Gönderen Konu: Ekim kararını vermeden önce görüşlerinizi rica ederim.  (Okunma sayısı 1488 defa)

user29

• Yeni üye
  • *
Merhaba arkadaşlar,

Bu forumu bir süredir takip ediyorum ve sonunda ben de saç ektirmeye karar verdim.
Öncelikle saç ekimi konusundaki bir çok bilgiye bu forum sayesinde ulaştım, katkıda bulunan herksese teşekkür ederim.
Ben de sürecimi buradan paylaşarak katkıda bulunmak istedim.(Ekim sonrası formata uygun yeni bir başlık açacağım.)

28 yaşındayım ve 20 li yaşlarımın başından itibaren saçlarım dökülmeye başladı, bu süreçte hepinizin bildiği metodları (Minoxil, finasterid gibi) ben de uyguladım.
Kullandığım dönemlerde dökülmelerim durdu ancak sürekli olarak kullanmak durumunda olmak yordu açıkcası.
Bu sebeple son üç yıldır herhangi bir aksiyon almadım dökülmeyi önlemek adına (şampuanda bile farlı bir şey kullanmadım), dökülsün döküldüğü kadar, sonrasında ektiririm düşüncesi vardı.
Genetik olarak aile üyelerinde şu an bendekinden çok ilerde bir dökülme vakası yok, belki bir tık fazlası vardır şakaklardan.

Bu sebeple artık ektirebilirim diye düşünüyorum, çokta beklemek istemiyorum açıkcası.

Şu anda araştırma sürecindeyim, farklı yerlere fotoğraflarımı ileterek görüşlerini ve tekliflerini alıyorum.
Sizlere de danışmak istedim. Aşağıya fotoğraflarımı ekliyorum.(Donör bölgeden de bir adet ekledim)

Ön çizgi ve temple doğallığı hakkında çekincelerim var biraz, saç tellerim ince.
Sizlerin önerebileceği bu konuda en başarılı bulduğunuz doktorlar kimlerdir? (Konum Istanbul)
Extraction/placement yönetmelerinden hangisi daha uygundur böyle bir operasyon için. Saçları mikro motor ile alıp kanal açarak yerleştiriyor bir çok dr.
Ayrıca doktorlar sadece kanal açım aşamasında dahil oluyor operasyona.

Bunların dışında ekim öncesi uygulayabilirsin dediğiniz bir prosedür var mıdır? (Xpecia kullan, sigara kullanma gibi)

Tüm görüş ve önerilerinize açığım.
Şimdiden teşekkürler.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Ekim kararını vermeden önce görüşlerinizi rica ederim.
« Yanıtla #1 : 01 Aralık 2020, 17:15:38 »
kendı saçların yoğun sık bır ekım olmalı ve doğallık ıcın aynı yönde olmalı

bır ön cizgi düzenlemesi yaptırabılır fınasterıd kullanabılırsın

ama merkezını ıyı sevmelısın seçmelisin :)
« Son Düzenleme: 01 Aralık 2020, 17:44:32 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 01 Aralık 2020, 17:29:25 »
kendı saçların yoğun sık bır ekım olmalı ve doğallık ıcın aynı yönde olmalı

bır ön cizgi düzenlemesi yaptırabılır fınasterıd kullanabılırsın

ama merkezını ıyı sevmelısın

HİNTELL'in dediklerine katılıyorum.
Özellikle bu cümlesine "
"ama merkezını ıyı sevmelısın"

