Gönderen Konu: 22 yaşında saç dökülmesi  (Okunma sayısı 1569 defa)

MbappeLottin

• Yeni üye
  • *
22 yaşında saç dökülmesi
« : 24 Haziran 2021, 13:59:23 »
Arkadaşlar merhaba 22 yaşındayım ve saçlarım 4-5 aydır dökülüyor. Pandemiden sonra bugüne kadar saçımı kestirmemiştim hiç bugün kestirince berbere de sorduğumda seyrelme var demişti sizce düzelir mi ve ne önerirsiniz haftaya dermatoloğa gidicem. Fotoğraf aşağıda

Unkownnn

• Full Member
Ynt: 22 yaşında saç dökülmesi
« Yanıtla #1 : 25 Haziran 2021, 02:14:46 »
Bi laf var bilirmisin kardeşim kedi götünü görmüş yara zannetmiş işte o mesele saçında bişey yok

LOESS

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 25 Haziran 2021, 10:11:20 »
Bi laf var bilirmisin kardeşim kedi götünü görmüş yara zannetmiş işte o mesele saçında bişey yok
Kardeşim o kedi değil Maymun götünü görmüş yara sanmış. İkincisi burda nasıl birşey yok ? Ben genetik dökülmeyim diyor, vertex de ki hafif belirtileri görmüyor musun ?

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 25 Haziran 2021, 11:34:13 »
Dermatoloğa gitmekte pek bir şey bekleme. Vitamin testi yapar minoxil yazar gönderir seni
  • Ekim Tarihi: 24.07.2023
  • Ekim Merkezi ismi Lifehair Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 25 Haziran 2021, 17:52:38 »
Hacım vertex hafif seyrelme var gibi ama, saçlar kısa olduğu için, kameraya daha dik açıyla bakan teller de öyle seyrek göstermiş de olabilir. Yani görünenden daha az seyreklik olabilir.

Ama ama az ama çok az, biraz seyrelme var. İlk adımı dermatolg ile atman mantıklı olmuş. Tahlillerine bi baksın. Büyük olasılık minoxil yazacak ama bence bu kafaya minox ihtiyacı yok.

Dermroller, masaj ile başla. Olanı koruman açısından faydalı olabilir belki. Vitamin eksiğin varsa destek al, biotin kullanabilirsin ilave. Destek olur.

Eğer daah sertleşirse belki xpecia eklemesi yaparsın tedavine.

Ailede kellik durumları nasıl? Fiziksel benzediğin aile büyüklerinin, özellikle anne tarafının saçları nasıl?

MbappeLottin

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 25 Haziran 2021, 21:26:06 »
Teşekkür ederim annemin babası kel ama 85 yaşında, baba tarafında kel yok.

Unkownnn

• Full Member
« Yanıtla #6 : 26 Haziran 2021, 02:13:18 »
Hacım vertex hafif seyrelme var gibi ama, saçlar kısa olduğu için, kameraya daha dik açıyla bakan teller de öyle seyrek göstermiş de olabilir. Yani görünenden daha az seyreklik olabilir.

Ama ama az ama çok az, biraz seyrelme var. İlk adımı dermatolg ile atman mantıklı olmuş. Tahlillerine bi baksın. Büyük olasılık minoxil yazacak ama bence bu kafaya minox ihtiyacı yok.

Dermroller, masaj ile başla. Olanı koruman açısından faydalı olabilir belki. Vitamin eksiğin varsa destek al, biotin kullanabilirsin ilave. Destek olur.

Eğer daah sertleşirse belki xpecia eklemesi yaparsın tedavine.

Ailede kellik durumları nasıl? Fiziksel benzediğin aile büyüklerinin, özellikle anne tarafının saçları nasıl?
kısa saçı dik açıyla çekince oralar hep seyrek görülür çok normal bişey tespit de çok yerinde arkadaşın saçında bişey yok inşallahda dökülmez

Unkownnn

• Full Member
« Yanıtla #7 : 26 Haziran 2021, 02:14:57 »
Kardeşim o kedi değil Maymun götünü görmüş yara sanmış. İkincisi burda nasıl birşey yok ? Ben genetik dökülmeyim diyor, vertex de ki hafif belirtileri görmüyor musun ?
kardeşim neresi genetik dökülme kısa saçı dik açıdan resimlemiş milleti evhamlandırmaya bayılıyorsunuz sen genetik dökülme görmemissin demekki bu saça bişey olmaz
« Son Düzenleme: 29 Haziran 2021, 02:02:21 Gönderen: Unkownnn »

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 26 Haziran 2021, 13:05:20 »
Sayın herbokolog kardeşim neresi genetik dökülme kısa saçı dik açıdan resimlemiş milleti evhamlandırmaya bayılıyorsunuz sen genetik dökülme görmemissin demekki bu saça bişey olmaz

Hacım iyice yakınlastırınca en gerideki yerde, teller arasında mesafenin biraz arttığı belli oluyor. Bence de çok büyütülecek birşey yok ama seyrelme var. Bence gözlem altında tutarak, dökülme sürecini gözlemeli bu arkadaşımız. Masaj, iğneleme vitamin desteği gibi hafif tedavilerle saçları korumaya odaklanmalı.

MbappeLottin

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 26 Haziran 2021, 13:09:38 »
Merhaba bugün dermatoloğa gittim. D Vitamini 6 çıktı bu normal sınırın aşırı altı dedi, B12 de 200 çıktı ona da 300 olsa iyi olur dedi ve vitamin verdi

Yardımsever

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 26 Haziran 2021, 21:39:50 »
Merhaba bugün dermatoloğa gittim. D Vitamini 6 çıktı bu normal sınırın aşırı altı dedi, B12 de 200 çıktı ona da 300 olsa iyi olur dedi ve vitamin verdi
Şakaklardan açılman yoksa fazla korkmana gerek yok zaten vitamin eksikliğinde tepeden açılmaya başlar saç düzenli beslenip takviye edersen kısa sürefe düzelicektir

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 26 Haziran 2021, 23:17:59 »

Memleket senenin 9-10 ayı güneşli olmasına rağmen D vitamini eksikliği olmayan neredeyse yok gibi. Devit fln birşey ile yükleme yapmıştır doktor. Benim o kadar düşük olmasa da, günlük sıvı olan desteklerden kullanıyorum.

Aynı şekidle B12 de düşüktü benim. Değerler seninkiyle yakındı heralde. Doktor 3 kutu iğne yazmıştı. (Total 15) sende vitamin desteği tercih etmiş. B12 vücutta depolanan bir vitamin olduğu için dozajı biraz fazla da alabilirsin bence.

Ben ilk birkaç haftada unutkanlık konusunda çok ciddi iyileşme görmüştüm. B12 cidden çok çok önemli bir vitamin.

Tahlilleri yaptırdığın iyi olmuş. Saçları da takibin de tut bakalım, dökülmelerin azalacak mı .

Geçmiş olsun tekrardan.

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 27 Haziran 2021, 01:28:02 »
Lauri helal olsun cidden herkese gayet iyi güzel cevaplar veriyorsun.
  • Ekim Tarihi: 24.07.2023
  • Ekim Merkezi ismi Lifehair Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 27 Haziran 2021, 05:57:14 »
Lauri helal olsun cidden herkese gayet iyi güzel cevaplar veriyorsun.

Lauri adamdır.
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Facebook Twitter Instagram