sol şakak şeklinde kullanırdım. Hem emilimi artırır sistemik dolaşıma katılmasını sağlar, minimal düzeyde tepedeki saçlarına da etki eder.
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Tedavi sürecim;

Facebook Twitter Instagram