Gönderen Konu: Sene 2022 hala kelliğe çözüm bulunabilmiş değil  (Okunma sayısı 2045 defa)

proscarkullanıyorum

• Full Member
Arkadaşlar sene 2022 olmuş teknoloji çağındayız, uçan arabalardan bahsediliyor, uzaya koloni kurmaktan bahsediliyor, yüz nakli organ nakli hatta neredeyse kafa nakli yapacaklar. Ama hala itin götünde çıkan kılın kafada durması için ya da dökülenin geri çıkıp kalıcı bir şekilde kafada kalması için herhangi bir tedavi ilaç vs… bulunmaması sinir bozucu. Bu kadar basit bir soruna çare bulunmaması hayret verici. Gerçi çoğunuzun şu an içinden geçeni duyar gibiyim. Evet kozmetik ürün firmaları, saç ekim merkezleri, prp mezoterapi vs… gibi şeyler yüzünden kelliğe çare bulunmasına izin vermiyorlar. Ben uzun zamandır araştırıyorum bu konuyu, şu ana kadar bulabildiğim en çok ses getiren çalışma Riken enstitüsünün yapmış olduğu kök hücre tedavisi çalışması var. En son geçen sene tüm yayın organlarından makaleler yayınladılar japonlar kelliğe çare buldu diye. Fakat hala piyasaya çıkmış değil, klinik denemeler devam ediyor sanırım. Bu konunun başka takipçisi varsa herhangi bir gelişme var mı aydınlatırsa sevinirim. Bunun dışında duyduğunuz bildiğiniz başka bir çalışma var mı? Ya da sizce tahminen kelliğe kesin ve kalıcı bir çözüm ne zaman bulunur?

Riken enstitüsü kök hücre projesi: https://www.riken.jp/en/news_pubs/research_news/pr/2021/20210210_3/index.html

emekli kel

• Hero Member
Ynt: Sene 2022 hala kelliğe çözüm bulunabilmiş değil
« Yanıtla #1 : 03 Ocak 2022, 00:16:29 »
 bu sektorde bu para donuyorken nah bulurlar.nasıl satcaklar onca ilacı ekimdir şudur budur kaç lira donuyor bu işte.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

BlackPill©

• Full Member
  • I'm fighting over a wreck...
« Yanıtla #2 : 03 Ocak 2022, 01:26:22 »
Cardoozo reiz de aynı böyle konu açmıştı early baldingden muzdarip bizlerin kaderi demek ki ...
 Usta daha cok sebebi var bir kanser su bu varken buna o kadar ugrasmiyorlar  biz erken yasta buna yakalandigimiz icin cok onemsiyoruz ... iki ilac sektörü ve dönen para, kesin cozum ciksa Minoksil ve Finasteride firmalari tas mi yicekler sac ekimciler tas mi yicekler :DDD.. o yuzden yanasmiyorlar hic toplara... Bir de zaten suanda bile tam olarak saci neyin döktüğü bilinmiyor sanirsam Dht diyoruz ama onu killarin efendisi yaparken saclari katletmesine  neden olan sey ne falan daha tam açıklamadılar... Son umut Çin.
  • Yaşınız 20
  • Medikal Tedavi Finasteride ( haftada 3mg olacak şekilde) , Xpecia haftada 1 kere , Ketoral Şampuan (haftada 1) , Dermaroller 0,75 haftada 1 ya da 2

baskan123

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 03 Ocak 2022, 01:44:45 »
ilaç sektörü bunun için var :D

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #4 : 13 Ocak 2022, 01:04:31 »
Millet 2022'ye girerken böyle yeni yılda ne yaşayacağını falan düşünür, hayal kurar. Benim de tam bu aklıma gelmişti ama şimdi görüyorum. Yakında Metaverse teknolojisi bile gelişip sanal bir dünyaya gireceğiz belki ama hala kelliğe çare yok. Çok komik bir durum ya.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

ENO7

• Full Member
« Yanıtla #5 : 13 Ocak 2022, 10:55:32 »
Yazdıklarına katılıyorum  tek ümit Çin yada Japonya 

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 13 Ocak 2022, 11:54:05 »
1999 da da aynen dediler; sene 2000 olacak, altın çağa giriyoruz ve hala kelliğe çare bulamadılar diye.
Bizim komşu Hüsnü bey ağaç paletleriyle ceviz ağacının en üst dalına çıkıp: " vaybee teknoloji ne kadar yükselmiş" demiş. Yükseklikten nasibini almış tabi. Rüzgar yükseklerden serin serin serinletmiş kafasını. Hoşuna gider bu durum hüsnünün.  Kel kafası rahatlamış. Biraz fazla kaçırınca güneş bir güzel dövmüş kafasını. Hemen aceleyle paletlerini çalıştırıp yer yüzüne ayak basmış. Rahat nefes alan Hüsnü bey. Yerin daha güvenli olduğunu günlüğüne not almış.

Sene 2022, amazon sahibi ceosu paletleri biraz daha geliştirerek  ve Hüsnü beyin yükseklik sevdasını biraz daha ileri götürmek için teknolojiden medet umup, aya marsa belkide daha başka diyarlara yükselmek için biledi paletleri. Başaracak gibi. Yükseğin yükseklerine çıkacak gibi. Onda o azim var. Yakında yükseklere çıkacağı zaman, ağırlık olmasın diye 1 tane saç teli kullanacağını sanmıyorum. Yükselsin bakalım. Önce rüzgar serinletir. Sonra güneş alçaltır adamı. Onunda saçları yokmuş. Hüsnü beyde bunu gördük.
Yeryüzü daha güvenli.