user29

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 01 Aralık 2020, 18:16:04 »
Ben de tam olarak dediğiniz sebepten ötürü biraz tedirginim açıkcası. Burada DHI önemli bir konu haline geliyor sanırım birim alana ekilebilecek greft adedi için. Siz ne düşünürsünüz bu konuda. Tercih yaparken bunu göz önünde bulundurmak önemli olacaktır.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 01 Aralık 2020, 18:49:50 »
 manuel alımı seç bence.genetik dokulme bir ömür boyu devam edicek donor sınırlı.motor yanlış ellerde kullanılırsa donoru mahvedebiliyor .motorla alım yapıcaksa daha once motorla almış vebasarılı olmuş merkezlere yoğunlaş.ekimde tüyvari olanlar ölür.ön ekimi muhakkak daha önce ön ekimini iyi yapmış tecrubeli ve aralara guzel girebilen birini arastır.aralara girip ön ekimi yapmış konuları kurcala siteden derim.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #5 : 01 Aralık 2020, 19:53:45 »
HİNTELL'in dediklerine katılıyorum.
Özellikle bu cümlesine "
"ama merkezını ıyı sevmelısın"

:D :D :D

Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

user29

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 03 Aralık 2020, 17:10:07 »
Merhaba arkadaşlar,

Saç ekimi için görüşmeler sonrası edindiğim bilgileri aşağıda paylaşıyorum.

Greft adedi:
Arenamed Hair: 3800
ASMED: 3600
Asuman Hair: 3500 - 4000
BigeHan Aydın: Saç Ekimi değil IGF tedavisi önerdi
Emphair: 2500- 3000
Serkan Aygın: 3000 - 3200
Zekeriya KUL: 3000

Fiyat:
Forumda yer alan fiyatları verdiler bana da hatta birebir aynı.

* İlk olarak her ne kadar sadece fotoğraf üzerinden bir tahminde bulunuyor olsalar dahi (aynı fotoları ilettim), 2500 ve 4000 arasında %60 gibi büyük bir fark var ve bu bana çok garip geldi açıkçası.Sizler ne düşünürüsünüz?
* Asmed' in ilettiği değerlendirme sonuç formu bile aslında işi ne kadar ciddiye aldıklarını gösteriyor ancak mevcut şartlarda fiyatlar gerçekten çok yüksek.
* Manuel punch sadece Asmed'de var.
* DHI yöntemini sadece Serkan Aygın uyguluyor. Bazı merkezlerin sitelerinde bu yönde bilgi görsem dahi tercih etmiyoruz şeklinde dönüş aldım.(Zekeriya Kul N.I.T metodunu kullanıyor.)

Saç tellerim ince ve Hintell'in de söylediği gibi sık bir ekim olmasını bekliyorum. Doğallık konusu da buna paralel soru işareti oluyor tabi.
Siz olsanız tercihinizi ne yönde olurdu.(Sık ekim ve Alın çizgisi- şakak doğallığı konusunda) (Asmed ekibi belki dahil edilebilir ancak onun bile fiyatı çok yüksek.)

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 03 Aralık 2020, 18:54:10 »
Yeni bir ön çizgi tasarımında saç yönleri ve mevcut saç sıklığını yakalamak çok önemli. Saçın çıkması da bir nokta da yeterli değil doğal olması da gerekir ekimin mutlu etmesi için. Bu nedenle bence ekim yaptırmayı düşündüğünüz merkezlerin benzer açıklığı olan kişilerin sonuçlarını inceleyin forumda derim. Manuel alım donör alanı yormamak için çok güzel bir seçenek ama manuel alım yapan merkezler Avro üzerinden çalışıyorlar (Asmed, Muttalip Keser, Kaan Pekiner, HLC, bir tek Serdar Gökrem sanırım TL üzerinden manuel alım yapıyor). Açıklığımız benzer bende Asmed ve Zekeriya Kul arasında kalmıştım ancak kafamda öncelikli olarak Asmed olduğu için orada ekim yaptırdım. Çünkü ön çizgi planlamalarını, temple bölgelerini çok başarılı planlıyorlardı bende bu yüzden Asmed'i tercih ettim. İsterseniz forumdaki konumu inceleyebilirsiniz. Şuan halen süreç devam ediyor en azından fikir vermesi açısından bir kontrol etmenizde yarar var.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

user29

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 04 Aralık 2020, 14:29:34 »
Merhaba hocam,

