Gönderen Konu: Mevcut saçlarda güçsüzleşme  (Okunma sayısı 1222 defa)

Karahan Girgin

• Full Member
Mevcut saçlarda güçsüzleşme
« : 09 Aralık 2020, 09:14:29 »
Arkadaşlar sabit konum var ama takıldığım mevzu daha önce 3 no harici hiç kestrmedim saçımı şimdi uzarken seyrek saçma uzuyorlar ekim sadece şakaklara ve tepe ortaya yapıldı ancak yapılmayan alanlarda fazlasıyla seyrelme mevcut oldu ekim kaynaklımıdır yoksa kendisimi bu şekildeydi saçımın bilmiyorum yardımcı olurmusunuz ? Finast xpecia vs kullanmıyorum düşünmüyorumda sadece biotin b vitamin mix ve demir çinko d vit kullanıyorum takviye olarak yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum

Ekim öncesi sonrası ve şuanki hali resimler ektedir

emekli kel

• Hero Member
Ynt: Mevcut saçlarda güçsüzleşme
« Yanıtla #1 : 09 Aralık 2020, 09:30:37 »
 saçların zaten zayıfmış.kişi dokulme agrefisleşince ekimciye koşar doğru olan once dokulmeyi frenleyip sonra ektirmektir.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Karahan Girgin

• Full Member
« Yanıtla #2 : 09 Aralık 2020, 09:43:25 »
Dht bastırıcı kullanma tercihim olmadı 1 yıldır düzenli olmasada  dermoroller ve bitkisel şampuanlar aynı zamanda beslenme gibi konularda dikkat ediyordum şakkaklar açılması önden dökülme durmustu öyle söyliyim , ancak tepe orta için haklısınız bende kabul ediyorum bu durumu girilemsi yanlıstı
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=17096.0
Her gece 5000mg biotin 1 kapsül
Her gece b vitamin mix 1 kapsül
2 günde 1 kapsül dvitamin,çinko,demir karışımı

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 09 Aralık 2020, 10:48:54 »
 kısa zamanda kaybettiysen prp falan yaptırabilirsin sonrada blokerle destekleyip 3 ayda bir falan prp olabilir.veya o tarz uygulama.ekilen saçada yaparlar biraz pahalı ama saçını eken yer yapıyorsa sana guzellik yaparlar.cabuk zamanda giden saçlarda geri donusum daha kolay olur.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Karahan Girgin

• Full Member
« Yanıtla #4 : 09 Aralık 2020, 11:01:07 »
kısa zamanda kaybettiysen prp falan yaptırabilirsin sonrada blokerle destekleyip 3 ayda bir falan prp olabilir.veya o tarz uygulama.ekilen saçada yaparlar biraz pahalı ama saçını eken yer yapıyorsa sana guzellik yaparlar.cabuk zamanda giden saçlarda geri donusum daha kolay olur.

Yani bilemiyorum ekim etkisiyle şoka mı uğradılar yoksa o bölgelerim zaten böylemiydi, dediğim gibi hiç 3 numara harici kısaltmadım o yuzden bilemiyorum ve prp için çok işe yaramadığı bilgisi dolasıyor bakalım bir süre daha bekleyeceğim teşşekkürler ilgine

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 09 Aralık 2020, 11:35:23 »
 rica ederim memnun olanlar azınlık ama eğer yakın zamanda kendi saçların gittiyse dedim onları geri getirme ihtimali var.kendi saçlarında ekimde tranva yaşamış olabilir inşallah oledir geri gelir.

r00tsecurity

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 09 Aralık 2020, 11:45:17 »
yeni ekimde mevcut saçların "şok dökülme" denen evrede zayıflayıp dökülme olasılığı varmış. sonuçta aynı kılcal damarlardan beslenecek yeni kökler geliyor. zaten güçsüz olanlar da hepten ölüyor. ben de saç ektireceğim tek korkum bu!
  • Klinik: Serkan Aygın
  • Greft: 2.800 (1.ekim) | 1.000 (2.ekim - revizyon)
  • Operasyon: 26.12.2020 (1.ekim) | 10.03.2022 (2.ekim)
  • Takviyeler: Xpecia, Solgar Biotin, Keçiboynuzu, Kabak çekirdeği
  • Ekimim: /index.php?topic=18731

Karahan Girgin

• Full Member
« Yanıtla #7 : 09 Aralık 2020, 11:52:11 »
yeni ekimde mevcut saçların "şok dökülme" denen evrede zayıflayıp dökülme olasılığı varmış. sonuçta aynı kılcal damarlardan beslenecek yeni kökler geliyor. zaten güçsüz olanlar da hepten ölüyor. ben de saç ektireceğim tek korkum bu!

