Gönderen Konu: Saç Ekim başarısında saç ayrımının önemi varmıdır?  (Okunma sayısı 2005 defa)

Leonidas

• Hero Member
Arkadaşlar herkese selam, vertex Ekim planlıyorum gelecekte.
Benim saç ayrımım kafamın sağ üst köşesinde yani ekilecek saçlar tek bir yöne yatırılıp ekilecek.
Bu Ekim de bi avantaj sağlar mı?
Yani tek bi yöne yatacak saçlar, bakıyorum bazılarının tam ortasında saç ayrımı ve kıvır kıvır ilerliyor acaba bi fark oluşturur mu ?
Daha iyi anlaşılması icin fotoğrafını atıyorum.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç Ekim başarısında saç ayrımının önemi varmıdır?
« Yanıtla #1 : 04 Mart 2020, 18:03:03 »
Avantaj sağlar doğallık açısından

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 04 Mart 2020, 18:04:08 »
Atmışken saçı komple atayım bari.
Önden arkaya doğru ilk Ekim planlıyorum.
2. Ekim sadece vertex planlıyorum.
Dönor bölgemi de yorumlarsanız sevinirim.
Yan kısım zaten ilk attığım fotoda gözüküyor.
Bu üstten görünüm.

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 04 Mart 2020, 18:05:59 »
Avantaj sağlar doğallık açısından

Değerli yorumun icin teşekkürler sloocer, peki tutma açısından sence avantajı olur mu ? Tek bi yöne bakacağı icin hepsi .
Ha bir de donor bölge attım yorumlar mısın sana zahmet onu da iyi mi sence ?

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 04 Mart 2020, 18:17:56 »
Bir de vertex bölgem de yüzlerce ince saç mevcut, bunlar vertex Ekim de avantaj sağlar mı? Yoksa vertex ekim tamamen kel bi tepe de mi daha iyidir?
Gördüğünüz gibi yüzlerce ince saç var;

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
« Yanıtla #5 : 04 Mart 2020, 18:26:55 »
Dostum cansız  olan çok saçın var  finasterid  kullanmani tavsiye  ederim   1 sene finasteride  kullan sonra saç ekim  düşünun yoksa mevcut  saçından  olursun       1 sene sonra tekrar bir konu açın burda iyi bir dr saç ekim  merkezi   iyi bir sonuç alirsin

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 04 Mart 2020, 18:40:25 »
Dostum cansız  olan çok saçın var  finasterid  kullanmani tavsiye  ederim   1 sene finasteride  kullan sonra saç ekim  düşünun yoksa mevcut  saçından  olursun       1 sene sonra tekrar bir konu açın burda iyi bir dr saç ekim  merkezi   iyi bir sonuç alirsin

Selamlar hocam yorum icin çok teşekkürler.
Şöyle anlatayım hocam size kendimi ben normalde protez saç kullanıcısıyım ama artık çok sıktı ve ne olursa olsun kendi saçım olsun istiyorum artık.
Protezi birkaç aydır kullanmıyorum ve bu süreçte hep başımı örtüyorum şapka kapşon vs. Yani psikolojik açıdan çöküntü içindeyim diyebilirim. Çok can sıkan bi süreç.
Bir sene daha bekleyecek durumda değilim İnanın.
Finas hakkında pek bilgim yok, Ekim sonrası genelde xpecia kullananlar var, bende baktım diğerlerine göre en az yan etkili olanı xpecia bu yüzden xpecia kullanmayı düşünüyordum.
Finas nasıl birşey hocam minoxil gibi kullanmayı bırakınca saçları eski haline getiren birşeyse ne gerek var ki buna? Ayrıca bazı takviyelerin çok kötü yan etkileri olduğunu okumuştum.

AdnanN

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 04 Mart 2020, 19:02:43 »
alan çok geniş dostum oraya en az 5000 greft attırmak lazım.

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 04 Mart 2020, 19:04:59 »
alan çok geniş dostum oraya en az 5000 greft attırmak lazım.

Sadece tepeye mi hocam?
Ben zaten 2 Ekim planladım, donor iyi demişti geçmişte görenler siz ne dersiniz bilmem ama çoğu kişi 2 Ekim kaldırır bu dönör dedi.
Benim planlamam ilk Ekim önden arkaya doğru 4000 greft
2. Ekim de sadece arkaya tepeye 4000 greft
Önler de saç olsa da onlar da hafif seyrek özellikle şakaklarm açık bu yüzden ilk Ekim önden arkaya doğru yaptırcam.

pakito

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 04 Mart 2020, 20:55:21 »
Hocam saç ektirirsin sıkıntı değil ama saç ekimine karar verene kadar toppik ile kapatabilirsin orayı..

sackavurma

• Full Member
« Yanıtla #10 : 04 Mart 2020, 22:08:59 »
Donör sağlam bence planlama böyle olmalı.
1.Ekim: Ön orta kısma ort 4500 greft.
2.Ekim: Tepe bölgesine ort 3500 greft.

