Gönderen Konu: Uzun Yıllar Finasteride Kullanımı Kelliği Tamamen Engelleyebilir mi  (Okunma sayısı 2467 defa)

happiness10

• Yeni üye
  • *
Arkadaşlar merhaba. Ailesinde baba, amca, dede gibi bireyleri tamamıyla kel olan birisi saç dökülmesinin erken süreçlerinde Finasteride başlasa bu 15-20 yıllık süreçte bu kişinin tamamen kel olmasını engeller mi? Forumdaki bilgili arkadaşlarımız yorumlarsa çok sevinirim.

Ayrıca okuduğum İngilizce kaynaklar net bir şekilde uzun yıllar Finasteride kullanan bir kişi kel olmaz diyor.

Dionx

• Full Member
Vallah Reis görcez artik, Insallah engelliyordur.
  • Yaşınız 30

beaocoup

• Jr. Member
  • **
Engeller ama zamanla yaşla birlikte erkeklerde ve kadınlarda saç miktarı azalır ve tabiki bunların başında sağlıklı beslenmek ve kötü alışkanlıkları bırakmak da saçları korumak için büyük bir etkendir.

|Logan|

• Hero Member
Ben bu soruyu Hair Growth with Alex adlı kanala sordum canlı yayında. Eğer saçlarının dökülmesinin tek sebebi erkek tipi kellikse evet finasterid engeller. Ancak vitamin eksikiğin varsa(çok önemli), saç derinde inflamasyon varsa bunları finasterid çözemez bunları senin çözmen lazım. Ve bence gayet de doğru
  • Ekim Tarihi: 24.07.2023
  • Ekim Merkezi ismi Lifehair Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

Hwoarang7

• Hero Member
Genetik dökülmenin hızına ve agresifligine bağlı olmakla birlikte kişinin ilaca nasıl yanıt verdiği önemli bir soru.

beaocoup

• Jr. Member
  • **
O alman alexi ben de takip ediyorum  :) gayet güzel videolar paylaşıyor hatta saç dökülmesinin tek sebebi inflamasyon  da olabir demişti.

beaocoup

• Jr. Member
  • **
Umarım 5 veya 10 yıla kalıcı bir tedavi çıkar da bu ilaçlar tarih olur .

oralminoxidil

• Hero Member
fin belki yetmeyebilir ama dut ile yüksek ihtimal korursun. diğer tedavilerle de birleştirilirse kesin korunur diyebiliriz bence. her açıdan saldırılırsa agaya

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

oralminoxidil

• Hero Member

kintor ilaç üreticisi yanetkisiz ar inhibitörü buldu diye okudum. 5 10 yıla daha güzel şeyler çıkacak bence de

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

|Logan|

• Hero Member
Bence yapılan en büyük hata birisi finasterid kullanırken 1 sene geçmesine rağmen ciddi bir saç kaybı yaşadığında direkt dutasterid geçmesi. Genelde inflamasyon, vitamin eksikliği önemsenmiyor tek suçlu dht görülüyor.
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

Farques

• Ziyaretçi
kintor ilaç üreticisi yanetkisiz ar inhibitörü buldu diye okudum. 5 10 yıla daha güzel şeyler çıkacak bence de
Çıksın artık vertex gitmeden..

beaocoup

• Jr. Member
  • **
Bence yapılan en büyük hata birisi finasterid kullanırken 1 sene geçmesine rağmen ciddi bir saç kaybı yaşadığında direkt dutasterid geçmesi. Genelde inflamasyon, vitamin eksikliği önemsenmiyor tek suçlu dht görülüyor.

Ben artık inflamasyondan kaynaklı olduğunu düşüneye başladım o yüzden omega 3 e başladın

oralminoxidil

• Hero Member

Ben artık inflamasyondan kaynaklı olduğunu düşüneye başladım o yüzden omega 3 e başladın

inflamasyon aşırı aşırı önemli eskiden günde 2 kere saçımı yıkardım kaşıntıdan duramazdım ve saç derim çok kötüydü. şimdi 1 hafta yıkamasam tık yok 0 kaşıntı.

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

|Logan|

• Hero Member

Eğer saç derin kötüyse ketoral haftada 1 kullanabilirsin ve saç derin düzeldikçe kullanımı azalt çünkü saçları süpürge gibi yapıyor ama deriyi gayet iyi yapıyo
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

Virtüöz

• Hero Member

Bunun basit bir çözümü var ama bulunamadı.Büyük ihtimal denizin altında veyahut vahşi doğadaki bir canlıda.Kim bilir bu gezegende bile olmayabilir.Eğer ki gelecekten birisi geçmişe dönebilirse yani bizim zamanımıza o yanıtı söyler.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Facebook Twitter Instagram