Senin operasyonu takip ediyorum ve maaşllah çok iyi gidiyor |-nazarboncugu-|. Umarım bende de senin ki kadar iyi olur. Dediğin gibi manuel punch a çok takılmıyorum şu anda. Sadece yoğunluğu sağlamak adına nasıl bir yol izlemeyelim sorusu var. Asmed sonuçları kesinlikle çok başarılı oluyor ancak fiyatlar gerçekten çok yüksek şu anda. Hazirandaki fiyatlardan olsa tamam ama şu an çok yüksek. Zekirya Hocayı düşündüm ancak gördüğüm  bazı sonuçlar beni tedirgin ediyor. Serkan Aygın DHI uygulayabiliriz dedi ancak sonuçta önemli olan ekimin başarısı. Şakak ve ön çizgiler sen de çok başarılı ben de sendeki gibi başarılı olabilecek yerleri inceliyorum. Asuman Hair bu noktada başarılı bence ancak yinede doğlalıkta bazı ekimlerde gördüğüm sonuçlar üzücü.

Birde yukarıda söylediğim greft sayılatı arasında bu kadar büyük bir fark olması çok garip geldi hocam bana, sen düşünürsün?

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 04 Aralık 2020, 15:03:45 »
Merhaba hocam,

Senin operasyonu takip ediyorum ve maaşllah çok iyi gidiyor |-nazarboncugu-|. Umarım bende de senin ki kadar iyi olur. Dediğin gibi manuel punch a çok takılmıyorum şu anda. Sadece yoğunluğu sağlamak adına nasıl bir yol izlemeyelim sorusu var. Asmed sonuçları kesinlikle çok başarılı oluyor ancak fiyatlar gerçekten çok yüksek şu anda. Hazirandaki fiyatlardan olsa tamam ama şu an çok yüksek. Zekirya Hocayı düşündüm ancak gördüğüm  bazı sonuçlar beni tedirgin ediyor. Serkan Aygın DHI uygulayabiliriz dedi ancak sonuçta önemli olan ekimin başarısı. Şakak ve ön çizgiler sen de çok başarılı ben de sendeki gibi başarılı olabilecek yerleri inceliyorum. Asuman Hair bu noktada başarılı bence ancak yinede doğlalıkta bazı ekimlerde gördüğüm sonuçlar üzücü.

Birde yukarıda söylediğim greft sayılatı arasında bu kadar büyük bir fark olması çok garip geldi hocam bana, sen düşünürsün?

Tahmini greft söylüyorlar. Beklenti saç planlanacak saç çizgisi greft miktarını belirlemede önemli etkenler. Yani 2500 greft diyende yukara çıkabilir greftleri ya da 4000 diyende düşürebilir. Tamamen planlacak saç çizgisi ve mevcut saç sıklığını yakalamak için değişen etkenler bunlar. Fiyat konusunda haklısınız yani bütçenize en uygun merkezde ekim yaptırın zaten. İlla ki Asmed olsun diye yazmadım ben sadece öneri olsun diye paylaştım. Dhi tekniğine de çok takılmayın teknikten ziyade sonuç önemli nitekim. Serkan Aygın'ın ayrıca başarılı sonuçları olan bir merkez. Böyle açıklıklara İzmir'de Sibel Ulusan var başarılı olan Antalya'da Hakan Doğanay var. O ekimcileri de araştırın isterseniz. Ön çizgi de doğallık sağlayan merkezler bu merkezlerde. Benim için doğallık önemli olduğu için çıkış ile birlikte çıkan saçın yönlendirini de önemsiyorum. Özellikle ön çizgi de bence önemli. Ekim olduğu bir nokta da illa ki anlaşılıyor ama ne kadar az göze batarsa o kadar iyi.

Facebook Twitter Instagram