Gönderen Konu: 29 yaşında şakak Ekimi yaşın bi önemi varmı ekim için sizce  (Okunma sayısı 2679 defa)

Tank oktay

• Sr. Member
Selamın aleyküm arkadaşlar daha önce kendim için bi konu açmıştım arkadaşlar çok yardımcı olmuşlardı ve burdan aldığım bilgiler doğrultusunda Muttalip keser hocama önümüzdeki günlerde ekim yaptıracam şimdi merak ettim aklıma takılan bi konu kuzenim var 22 yaşında şakaklarında dökülme mevcut ekim yaptırmak istiyor bende en aşşa 27 28 yaşına kadar beklemesini belirttim arkadaşlar sizce de şakalarda dökülmesi olan bi insanın beklemesi gerekirmi forumda buna benzer bi kaç konu gördüm çok faZla görüş farklılığı var yorum yaparsanız çok teşekkür ederim

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: 29 yaşında şakak Ekimi yaşın bi önemi varmı ekim için sizce
« Yanıtla #1 : 21 Aralık 2018, 23:10:04 »
Dökülme fazla değil ise beklemesinde yarar var kardeşim yaşı daha erken ne 25 e kadar beklesin en azından bu arada senin ekiminde hayırlı olsun konunu bekliyoruz.
Global Moderator

Tank oktay

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 21 Aralık 2018, 23:20:14 »
Dökülme fazla değil ise beklemesinde yarar var kardeşim yaşı daha erken ne 25 e kadar beklesin en azından bu arada senin ekiminde hayırlı olsun konunu bekliyoruz.
eyvallah başkan  ektirecem kesin allah nasio ederse konuda açacam kuzene bende diyorum başkan ben ektirecem deyince oda benden biraz cesaretmi aldı diyelım yada hevesmi yaptı bilmiyorum tutturdu bende ektirecem 😊dökülme tipi benim ki gibi ama aramızda 7 yaş var oda ayrı bi konu tabi bu arada başkan allah seni başımızdan eksık etmesin sende olmasan kendi kendımıze yazıp duracaz burda

Baldingat18

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 22 Aralık 2018, 00:54:08 »
eyvallah başkan  ektirecem kesin allah nasio ederse konuda açacam kuzene bende diyorum başkan ben ektirecem deyince oda benden biraz cesaretmi aldı diyelım yada hevesmi yaptı bilmiyorum tutturdu bende ektirecem 😊dökülme tipi benim ki gibi ama aramızda 7 yaş var oda ayrı bi konu tabi bu arada başkan allah seni başımızdan eksık etmesin sende olmasan kendi kendımıze yazıp duracaz burda
Şahsi fikrim ektirmesi yönünde.
Çünkü ilerleyen zamanda dökülmesi devam ederse bu seferde yeterli dönör alanı kalmaz.
Vertex gürse ektirsin dökümenin yaşla alakası yok 14te norwood0dan 2.5ha transfer oldum hala aynı önemli olan arkaların gürlüğü seyrek değilse arka oralar yakın zamanda dökülmez

Tank oktay

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 22 Aralık 2018, 09:17:35 »
Şahsi fikrim ektirmesi yönünde.
Çünkü ilerleyen zamanda dökülmesi devam ederse bu seferde yeterli dönör alanı kalmaz.
Vertex gürse ektirsin dökümenin yaşla alakası yok 14te norwood0dan 2.5ha transfer oldum hala aynı önemli olan arkaların gürlüğü seyrek değilse arka oralar yakın zamanda dökülmez
eyvallah Ustam dedinde doğru verteksinde felan dökülme yok şakaklarında var sadece bi yerde şöyle bi yazı okumuştum 20 ile 28 yaş arası saç dökülmesinin şekillendiği aralık diye ama bakıyorum ki senınde dedıgın gibi dökülmenin yaşı yok

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 22 Aralık 2018, 10:54:58 »

evet dediğin gibi 7 yaş var 7 sene sonra ne olucağı bılınmez şuan yaş olarak erken olduğu için biraz otursun dökülmesi beklesin doğru olan bu
Global Moderator

ormangibi

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 22 Aralık 2018, 11:45:24 »
Şakak açılmasına "mature hairline" denir. Dökülmenin başlangıcı dahi sayılmaz. Çünkü ergenlik sonrası sadece şakaklarda açılma, sonraki yıllarda dökülme olmama durumu vardır. 22 yaşında ön ve önden ortaya doğru seyrelme de varsa dökülüyor demektir tabi. Her iki durumda da, şakak ekim yapılacak bir yer değildir. Bıraksın şakakları özgür kalsın. Oraya ekilecek greftleri ileride arayabilir. Ehil olmayan bir elde doğal gözükmeyebilir, mevcut saçlarından kayıp da verebilir. Genç arkadaşlara sürekli söylüyoruz, erkek için hiç sorun yapılacak bir yer değil orası, çocukla maskulen bir yetişkin arasındaki farktır o.

