Gönderen Konu: Yaş 25 Saç Dökülmesi ve Seboreik Dermatit  (Okunma sayısı 2451 defa)

RazorX

• Yeni üye
  • *
Yaş 25 Saç Dökülmesi ve Seboreik Dermatit
« : 06 Aralık 2020, 18:54:00 »
Selamlar. Yaklaşık 5 yıldır seboreik dermatit sorunu yaşıyorum. Bununla beraber saçlarım da dökülüyor ki son zamanlarda agresif dökülme var. Dökülenler geri gelir mi? Ne tavsiye edersiniz? Teşekkürler. 

Gregor59

• Hero Member
Ynt: Yaş 25 Saç Dökülmesi ve Seboreik Dermatit
« Yanıtla #1 : 06 Aralık 2020, 19:27:17 »
Genetik durumun nedir?

RazorX

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 06 Aralık 2020, 19:38:49 »
Genetik durumun nedir?

dayılar kel baba tarafında tepe bölgesinde seyreklik var

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 06 Aralık 2020, 19:54:24 »
dayılar kel baba tarafında tepe bölgesinde seyreklik var

Büyük ihtimal baba tarafina çekmişsiniz, sebodan giden saçlar gelebilir de gelmeyebilir de zaman gösterir ama öncellikle tedavi etmeniz gerekiyor.
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 06 Aralık 2020, 20:29:28 »
sebo gec gecer gecer gene tekrarlar.tam gecince doktuğu saç geri gelir.vihcynin bir urunu vardı adını unuttum yeşil şampuanmıydı neydi iyimiş seboya.dr 18 sene onceydi galiba kağıdıma serborik dermatit yazmıştı beslenme programı vermişti bunlar yasak diye yok yok içinde sonra nasıl gecti bilmiom.sebumlar hormonlarının aşırı çalışmasınadn salgılanıyor bol bol.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Canimo

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 06 Aralık 2020, 20:47:54 »
Seboreik dermatitle ilgili yaşadınığınız sorunları yazabilirmisiniz.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 06 Aralık 2020, 20:52:46 »
 kardeşim 18 sene once idi.saç dokulmesinden gittim dra serborik dermatit yazmıştı kağıdıma.ben bilmiyordum bile.hatırlamıom o zamanları.sanırım o aralar elime saç gelince kokunde toplu iğne gibi birsey vardı şimdi gozume carpmadı oyle bişi.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Mac Dean

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #7 : 06 Aralık 2020, 23:40:23 »
Ben Vichy dercos anti dandruff sayesinde kurtuldum bu sene parmak kadar egzamalar döktüm çok zor bir dönemdi egzamayı saçtan çekerken saçlar kopardı hem saç şekil almaz hem kötü görünür hem de saç döküyordu insanın psikolojisini bozuyor filan kesinlikle dermatit tedavisi için önerebileceğim bir şampuan .

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 07 Aralık 2020, 02:29:44 »
Seboreik dermatit bence genetiginde saç dökülmesi olan insanlarda oluyor çünkü DHT den dolayı saç derisi yağlanıyor ve egzama ortaya çıkıyor finasterid kullanmaya başlayalı ve saçlarımi iyice karistirdikca egzama yok oldu. Bendede vardı ve kabuklarla beraber bir sürü saç gelirdi hoş hala norwood 3um dökülen saç geri gelir ama egzama kötü bir şey genetiginde saç dökülmesi muhtemelen var finasterid araştır

Facebook Twitter Instagram