Gönderen Konu: 18 yaşında saç dokulmesi tedavi önerileri  (Okunma sayısı 916 defa)

Futbol11

• Yeni üye
  • *
18 yaşında saç dokulmesi tedavi önerileri
« : 22 Kasım 2021, 16:17:35 »
Herkese merhabalar 19 a girmek üzereyim 16 yaşında başlayan bı saç dokulmem var nasıl agresifse artık sakakları kaybetmeye başladim. Anne ve baba tarafında kel yok babam da kel değil. Babamın şu an ki saçları benimkinden daha çok. 17 yaşında doktora gidip test yaptım test sonuçlarım temiz çıkmıştı saç dokulme sebebini anlayamadik ben tabi DHT den kaynaklandığını düşünerek ten 4 aydır dutasterid iki günde bir aliyorim ama pek bı etki gozlemleyemedim çünkü hala minyatür saçlar dokuluoyr ve eskisi gibi ama az kalınlaşma hissettim sanki çok merak ediyorum ne kadar ilerler sizce psikoloji diye bişey kalmadı ailede ilk kel olacam galiba sadece bı amcamda sakaklar gitmiş lütfen yardım edermisiniz. (Bide yaşın çok erken dutasterid neden alıyorsunuz demeyin lütfen herseyi göze alaraktan başladım.)

baskan123

• Hero Member
Ynt: 18 yaşında saç dokulmesi tedavi önerileri
« Yanıtla #1 : 22 Kasım 2021, 18:01:01 »
Cevabını kendin vermişssin. Zamanla sende ne yan etkileri olacağını birlikte göreceğiz.

Futbol11

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 22 Kasım 2021, 18:06:04 »
Neden ısrar ediyon ki, ben yan etkileri kel kalmaya tercih ederim diyorum yukarıda sizden bana yardımcı olmanızı istiyorum ama sen gelmişsin sormadığım bişi söylüyorsun bildiğin bişi varsa söyle yoksa verdiğin cevabı bende biliyorum forumu çok araştırdım.
  • Yaşınız 18

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 22 Kasım 2021, 18:21:04 »
Kardeşim antiandrojenler mucize değil ayrıca dökülmen devam ediyor çünkü ilaç kullanmadan önce minyatürleşen saçların anca seni terkediyor dönem itibariyle. kalınlaşma yeni saç çıkışını gözlemle sabırla kalınlaşma yeni çıkış olmuyorsa tedaviyi bırakmanı öneririm ama bari mevcudu korur diye düşünürsen de devam et. ama dökülme anlamında agresif bir dönemdesin o yüzden karamsar olma ve 6-12 ay gözlemle bakalım nasıl olacak geçmiş olsun
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

Futbol11

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 22 Kasım 2021, 18:40:59 »
Peki teşekkür ederim. Dediğiniz gibi yapacam gozlemliyecem bu zaman dilimde şu dört ayda içtiğim gibi mi içeyim(2 günde 1) dersiniz yoksa her gün mü alayım. Şu ana kadar çok şükür yan etkileri ile karşılaşmadım ama tabi karşılaşmaya ağım anlamına gelmez bide en kısa zaman da Allah izin verirse karaciğer tahlili de yapacam. Şunu da sormak istiyorum eğer bilginiz varsa ailemde kellesme yok bende neden bu şekilde bı dökülme oldu dersiniz ve bu dökülme ne kadar ilerler kestirebilirmiyiz acaba.
  • Yaşınız 18

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 22 Kasım 2021, 18:47:14 »
Dökülmeyi kestirme şansımız yok ayrıca genetik olarak sadece görebildiğin ebeveyn ve akrabalarımızla sınırlı değil bu iş. Sen gerekli tahlilleri yaptırdım sorun yok dediğin için genetik dökülme olduğunu varsayıyoruz tabiki. İnşallah yan etki görmezsin karaciğer enzimlerini ölçtür takip et düzenli olarak kaslarına kulaklarına kuşuna başına dikkat et onları da gözlemle. Ben günlük kullanıyorum ama sana hiç kullanma derim bana sorarsan.  insiyatif sen de kararını kendin ver
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

baskan123

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 22 Kasım 2021, 19:01:12 »
Bal Kabağı Çekirdeği Yağı  kapsül ve yeşil çay tüketebilirsin.

Futbol11

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 22 Kasım 2021, 19:07:00 »
Abi bende kullanmak istemem ama kendini benim yerime koy bı 18 yaşında ne kadar zor bi durum şu an bundan başka hangi ilaç bu agresif dokulmeyi durdurabilir ki varsa söyle lütfen.
  • Yaşınız 18

Futbol11

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 22 Kasım 2021, 19:07:24 »
Teşekkür ederim araştıracam.
  • Yaşınız 18

Yardımsever

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 22 Kasım 2021, 23:41:39 »
Abi bende kullanmak istemem ama kendini benim yerime koy bı 18 yaşında ne kadar zor bi durum şu an bundan başka hangi ilaç bu agresif dokulmeyi durdurabilir ki varsa söyle lütfen.
Genetik dökülmeyi durduramazsın eğer erken yaşta dökülmeyi fark edersen yavaşlatırsın ya da mevcut saçını bir süre korursun şunu süriyim şunu yutiyim saçım dökülmesin diye bi şey yok sakin ol sabırlı ol tecrübeleri dikkate al 1 sene boyunca doktora danışarak düzenli kullan gelişimini de insanlarla paylaş her ay
Ha bide dutasteridi minoxla kombinlersen daha iyi sonuçlar alabilirsin geçmiş olsun,herkese bol şans

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 23 Kasım 2021, 03:50:34 »
Neden finasterid değilde dutasterid? 4 ay çok kısa sonuç görmek için ayrıca.
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

Futbol11

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 23 Kasım 2021, 09:21:42 »
Neden finasterid değilde dutasterid? 4 ay çok kısa sonuç görmek için ayrıca.
Nedeni şu: Benim sakaklar gitmeye başladı ve sakaklar için finasteride göre daha etkili olduğunu forumda okuduğum için.
  • Yaşınız 18

Futbol11

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 23 Kasım 2021, 09:22:54 »
Genetik dökülmeyi durduramazsın eğer erken yaşta dökülmeyi fark edersen yavaşlatırsın ya da mevcut saçını bir süre korursun şunu süriyim şunu yutiyim saçım dökülmesin diye bi şey yok sakin ol sabırlı ol tecrübeleri dikkate al 1 sene boyunca doktora danışarak düzenli kullan gelişimini de insanlarla paylaş her ay
Ha bide dutasteridi minoxla kombinlersen daha iyi sonuçlar alabilirsin geçmiş olsun,herkese bol şans
Teşekkür ederim, evet bir süre korusam çok iyi olur benim için dediklerinizi göz önünde bulunduracam.
  • Yaşınız 18

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 23 Kasım 2021, 11:03:06 »
Nedeni şu: Benim sakaklar gitmeye başladı ve sakaklar için finasteride göre daha etkili olduğunu forumda okuduğum için.
Kullanıcı yorumları öyle söylesede bilimsel bir argüman elimizde yok. Çabanı taktir ediyorum 1. seneyi bekle dökülmen agresif iğne yapmayı ihmal etme.
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

Facebook Twitter Instagram