Tank oktay

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 22 Aralık 2018, 12:30:31 »
evet dediğin gibi 7 yaş var 7 sene sonra ne olucağı bılınmez şuan yaş olarak erken olduğu için biraz otursun dökülmesi beklesin doğru olan bu
evet başkan bende öyle düşündüm başkan benim açıklığa göre yaşım ekim için uygun demi

Tank oktay

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 22 Aralık 2018, 13:27:52 »
Şakak açılmasına "mature hairline" denir. Dökülmenin başlangıcı dahi sayılmaz. Çünkü ergenlik sonrası sadece şakaklarda açılma, sonraki yıllarda dökülme olmama durumu vardır. 22 yaşında ön ve önden ortaya doğru seyrelme de varsa dökülüyor demektir tabi. Her iki durumda da, şakak ekim yapılacak bir yer değildir. Bıraksın şakakları özgür kalsın. Oraya ekilecek greftleri ileride arayabilir. Ehil olmayan bir elde doğal gözükmeyebilir, mevcut saçlarından kayıp da verebilir. Genç arkadaşlara sürekli söylüyoruz, erkek için hiç sorun yapılacak bir yer değil orası, çocukla maskulen bir yetişkin arasındaki farktır o.
ustam eyvallah doğruda şakaklarda açılma oldunu da sac şekil almıyor rahatça tarama yapamıyorsun şekil vermen için sprey jöle kullanmak şart oluyor Buda saca iyice zarar benim kanaatim yaş. 27 ti geçtiyse sadece şakaklara ekim yapılır eğer başka yerdede dökülme yoksa ben kendimden örnek veriyim yaş 29 şakaklarımda 4,5 yıldır açıklık var gerı kalan yerler tarak gecmiyecek kadar gür ama saca şekil veremıyorum önden açık görünüyor şakak önemli

Baldingat18

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 22 Aralık 2018, 13:31:11 »
ustam eyvallah doğruda şakaklarda açılma oldunu da sac şekil almıyor rahatça tarama yapamıyorsun şekil vermen için sprey jöle kullanmak şart oluyor Buda saca iyice zarar benim kanaatim yaş. 27 ti geçtiyse sadece şakaklara ekim yapılır eğer başka yerdede dökülme yoksa ben kendimden örnek veriyim yaş 29 şakaklarımda 4,5 yıldır açıklık var gerı kalan yerler tarak gecmiyecek kadar gür ama saca şekil veremıyorum önden açık görünüyor şakak önemli
seninki norwood 3+dır o zaman benimkiler norwood 2.5 idare ediyor kızlar anlamıyor

Tank oktay

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 22 Aralık 2018, 13:37:15 »
seninki norwood 3+dır o zaman benimkiler norwood 2.5 idare ediyor kızlar anlamıyor
benim açıklık bu

ormangibi

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 22 Aralık 2018, 13:44:22 »
Şakakların açık olmasıyla, saçın şekil alması arasındaki alakayı anlayamadım. Jöle sürünce saçlar her bölgede daha toplu görüneceğinden, şakaklar daha çok belli olur (fotoğrafta öyle sanki). Normal tarayınca şakaklara doğru daha dağınık ve kapalı durur. Şekil almayan saç da şakak açık olsun olmasın şekil almaz. Ama tabi yine de kendi saçınızı en iyi siz bilirsiniz.
İlk yorumumu ben daha çok 22 yaşındaki arkadaş için yapmıştım zaten. Şakakların açıklığını kabullenebilecek olsaydınız, 29 yaşına kadar olurdunuz zaten. 20li yaşlarında başındaki o ilk kriz gibi değil bu. Sizde dökülme ilerlemdiğinden, şablon belli. Şakaklara ekim düşünebilirsiniz tabi. Sonuçta açıklığı çok olana tuhaf geliyor ama, az olanda onu gördüğünden onu kafasına takıyor. Hiç açılma olmadığı halde, saç çizgisini öne çektiren de var. Estetik talepte sınır yok sonuçta. İyi şanslar.

Cem

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 22 Aralık 2018, 13:46:56 »
Konunuzu okudum acikligin ve yasin ekim icin  uygun saclarinda kaliteli muttalip hocanin en sevdigi sac tipi.cidden kendisi cok durust bir insan.benim tecrubeme gore yillardir arastiriyorum sac dokulmesinin durmasi ya da cok yavaslamasi 35 gibi falan oluyo.ama senin dahada acilacagini sanmiyorum.bence bin greft ektirdikten iki uc yil sonra kucuk bi revizyon yaptir daha estetik olur.yani bin greft kurtarir.ilaveten  bi 500-600 de ucurur bu saci.bir de unutmadan soyleyeyim cok sanslisin sakaklarin dokulmus ama tempillarin duruyo masallah sirf  tempil yapmaya bin greft gidio.

thinkingme

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 22 Aralık 2018, 15:09:35 »
kızlar ve saç dökülmesi olmayan veya buna kafa yormayan insanlar vertex kabak gibi açılana kadar saç dökülmesi olduğunu anlamıyor.

Tank oktay

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 22 Aralık 2018, 17:24:06 »
Konunuzu okudum acikligin ve yasin ekim icin  uygun saclarinda kaliteli muttalip hocanin en sevdigi sac tipi.cidden kendisi cok durust bir insan.benim tecrubeme gore yillardir arastiriyorum sac dokulmesinin durmasi ya da cok yavaslamasi 35 gibi falan oluyo.ama senin dahada acilacagini sanmiyorum.bence bin greft ektirdikten iki uc yil sonra kucuk bi revizyon yaptir daha estetik olur.yani bin greft kurtarir.ilaveten  bi 500-600 de ucurur bu saci.bir de unutmadan soyleyeyim cok sanslisin sakaklarin dokulmus ama tempillarin duruyo masallah sirf  tempil yapmaya bin greft gidio.
eyvallah Ustam dedın gibi Muttalıp hoca görüşmemizde sac tipimin tam benim sac tipim dedi eğer yasım 25 altı oldaydı beklerdim ekim için

Facebook Twitter Instagram