Ekimler başarılı olursa ön orta bölge yeterli sıklıkta tatmin eder, tepe bölgesi seyrekte olsa saçlı olur.

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 05 Mart 2020, 00:39:46 »
Hocam saç ektirirsin sıkıntı değil ama saç ekimine karar verene kadar toppik ile kapatabilirsin orayı..

Geçmişte toppik değil de sprey şeklinde olanlarını kullandım hocam çok pis bişe.
Adeta boya. Ellerim bile kapkara oluyordu.
Yani sanayide çalışan çocuklar gibi diyim size :)
Güzel kapatıyor ancak çok sıkıntı hocam her gün sabah akşam 2 kez duş almak gerekiyor akşam temizlemek icin sabah da sıkmadan önce yıkamak gerekiyor.

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 05 Mart 2020, 00:42:12 »
Donör sağlam bence planlama böyle olmalı.
1.Ekim: Ön orta kısma ort 4500 greft.
2.Ekim: Tepe bölgesine ort 3500 greft.

Ekimler başarılı olursa ön orta bölge yeterli sıklıkta tatmin eder, tepe bölgesi seyrekte olsa saçlı olur.

Yorumunuz icin teşekkürler hocam ancak şöyle söleyim sahin hocayı düşünüyorum ekim icin maksimum 4200 greft ekiyor tek sefer de 2 kez 4200 ektirsem 8400 greft ile yine de kapatamammı bu kafayı ?
Seyrek te olsa demişsiniz kapanmaz mı yani tamamen tepe ?

MuhendisBey06

• SAÇ EKİMİM
  • Sr. Member
« Yanıtla #13 : 05 Mart 2020, 01:53:46 »
Dostum açık konuşayım.Cok Titiz birisin bu cok belli.Kafanda aşırı sorular var.Cok Da arastirmissin ama artik karar vermelisin.Teknik olarak sac ekimle bircok seyi biliyorsun zaten.Mevcut saclarin minyaturlesmis incelmis baya.
Yani uzatmiyayim Yaptir geç Degisiklik iyidir.Bi Yerden Başla Gitsin.Ozguvenin Yerine Gelsin Tekrar 😌
Benim Karar Verme Surecim Forma uye oldum ulan millet ektiriyor çatır çatır.Ya en fazla ne olabilir dedim ve  solugu Şahin Hocanin odasinda aldim.Radikal Kararlar Almak Gerek.Düşünerek bisey olmuyor inan.
Lifehair Şahin Çelik 3900 Greft Ekimim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=12145.0

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 05 Mart 2020, 01:58:29 »
 :P
Dostum açık konuşayım.Cok Titiz birisin bu cok belli.Kafanda aşırı sorular var.Cok Da arastirmissin ama artik karar vermelisin.Teknik olarak sac ekimle bircok seyi biliyorsun zaten.Mevcut saclarin minyaturlesmis incelmis baya.
Yani uzatmiyayim Yaptir geç Degisiklik iyidir.Bi Yerden Başla Gitsin.Ozguvenin Yerine Gelsin Tekrar 😌
Benim Karar Verme Surecim Forma uye oldum ulan millet ektiriyor çatır çatır.Ya en fazla ne olabilir dedim ve  solugu Şahin Hocanin odasinda aldim.Radikal Kararlar Almak Gerek.Düşünerek bisey olmuyor inan.

Çok güzel yazmışsınız hocam. Gerçekten de öyle. Bende ki saçı gören kızlar hevesleniyordu, o günler den bu günlere gelince insan kompleks yapıyor :(
Bu konu da aşırı hassasım.
Mesela bazı insanlar diyor ki sadece öne ektir tepeni boşver nasılsa insanlar seni önden görüyor veya fotoğraf çekilirken önden poz veriyorsun diyorlar.
Ancak hayat sadece fotolar dan ibaret değil ki :) o yüden özellikle şu tepe kısmına çok takılan biriyim :)
Günler geçiyor bi an önce harekete geçcem bende artık hocam aynen öyle ama işte insan öncesinde acaba olur mu olmaz mı diyor :|

Facebook Twitter Instagram