Biz sıradan vatandaşların belkide tek silahı saçları olacağı için. Dede yadigarı diye saklamaya çalışıyoruz.
Hüsnü ve jef bezos  ise palet sahibiler.

İlaç sektörü  elbette büyük etken. Para çok dönüyor ilaçlardan ve ekim ameliyatlarından. Bunun önünü kesecek bir baba yiğit çıkmadı hala. Bekliyoruz  hele sene 2500 olsun

Söylediklerim geyik tadında. Kimse ciddiye almasın
İyi günler

Nrh01

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 13 Ocak 2022, 15:39:45 »
1999 da da aynen dediler; sene 2000 olacak, altın çağa giriyoruz ve hala kelliğe çare bulamadılar diye.
Bizim komşu Hüsnü bey ağaç paletleriyle ceviz ağacının en üst dalına çıkıp: " vaybee teknoloji ne kadar yükselmiş" demiş. Yükseklikten nasibini almış tabi. Rüzgar yükseklerden serin serin serinletmiş kafasını. Hoşuna gider bu durum hüsnünün.  Kel kafası rahatlamış. Biraz fazla kaçırınca güneş bir güzel dövmüş kafasını. Hemen aceleyle paletlerini çalıştırıp yer yüzüne ayak basmış. Rahat nefes alan Hüsnü bey. Yerin daha güvenli olduğunu günlüğüne not almış.

Sene 2022, amazon sahibi ceosu paletleri biraz daha geliştirerek  ve Hüsnü beyin yükseklik sevdasını biraz daha ileri götürmek için teknolojiden medet umup, aya marsa belkide daha başka diyarlara yükselmek için biledi paletleri. Başaracak gibi. Yükseğin yükseklerine çıkacak gibi. Onda o azim var. Yakında yükseklere çıkacağı zaman, ağırlık olmasın diye 1 tane saç teli kullanacağını sanmıyorum. Yükselsin bakalım. Önce rüzgar serinletir. Sonra güneş alçaltır adamı. Onunda saçları yokmuş. Hüsnü beyde bunu gördük.
Yeryüzü daha güvenli.

Biz sıradan vatandaşların belkide tek silahı saçları olacağı için. Dede yadigarı diye saklamaya çalışıyoruz.
Hüsnü ve jef bezos  ise palet sahibiler.

İlaç sektörü  elbette büyük etken. Para çok dönüyor ilaçlardan ve ekim ameliyatlarından. Bunun önünü kesecek bir baba yiğit çıkmadı hala. Bekliyoruz  hele sene 2500 olsun

Söylediklerim geyik tadında. Kimse ciddiye almasın
İyi günler
ciddiye alıp uzun uzun okudum abi
  • Ekim Tarihi: 30 ağustos 2021
  • Ekim Merkezi ismi Serkan aygın
  • Greft Miktarı 4350
  • Yaşınız 26

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 14 Ocak 2022, 11:18:13 »
Kellik erkeklik hormonu ile alakalı olduğu için çözümü zor

Dht hem erkeği erkek yapm horman hem saç döken horman

Bu durulamaz o yüzden çözümde zor
Global Moderator

proscarkullanıyorum

• Full Member
« Yanıtla #9 : 14 Ocak 2022, 16:51:15 »
Kellik erkeklik hormonu ile alakalı olduğu için çözümü zor

Dht hem erkeği erkek yapm horman hem saç döken horman

Bu durulamaz o yüzden çözümde zor
Ama kimi genler dht hormonuna duyarsız oluyor bence bunun bir çözümü olmalı. Saç köklerini dht ye karşı duyarsız hale getirecek bir aşı ya da ilaç bulabilirler diye düşünüyorum.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 14 Ocak 2022, 18:31:46 »
 reseptorler incelenmeli.duyarlı reseptorle duyarsız reseptor arasındaki farklar tespit edilmeli.bunun yerine dhtden once reseptore bağlanan ilaçlar buldular hesapta onlar dhtyi kovuyormuş falan ama pek bişi çıkmadı.finasteridin calısma mantığı dht 2 bileşenden oluşur bunlardan birinin yerine geciyor.duyarlı reseptoırleri duyarsız yapmadan çözemezsin bu işi.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #11 : 14 Ocak 2022, 18:36:35 »
Bundan 6 yıl önce bir haber görmüştüm televizyonda. Bir doktor vardı ve operasyon yaptığı da 18 yaşlarında biriydi.

Haberin başlığı da "Kelliğe veda" gibi bir şeydi.

Doktorun şöyle dediğini hatırlıyorum: "Bakın bu arkadaşımızın bazı saç teli incelmiş, ben şimdi yaptığım müdahale ile o saç telini dökülmekten kurtaracağım." ve ardından lazerle mi ne bir şeyler yapıyordu. Önünde bir bilgisayar vardı saç köküne bakıyordu onunla.

Ilginç haberdi vesselam.

Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 14 Ocak 2022, 21:00:12 »
 haberlerde tedavinin reklamı yapılmış.bir sürü saç tedavisi var botoks lazer prp mezo igf  bu tarz uygulamalar boş değil süpermende değil

Facebook Twitter Instagram