Gönderen Konu: Acaba nekroz varmıdır yardım :(  (Okunma sayısı 1682 defa)

Cihan Ayy?Ldz

• Yeni üye
  • *
Acaba nekroz varmıdır yardım :(
« : 05 Ekim 2021, 19:37:37 »
Merhaba abilerim kardeşlerim Ekim sadece ön tarafa 3500 kök ekim yaptırdım,bugün 3 günüm,dün ilk yıkakmam oldu ve bugün kendim yıkadım,ekim bölgesinde böyle kızarıklık tarzında birşeyler gördüm ve nekroz olabileceğini düşündüm,ektirdiğim yerde olabileceğini söyledi ama çok erken fark ettiğim için önlenilebilir olduğunu söylediler,sizce durum nasıl gözüküyor yardım edebilir misiniz çok stress yaptım..

takıntılı

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Acaba nekroz varmıdır yardım :(
« Yanıtla #1 : 05 Ekim 2021, 19:40:43 »
Hiçbir sorun görünmüyor

Karakutu

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 05 Ekim 2021, 19:43:05 »
Geçmiş olsun, maalesef var gibi kardeş zaman kaybetme ektirdiğin yere git. Önlenebilir dediklerine göre çaresine baksınlar. İnşallah olmaz.

Cihan Ayy?Ldz

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 05 Ekim 2021, 19:46:11 »
Teşekkür ederim gittiğim yer augumentin almamı,coraspirin 100 mg ve ozan yağı kullanmamı söylediler ve  kırmızımsı bölgeleri antibiyotik bi ilaçla tekrardan pansuman yaptılar.İlerlememişken yapabileceğim başka birşey yok mudur acaba.

The Cebelebettin

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 05 Ekim 2021, 19:54:17 »
Nekroz yok gibi olsaydı şimdiye belli olurdu
  • Medikal Tedavi Proscar (1/4)

Cihan Ayy?Ldz

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 05 Ekim 2021, 19:55:16 »
O kırmızı bölgeler olmuyor mu abi,yoksa nekroz daha mı farklı oluyor.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 05 Ekim 2021, 20:00:39 »
Hintelk başkanın bu konuyu bi görmesi lazım. En tecrübelisi o galiba bu konularda.

Sea

• Full Member
« Yanıtla #7 : 05 Ekim 2021, 20:04:44 »
Kısmi nekrozlar zaten var.cilt altı hematom şeklinde gözüken alanların da nekroz olma potansiyeli var. %100 nekroz diyemem ama nekroza benziyor. Cunku saç ekiminde bu kadar yaygın cilt altında birikmiş kanı rutin bir şeymiş gibi pek görmedim bu sitede.Böyle bir durum oranın beslenmesini engelleyeceginden dedigim gibi nekroza yol açma potansiyeli var.verilen tedavi ile kısmen düzelme ihtimali var.gecmis olsun.

Cihan Ayy?Ldz

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 05 Ekim 2021, 20:04:57 »
Valla acil görmesi lazım abi çok stress yaptım doku altı, kanlanmamı nekroz mu,birşey anlayamadım daha 3 gün bugün belli olur mu bilmemde belki erken aşamada müdahale edebilirim diye düşündüm.

Sea

• Full Member
« Yanıtla #9 : 05 Ekim 2021, 20:13:41 »
Verilen tedaviye ek olarak hirudoid forte jel kullanabilirsin .istersen ekim yapan birime sor, onay verirlerse kullanırsın.

Dr.hair

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 05 Ekim 2021, 20:48:18 »
Merhaba abilerim kardeşlerim Ekim sadece ön tarafa 3500 kök ekim yaptırdım,bugün 3 günüm,dün ilk yıkakmam oldu ve bugün kendim yıkadım,ekim bölgesinde böyle kızarıklık tarzında birşeyler gördüm ve nekroz olabileceğini düşündüm,ektirdiğim yerde olabileceğini söyledi ama çok erken fark ettiğim için önlenilebilir olduğunu söylediler,sizce durum nasıl gözüküyor yardım edebilir misiniz çok stress yaptım..
Geçmiş olsun . Tam nekroz demek hata olur . Deriniz biraz hassas olduğu için dikkatli olmakta fayda far . Merkezin tavsiyelerine uyun . Deri de akıntı ve kararma olduğunda hemen merkeze başvurun . 3-4 gün yıkama yapmayın altta ıslaklık varsa kurusun. Yıkamamak ekime zarar vermez merak etme

Cihan Ayy?Ldz

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 05 Ekim 2021, 20:51:15 »
Teşekkür ederim görüşün için derim gerçekten hassas evet ama araştırdıkça stress yapıyorum hocam,erkenden birşeylet bulabilirmiyim diye  yapacak birşey yok buradan sizlerin görüşleriyle az cok rahatlamaya çalışıcam.

mattescheibe

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 30 Ekim 2021, 03:50:02 »
Gecmis olsun sonuc ne oldu? Nekroz degil bence ama merak ettim

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 30 Ekim 2021, 10:27:21 »
 ufak nekrozlar.nekrozlu bolgeye yağ enjekte ediyorlar diye biliyorum
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

HTK

• Full Member
« Yanıtla #14 : 30 Ekim 2021, 12:31:21 »
Bende de aynı şey olmuştu yani hafif morarma. Bir pansuman bezini 30 derece suda ıslatıp iyice sıktıktan sonra moraran bölgeye bastırmadan koydum 10 dakika bekledi. Bunu yarım saat arayla birkaç kez yaptım. Merkez bana böyle bir şey önermişti ve nekroz olmadı. Eğer yapacaksan bez dediğim gibi 30 dereceyi geçmesin çok sıcak suda ıslatma ve iyice sık suyunu. Bölgeye bastırmadan koy ve 10 dakika beklet. Tabi ekim yaptırdığın merkeze de danış herkesin yöntemi farklı olabilir. Burada amaç bölgede kan akışını hızlandırmak böylece olası nekrozun önüne geçmek. Geçmiş olsun.

Edit: Tarih baya eskimiş ben de yeni zannettim umarım nekroza dönmemiştir son durum ne?
  • Ekim Tarihi: 23.08.2021
  • Ekim Merkezi ismi Medeks
  • Greft Miktarı 4800
  • Medikal Tedavi Xpecia

Facebook Twitter Instagram