Gönderen Konu: 19 Yaşında Saç Dökülmesi  (Okunma sayısı 2340 defa)

TheDarkness41

• Yeni üye
  • *
19 Yaşında Saç Dökülmesi
« : 24 Şubat 2021, 16:14:19 »
19 yaşındayım, yaklaşık 6 aydır saç dökülmesi yaşıyorum, şakaklar gerilemeye başladı ve önlerde bayağı bir hacim kaybı oldu. Babamın 30 yaşından sonra tepeler gitmeye başlamış, anne tarafı ise iyi sayılır. 1.5 ay Çinko ve biotin hapları kullandım, karanfil-lavanta kürü uyguladım ve yaklaşık 2 haftadır saç masajı yapıyorum. Dökülme eskiye oranla ciddi şekilde azaldı, teller kalınlaştı ama az da olsa dökülmeye devam ediyor (çoğu ufak ufak teller). Bu yaşta ve saçta minoxidil, finasterid vs. kullanmak gerekir mi? Dökülen saçlar yeniden çıkar mı, çıkarsa nasıl çıkar?

My Precious

• Hero Member
Ynt: 19 Yaşında Saç Dökülmesi
« Yanıtla #1 : 24 Şubat 2021, 16:41:01 »
Saçlarında bir sorun göremiyorum dostum bir psikoloğan görüncüler gelmeden önce,

Öncelikle ön kısmın minyatürleşiyor yani dökülüyor ama hala dökülmenin çok başındasın saç çizgin şuan norwood 1.5.Yaşına göre sorun yok bu böyle kalabilir de dökülebilir de olgunklaşabilir de kimse bilemez.
Saçların hakkında endişelenmekte haklısın ama sıkıntı yapma çünkü önünde uzun seneler var

TheDarkness41

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 24 Şubat 2021, 17:01:16 »
Saçlarında bir sorun göremiyorum dostum bir psikoloğan görüncüler gelmeden önce,

Öncelikle ön kısmın minyatürleşiyor yani dökülüyor ama hala dökülmenin çok başındasın saç çizgin şuan norwood 1.5.Yaşına göre sorun yok bu böyle kalabilir de dökülebilir de olgunklaşabilir de kimse bilemez.
Saçların hakkında endişelenmekte haklısın ama sıkıntı yapma çünkü önünde uzun seneler var

Teşekkürler hocam, eski hacmi yok zaten ön tarafın, berberim de fark etti durumu. 5-10 sene falan idare etse razıyım, ondan sonra param olur ektiririm en azından. Ekstradan neler yapabilirim bir tavsiyen var mı?

İnceTellii

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 24 Şubat 2021, 17:30:00 »
Ananı
Teşekkürler hocam, eski hacmi yok zaten ön tarafın, berberim de fark etti durumu. 5-10 sene falan idare etse razıyım, ondan sonra param olur ektiririm en azından. Ekstradan neler yapabilirim bir tavsiyen var mı?

Kanka senin saçlar iyi durumda gerçekten boşver minox finası masaj lavanta devam emin ol 5-10 seneden fazla korursun 24 yaşındayım çevremde şunu farkettim 10 kişiden 8 inde saçların üst kısmında bir hacim kaybı başlıyor azda olsa çokta olsa ergenlikten sonra sen strese girme gayet güzel saçların keşke bende senin yaşlarında farkedip önlem alabılseydım siteden uzak dur hayatına devam et bi sorun yaşıyacağını sanmıyorum
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Dermaroller şakaklara 0.25 2 günde 1
Magnezyum takviyesi
Dermastamp 1.5mm haftada 1
Hint yağı 1 çay kaşığı hergün

TheDarkness41

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 24 Şubat 2021, 17:36:27 »
Ananı
Kanka senin saçlar iyi durumda gerçekten boşver minox finası masaj lavanta devam emin ol 5-10 seneden fazla korursun 24 yaşındayım çevremde şunu farkettim 10 kişiden 8 inde saçların üst kısmında bir hacim kaybı başlıyor azda olsa çokta olsa ergenlikten sonra sen strese girme gayet güzel saçların keşke bende senin yaşlarında farkedip önlem alabılseydım siteden uzak dur hayatına devam et bi sorun yaşıyacağını sanmıyorum
Sağolasın aga. Masaya, kitaba düşen telleri görünce insan panik yapıyor, bir de 6 ay öncesi ile şimdiyi karşılaştırınca moral bozuyor, böyle olduysa 6 ay sonra nasıl olacak kim bilir diye. Biraz da stresimi azaltmam lazım, haklısın.

İnceTellii

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 24 Şubat 2021, 17:52:04 »
Sağolasın aga. Masaya, kitaba düşen telleri görünce insan panik yapıyor, bir de 6 ay öncesi ile şimdiyi karşılaştırınca moral bozuyor, böyle olduysa 6 ay sonra nasıl olacak kim bilir diye. Biraz da stresimi azaltmam lazım, haklısın.
Sen stresini azalt masaja flan devam et baktın ilerliyor başka çareler bulursun zaten her düşen saç telinin kökü hemen ölseydı 7 yaşında kel kalırdık
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Dermaroller şakaklara 0.25 2 günde 1
Magnezyum takviyesi
Dermastamp 1.5mm haftada 1
Hint yağı 1 çay kaşığı hergün

Sonnyto

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 24 Şubat 2021, 18:18:01 »
Bu saç için finas veya minox falan kullanma bence. Ağır gelir ve çok kayıp da görünmüyor. Bence vitamin alabilirsin, o yeterli olur.

onurr39

• Full Member
« Yanıtla #7 : 24 Şubat 2021, 21:00:15 »
uzaktan atabilir misiniz
  • Yaşınız 19

TheDarkness41

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 24 Şubat 2021, 21:44:47 »
Bu saç için finas veya minox falan kullanma bence. Ağır gelir ve çok kayıp da görünmüyor. Bence vitamin alabilirsin, o yeterli olur.
Çinko ve biotin kullandım, sizce xpecia kullanayım mı üstüne?

TheDarkness41

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 24 Şubat 2021, 21:45:19 »

Sonnyto

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 25 Şubat 2021, 01:55:06 »
Çinko ve biotin kullandım, sizce xpecia kullanayım mı üstüne?
Bence sadece Xpecia kullan. Bir kutuyu sabah akşam kullan, sonra günde 1 tane olarak devam edersin. Bence yeterli olur sana.

onurr39

• Full Member
« Yanıtla #11 : 25 Şubat 2021, 05:57:16 »
uzaktan ön çizgiyi ceker misiniz saçlarınız kalkık bir şekilde
  • Yaşınız 19

TheDarkness41

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 25 Şubat 2021, 20:07:01 »
uzaktan ön çizgiyi ceker misiniz saçlarınız kalkık bir şekilde

TheDarkness41

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 25 Şubat 2021, 20:12:23 »
Bence sadece Xpecia kullan. Bir kutuyu sabah akşam kullan, sonra günde 1 tane olarak devam edersin. Bence yeterli olur sana.
Tamamdır hocam teşekkürler.

Furkanoz

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 12 Ekim 2021, 18:43:08 »
Hocam nedir son durum acaba?

Facebook Twitter Instagram