Gönderen Konu: Saç Dökülme psikolojisi  (Okunma sayısı 548 defa)

Bu ne biçim dert(saç)

• Yeni üye
  • *
Saç Dökülme psikolojisi
« : 07 Aralık 2020, 15:09:46 »
Haftalık rutine döndü artık.
Bir düşünüyorum üzülüyorum sonrasında dhaa kötüleri var diyip bırakıyorum.
Diğer gün veya hafta aynaya gittiğim gördüğüm her an yeniden baş gösteriyor.
Ne olduğu da belirsiz kuru sıkı mı ateşli mi belirsiz. Vuruyor ama öldürmüyor bence kuru sıkı 🤣

My Precious

• Hero Member
Ynt: Dökülme psikolojisi
« Yanıtla #1 : 07 Aralık 2020, 16:45:00 »
18 yaşındayken acayip koyardı nw2.5 olmak
Şimdi güç bela 21.5 olduk ve o kadarda koymuyor ama inceldiğini biliyorum o biraz koyuyor işte

Bu ne biçim dert(saç)

• Yeni üye
  • *
Ynt: Dökülme psikolojisi
« Yanıtla #2 : 07 Aralık 2020, 18:16:21 »
18 yaşındayken acayip koyardı nw2.5 olmak
Şimdi güç bela 21.5 olduk ve o kadarda koymuyor ama inceldiğini biliyorum o biraz koyuyor işte
Yaş 17, nw1.5 ile 2 arası bazen diyorum bari üniversiteden sonra dökülseydi şimdi bana yapılacak olan muameler koyuyor ne kadar takmasan da bir yerlerden bir şey olucak illaki
Bıttım sabunu
Zeytinyağı-sarımsak suyu duştan önce
Çinko her gün

ThinBald

• Full Member
Ynt: Saç Dökülme psikolojisi
« Yanıtla #3 : 07 Aralık 2020, 22:48:32 »
17 yaşında kel adayı olarak senin yaşadıklarının aynısını bende yaşadım ama artık günlük hayatıma derslerime felan etki etmeye başlayınca sorun etmeyi bıraktım çünkü değmiyor.Evet 17 yaş bunun için erken bizim yaşıtlarımız saçımı nasıl hızlı uzatabilirim derdinde iken biz nasıl saçlı deri androjen seviyesini azaltırız düşünüyoruz koyması çok normal ama bunun psikolojimizi etkilemesine izin vermemeliyiz, çaresiz değiliz etrafında duyduğun sık geçen söylemlere bakma evet belki kelliği şak diye durduracak bir yöntem yok ama elimizde ki medikal, cerrahi ve cerrahi olmayan saç tedavileri etkili ve beklentiyi karşılayan şeyler, bunları değerlendirerek saç dökülmesini bela olarak değilde birimde uğraşacağımız basit bir sorun olarak görürsek işimiz daha da kolaylaşır. Normalde daha kötüsünü örnek vermeyi sevmem ama bu yaşta saçlarımızı değil de yüzümüzü kaybedebilirdik veya Allah korusun kaybedebiliriz veya uzuvlarımızı.

Bu açılardan bakıldığında psikolojik olarak rahatlıyorsun ve saç dökülmesini çok büyük bir sorun olmaktan çıkarıyorsun.
Ketoral ketokonazol %2 Şampuan iki günde bir

Ketoralin saçı yıpratmaması için gliss ultimate oil elixir bakım spreyi

Dermastamp 1.5 mm hafta da bir

Facebook Twitter Instagram