Gönderen Konu: Yaş 26 bu saçları kurtarmanın varmıdır bir yoku  (Okunma sayısı 860 defa)

kimderkibuo

• Yeni üye
  • *
Öncelikle merhabalar. 3-4 gündür buraları okuyup bakıyorum. Bu gün üye olup aranıza katılmak nasip oldu. Bu konular ile ilgili hiç bir bilgim yok arkadaşlarım abilerim. 26 yaşındayım saçlarım bu şekilde aşırı bir dökülme yaşadım. İlaç veya herhangi birşey ile bir hareketlenme yaşatabilirmiyim. Açıkçası hedefim 1 senelik bir tedavi süreci sonrasında ekimde olabilir. Yorum yapacak olursanız bu işten hiç anlamayan birine anlatır gibi açıklarsanız çok sevinirim 🙏

Kelbey

• Sr. Member
Ynt: Yaş 26 bu saçları kurtarmanın varmıdır bir yoku
« Yanıtla #1 : 28 Mart 2021, 11:28:11 »
Yani finastreid , minoxil , eğer kanda eksik varsa takviye , düzenli iğneleme , düzenli masaj ile çok iyi sonuç alabileceğini düşünüyorum yaşının genç olmasını hesaba katarsak
RU58841
B VİTAMİNİ COMPLEX
D VİTAMİNİ
HAFTADA 2 İĞNELEME
HER DUŞTAN SONRA MASAJ

kimderkibuo

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 28 Mart 2021, 11:34:20 »
Yani finastreid , minoxil , eğer kanda eksik varsa takviye , düzenli iğneleme , düzenli masaj ile çok iyi sonuç alabileceğini düşünüyorum yaşının genç olmasını hesaba katarsak

Minoxilin nasıl tedarik edeceğimi anladım ama finastreidi nasıl alacağım eczaneden alabilir miyim yada internetten. Konulara çok uzak olduğum için soruyorum kusura bakmayın. Birde iğnelemeden kasıt ne oluyor acaba ?

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 28 Mart 2021, 12:08:38 »
imzamdaki kılavuzu oku eczaneden proscar alıp 4 e bölüp kullan. saçını 3 e vur dermarolling üstüne minoksil uygula anca böyle toparlarsın

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

kimderkibuo

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 28 Mart 2021, 12:35:09 »
imzamdaki kılavuzu oku eczaneden proscar alıp 4 e bölüp kullan. saçını 3 e vur dermarolling üstüne minoksil uygula anca böyle toparlarsın
Proscarı her gün bir parça olacak şekildemi kullanacağız ?

İnceTellii

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 28 Mart 2021, 15:03:22 »
Sizin yerinizde olsam hergün 1 proscar 1/4 alırdım ( ama lütfen ilacı iyi araştırın doktor kontrolunde kullanın) 2 günde 1 0.25 dermaroller uygularım 6 ay sonra minox kullanıcaksam kullanırım kurtarabıldıgını kurtar gerisini ekimle halledersın ama ekimde olsan korumak için bişeyler kullanman lazım
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Dermaroller şakaklara 0.25 2 günde 1
Magnezyum takviyesi
Dermastamp 1.5mm haftada 1
Hint yağı 1 çay kaşığı hergün

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 28 Mart 2021, 15:39:29 »
Dostum saç ektirme düşüncen varsa bence önce düzgün bi ekim merkezine git, sizce ben ne yapmalıyım diye bir sor. Büyük çoğunluğu finas kullan bir süre sonra gel diyecektir tahminimce.

Minoxil için de, eğer saç ektirme düşüncen olmasa, veya saç ektirmene engel bir durum olsaydı, mutlaka minox kullan derdim, ama ekim öncesi süreçte kullanmalı mısın bilemedim. Çünkü saçlar bi iyileşecek bi kötüleşecek fln (döngü olayı) ekim yaptıracağın zamana bu nasıl etki eder bilemedim. Ama bence ekim sonrası kullan. Hastalarına ekimden 1 ay sonra minox kullandırtan birkaç merkez var, ekimin hızlı gelişmesine, ilerlemesine çok faydası oluyor. Belki öyle kullanırsın.

Naçizane düşüncem iyi bir ekim merkezinden tavsiye al, hazırlık süreci için.

Yazan bazı arkadaşların dediği gibi, finas, iğneleme, masaj, ve hepsinden önce kan değerlerinde ( tiroit, d, b vit, çinko, demir vb eksiklikleri) eksiklik olmaması, bunları yeeine koyman en önceliklisi.

Finas için de mutlaka bi hormon testi yaptır, doktor kontrolünde başla.

Facebook Twitter Instagram