Gönderen Konu: Kelliği geciktirme yolları  (Okunma sayısı 836 defa)

sade_americano

• Sr. Member
Ynt: Kelliği geciktirme yolları
« Yanıtla #1 : 09 Aralık 2020, 17:47:41 »
16 yaşında yapacak bişey yok

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 09 Aralık 2020, 19:02:29 »
Saç şuan var ama dökülecektir tüm akranlarım kel çünkü.Yaş 16 en azından geciktirmek için ne yapmamı önerirsiniz ?

Masaj yap kafana sürekli esnek tutmak için. Badem, fındık, kabak çekirdeği tüket her gün. D vitamini ve magnezyumu bunlardan alırsın önemli bunlar. Saç derin çok kaşınıyorsa derinde çok kırmızılık varsa sivilce falan nizoral şampuan al haftada 2 kullan diğer günler de içinde sls paraben ve slikon içermeyen bir şampuan kullan. Fön hiç çekme bırak fönü. Omega 3 alabilrsin ama hap olarak değil besinlerden al daha etkili. Omeage 3 le inflamasyonu bloklarsın. Topikal antiandrojen kullanabilirsin ben pek bilmiyorum nasıl yapılıyor ama araştır bulursun. Hodan yağı var kapsüllü şekilde alabilirsin bu da inflamasyonu bastırır. 18 yaşına gelince 0,5mg propecia ile başlarsın. Dermaroller ekleyebilirsin saç uzunsa dermastamp kullanabilirsin. Ama hemen alıp kullanma öyle iyice araştır çünkü saç derine daha zarar verebilirsin enfeksiyon kaptırabilirsin bunların olmaması için iyice araştır. Şahsen ben çekiniyorum dermarollerdan kendime güvenmediğim için bir sakarlık yapıp enfeksiyon kaptırırm diye. Benim tavsiyelerim böyle topikal antiandrojenden yan etki görme ihtimalin var çünkü yine kan emiyor o maddeyi ama orala göre az olucağını düşünüyorum sen yine araştır iyice. Bu forumdan da bakabilirsin bilimsel yabancı makalelere bak araştır bulursun. Bu arada dostum eğer kellik belirtin yoksa kafanda hiç bence topikal antiandrojen ve dermaroller hariç kullan yukardakileri. Çünkü akranların kel diye sen kel olcaksın diye bir şey yok ihtimal var ama ihtimal yani. Tüm aile saçlı olup bir kişi de kel olabiliyor bu işler hiç belli olmaz.
  • Ekim Tarihi: 24.07.2023
  • Ekim Merkezi ismi Lifehair Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 09 Aralık 2020, 19:03:50 »
şu an güzel bir şampuan  bir de priorin vitamin 2 günde bir iç 3 ay kullan 3 ay ara ver

hem priorin içeriği gelişmenede destek olur vıtamınleri

bunun dısında 16 yasındasın saçlarında olumsuz bır durum oldugunu sanmıyorum keyfıne bak kısaca hayatını yaşa
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram