Gönderen Konu: 19 yaşında saç ekimi  (Okunma sayısı 4919 defa)

dougstanhope

• Yeni üye
  • *
19 yaşında saç ekimi
« : 09 Aralık 2020, 14:35:43 »
Arkadaşlar 19 yaşındayım yaklaşık 11 12 yaşımdan beri kafamın ortasından önüne kadar saçım seyrek arka taraflar falan sık hiç dökülme falan görmedim.Birkaç aydır roaccutane kullandığımdan saçlarımın önü iyice seyreldi roaccutanı bırakınca saçlar yerine geliyomuş diyorlar da önceki haliyle de ektirmek istiyordum zaten.Sizce koray erdoğan benim yaşımda birine saç ekimi yapar mı donör bölgem iyi baktırmıştım

Hwoarang7

• Hero Member
Ynt: 19 yaşında saç ekimi
« Yanıtla #1 : 09 Aralık 2020, 14:37:21 »
19 yaş saç ekimi için çok erken bir yas donör bölgede ilerde seyrelme ihtimali var finasterid uzun yıllar boyu kullanman gerekebilir. Ama fotoğrafın yok net yorumda yapamıyorum

dougstanhope

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 09 Aralık 2020, 22:35:53 »
Yardım edebilecek olan var mı genç yaşta saç ekimi yaptıran olmadı mı hiç

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 09 Aralık 2020, 22:44:57 »
Genç yaşta ekim yaptıran var elbette ama doğru olduğu anlamına gelmiyor sen bir fotoğraf at tepeden filan mümkünse bizde sana tavsiyede bulunalım

Siddhartha

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 10 Aralık 2020, 03:54:11 »
Beklemen gerekiyor her turlu. 19 yasinda ekim olmaz
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

dougstanhope

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 11 Aralık 2020, 04:17:06 »
Şu iki fotoğraf 13 yaşındayken saçlarımın önü hiç dökülmemesine rağmen seyrekti sanırım eskiden beri böyleydi

dougstanhope

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 11 Aralık 2020, 04:21:05 »
Şu an saçlarımın tepesi bu şekilde bi seyrelme yok seyrelme gibi görünen saçın dönüş noktası ışıkta parlamış biraz sanırım burdan saç çekince de gelmiyor
Son fotoğraf saçlarımın önü normalde bu uzunlukta seyrekliği bu kadar belli olmazdı roaccutanedan dolayı daha bi seyrelmiş ama ilacı bırakınca eskisi gibi olacağını söylüyor doktorlar
Sizce doğuştan seyrek saça ekim yapılmaz mı yani 11 12 yaşımda saçımın önü zaten seyrekti dökülme olmadan sıklaştırma adına bir ekim yapılamaz mı

dougstanhope

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 11 Aralık 2020, 04:23:53 »
Genç yaşta ekim yaptıran var elbette ama doğru olduğu anlamına gelmiyor sen bir fotoğraf at tepeden filan mümkünse bizde sana tavsiyede bulunalım

Hocam fotoğrafları attım bakma şansınız var mı

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 11 Aralık 2020, 05:04:37 »
Bu saça ekim yapılmaz , net bir açıklık yok var olan saçların arasına girilecek ve bu da zarar verir sana kazancın olmaz. Saçlarını az uzun kullan güzel bir tarama şekliyle mutlu olursun. Saçların ufakkende seyrek gibi , belki şu anda o zamana kadar biraz daha seyrelmiş olabilir ama dediğim gibi ekim fikrini aklından çıkar olmaz çünkü

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 11 Aralık 2020, 11:31:20 »
 genclikte olmayan saçı ne yapayım.tabi gencliktede ekim olurken genetik dokulmenin bir ömür süreceği hesaplanmalı.olanı bloker losyonla korumaya almalı kalanını ektirirdim ben olsam.22 yasında ektirdim arada gerektikce ektirdim 40 41 yasındayım iyiki gencken ektirmişim diyorum.prp mezoterapi minox falan kapatırmı dedim ama zor.bloker artı ekimle sıkıntı gecer .aralara tabi iyi bir yerin girmesi gerek tüyler ölür dandik yer ekerse aradaki sağlamlarıda goturur
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

dougstanhope

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 11 Aralık 2020, 12:12:42 »
genclikte olmayan saçı ne yapayım.tabi gencliktede ekim olurken genetik dokulmenin bir ömür süreceği hesaplanmalı.olanı bloker losyonla korumaya almalı kalanını ektirirdim ben olsam.22 yasında ektirdim arada gerektikce ektirdim 40 41 yasındayım iyiki gencken ektirmişim diyorum.prp mezoterapi minox falan kapatırmı dedim ama zor.bloker artı ekimle sıkıntı gecer .aralara tabi iyi bir yerin girmesi gerek tüyler ölür dandik yer ekerse aradaki sağlamlarıda goturur

Hocam işte ben en iyisinde yaptırmak istiyorum koray erdoğanda yaparsam ilerde dökülecek yerlere göre bir ekim yapılabilir döküldüktwn sonra 2. ekimin mümkün olabileceği şekilde bir planlama yapılabilir diye düşünüyorum ama koray hoca 19 yaşında birine ekim yapar mı onu bilmiyorum koray hocayla bağlantısı olan biri yardımda bulunsaydı keşke
Geçen sene aradığımda 18 yaşın erken olduğunu söylediler ama saçımın eskiden beri böyle olduğunu bilmiyorlardı sonuçta bu durumu değiştirebilir diye düşündüm

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 11 Aralık 2020, 12:13:46 »
Yaşın erken koray hoca bu yaşta sana ekim yapmaz 22 bekle
Global Moderator

🤣Hair_Prof

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 11 Aralık 2020, 13:18:47 »
@Hintell'in dediği gibi profesyonel ekimciler bu saça ekim yapmaz, daha doğrusu isteseler de çok zor çünkü genel bir seyrelme var. Bir kaç yıl minoxidil kullanabilirsin olanı korumak amacıyla. Diğer seçenekler, finasteride gibi ailen ve doktorunla konuşarak halletmen daha iyi olur, yaşın genç.

Snowly12

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 11 Aralık 2020, 19:33:23 »
Anne tarafindan deden ve baban nasil kelmi?
Finasteride - 1 mg (haftada 3)
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Ketoral haftada 1 veya 2.
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 11 Aralık 2020, 19:37:31 »
 soyle ekimcilere cocukluktan beri boyledim hayalim bir once bu sorunun hallolması yıllardır bekledim artık sabredemiom de.tabi para için gel hemen ekeriz diyen açgozlu 3kağıtçılardan uzak dur.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Facebook Twitter Instagram