Bende bu konuda çekiniyordum sorun olmaz dendi beklemeye devam edecegim birde farklılık varmı yoksa mevcudiyet böylemiydi bilemiyorum hep uzun halini bildiğim için uzadıgında daha iyi anlarım heralde, extra önerdiğiniz birşeyler varmı

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 09 Aralık 2020, 12:09:46 »
 ekimde cılızlar tüyleşmişler zayıflar ölür.Dandik yer ekip aralara girerse bütün saçlar ölür.birde ekimde bazen kendi saçımız tranva yasayabilir zamanla geri geliyor o saçlar

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 09 Aralık 2020, 12:17:39 »
Şok sökülme ile kendi saçların zayıflar süreç nedir ?
Global Moderator

Karahan Girgin

• Full Member
« Yanıtla #10 : 09 Aralık 2020, 12:37:31 »
51 gün oldu bugün itibariyle bu zayıflama gibi durum dışında şuan için sorunum yok, ekilen saçları beklemekteyim. Belkide zayıflamadı mevcut olanlar bu kadar dı dediğim gibi bilemiyorum en azından 3 numara olana kadar saç uzunluğu tam anlayamayacağım heralde :)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 09 Aralık 2020, 12:59:13 »
51 gün oldu bugün itibariyle bu zayıflama gibi durum dışında şuan için sorunum yok, ekilen saçları beklemekteyim. Belkide zayıflamadı mevcut olanlar bu kadar dı dediğim gibi bilemiyorum en azından 3 numara olana kadar saç uzunluğu tam anlayamayacağım heralde :)

51 gün normal zayıflaması saç ekimi sonrası kafadaki kan dolaşımı değişir operasyon ile birlikte kafada tranva  yaratır ve kendi saçların zayıflar zayıf saç telleride şokla dökülür. Daha sonra toparlar çok zayıflar toparlamaz.

Onun için genelde saç ekimi öncesi 6 önceden saçlarınızı güçlendirin diyoruz sürekli.

Merak etme 5 5 aya eski haline gelir finasterid kullanıyorsan da daha hızlı ve daha güzel toparlar ekim sonucu çıkışlarınıda daha fresiz sağlıklı çıkmasına destek olur
Global Moderator

Karahan Girgin

• Full Member
« Yanıtla #12 : 09 Aralık 2020, 14:39:58 »
51 gün normal zayıflaması saç ekimi sonrası kafadaki kan dolaşımı değişir operasyon ile birlikte kafada tranva  yaratır ve kendi saçların zayıflar zayıf saç telleride şokla dökülür. Daha sonra toparlar çok zayıflar toparlamaz.

Onun için genelde saç ekimi öncesi 6 önceden saçlarınızı güçlendirin diyoruz sürekli.

Merak etme 5 5 aya eski haline gelir finasterid kullanıyorsan da daha hızlı ve daha güzel toparlar ekim sonucu çıkışlarınıda daha fresiz sağlıklı çıkmasına destek olur

Evet üstad biraz geç farkettim bu siteyi, finasterid kullanmıyorum, merakla beklemedeyim teşekkürler :)

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 09 Aralık 2020, 16:49:58 »
Açıkçası senin geçtiğin süreçten aynısından bende geçtim , bayada korkmuştum benim sadece on cizfi ve şakak ekimi olmuştu. Şu anda 3.ayım ve gayet toparladı saçlarım. 3.aya kadar bekle toparlayacaktır tabi ben finasteridde kullaniyorum

Hakan Çak?r

• Full Member
« Yanıtla #14 : 09 Aralık 2020, 17:09:21 »
Açıkçası senin geçtiğin süreçten aynısından bende geçtim , bayada korkmuştum benim sadece on cizfi ve şakak ekimi olmuştu. Şu anda 3.ayım ve gayet toparladı saçlarım. 3.aya kadar bekle toparlayacaktır tabi ben finasteridde kullaniyorum
Ayni durum bendede var sanki eski saclarim daha azaldi gibi piskolojikmi bilmiyorum ama benimde sakak ve tepeye ekildi aradaki yer seyrekti ama dokulme vs yoktu fakat su an bakiyorum sanki oaln saclarda azalmis gibime geliyor surekli.

Facebook Twitter Instagram