Gönderen Konu: Saçıma tedavi önerileri  (Okunma sayısı 700 defa)

cartmann

• Yeni üye
  • *
Saçıma tedavi önerileri
« : 26 Şubat 2021, 12:52:03 »
Merhaba arkadaşlar. Yaşım 23 Doktora gittiğimde genetik saç dökülmem olduğunu söyledi. Son zamanlarda artan seboreik dermatit ile beraber saç dökülmem artmaya başladı. Sizce nasıl bir tedavi izlemeliyim?

jumong

• Jr. Member
  • **
Ynt: Saçıma tedavi önerileri
« Yanıtla #1 : 26 Şubat 2021, 12:55:49 »
Dostum senin dökülme tarzın benim dökülme tarzı gibi yani tepeden diffuse dökülme tipi, bende bu sorunla karşılaşmıştım 5-6 ay önce fakat bunu xpecia, hairforte ve bi kaç ilaç ile çözmüştüm.
sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18446.0 bu linkte de kendi açtığım post incele bir aklına yatarsa kullanırsın.
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi Xpecia (günde 2), Hairforte (günde 2ml), haftada 3 dermoroller, her gün 1 diş sarımsak
Xpecia sabah akşam,
hairforte sabah akşam 1ml,
her gün 1 diş sarımsak,
2-3 günde bir dermoroller,
2 haftada bir bemiks evingen bepanthen ampul,

cartmann

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 26 Şubat 2021, 13:02:33 »
Dostum senin dökülme tarzın benim dökülme tarzı gibi yani tepeden diffuse dökülme tipi, bende bu sorunla karşılaşmıştım 5-6 ay önce fakat bunu xpecia, hairforte ve bi kaç ilaç ile çözmüştüm.
sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18446.0 bu linkte de kendi açtığım post incele bir aklına yatarsa kullanırsın.
Hocam hair forte minoxidil gibi ürünlerin seboreik dermatit i artırdığını okumuştum. Tedavi yönteminize finas ekleyerek kullanabilirim teşekkürler.

İnceTellii

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 26 Şubat 2021, 14:40:50 »
Kardo fin kullanmalısın bence benım bir fin tecrübem henüz yok ama böyle saçı fin kullanarak kullanan gördüm yanına ek tedavi içinde dermaroller duştan sonra lavanta suyu ve günlük 10 dakika masaj flan ekleyebılırsın benim tecrübelerim yeterli değil şuan için daha tecrübeli arkadaşlar ne fikir verir bilemem
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Dermaroller şakaklara 0.25 2 günde 1
Magnezyum takviyesi
Dermastamp 1.5mm haftada 1
Hint yağı 1 çay kaşığı hergün

cartmann

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 26 Şubat 2021, 14:53:44 »
Kardo fin kullanmalısın bence benım bir fin tecrübem henüz yok ama böyle saçı fin kullanarak kullanan gördüm yanına ek tedavi içinde dermaroller duştan sonra lavanta suyu ve günlük 10 dakika masaj flan ekleyebılırsın benim tecrübelerim yeterli değil şuan için daha tecrübeli arkadaşlar ne fikir verir bilemem
Tavsiyeleriniz için teşekkürler

Blackburne

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 26 Şubat 2021, 18:34:38 »
İlk olarak kan değerlerine baktırmalısın eksikliği kapatıp ana tedaviye geçersin.Şampuan olarak sls paraben .. içermeyen herhangi bir şampuan sd için haftada 2-3 loprox,günde 15 dk MASAJ,vit desteği olarak omega3 magnezyum &b6 , fin kullanabilirsin kullanmam diyorsan saw palmetto &bitki ekst. karışımları,10 günde bir de dermaroller

Facebook Twitter Instagram