Gönderen Konu: seboreik dermatit çözümü(5yıl sonra)  (Okunma sayısı 6182 defa)

oralminoxidil

• Hero Member
seboreik dermatit çözümü(5yıl sonra)
« : 13 Aralık 2020, 00:08:05 »
herkese merhaba 5 yıldır sd den muzdaribim. kaç kere cildiyeye gittim bilmiyorum. hepsinin verdiği şampuanlar ilaçlar kullandım. kullandıklarım
ketokonazol (ketoral konazol)
vichy dercos
adını hatırlamadığım tonla şampuan
6 ay glutensiz ve sıfır şeker beslenme
saçı elma sirkesi ile durulama
bilumum tonla şey. en fayda eden 1 2 ay eder sonra yeniden başlar sd böyle bir illet zaten.
6 aydır sd yaşamıyorum ve bunu şu ürüne bağlıyorum
https://m.vitaminler.com/urun/natures-supreme-milk-thistle-complex-60-kapsul-8181
deve dikeni inflamasyonu sıfırlıyor kökünden bitiriyor işi yaklaşık 4 ay kullandım şu an 2 aydır kullanmıyorum
saçlarımı haftada bir loprox ile yıkıyorum diğer günler normal su ile yağlanma biyerden sonra bitiyor 2 hafta sonra ortalama
isteyenlerler astaksantin ve kuersetin de deneyebilir çok güçlü antioksidanlar venatura marka tavsiye ederim.
kuersetin çok iyi bir pgd2 inhibitörü ayrıca genetik dökülmeye de etkisi kesinlikle var ve astaksantin içinse dht düşürdüğü biliniyor ama kuersetin kadar etkili olmayabilir genetik dökülmede.(dünyanın en güçlü antioksidanı astaksantin c60'ı saymazsak tabi )
kesinlikle denemenizi tavsiye ederim her şampuana 100 lira vermektense ayrıca genel sağlığa da faydalı
ayrıca deniz suyu da kesinlikle etkili 2 3 gün yüzdükten sonra geçiyor

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
Ynt: seboreik dermatit çözümü(5yıl sonra)
« Yanıtla #1 : 13 Aralık 2020, 00:16:01 »
herkese merhaba 5 yıldır sd den muzdaribim. kaç kere cildiyeye gittim bilmiyorum. hepsinin verdiği şampuanlar ilaçlar kullandım. kullandıklarım
vichy dercos
bilumum tonla şey. en fayda eden 1 2 ay eder sonra yeniden başlar sd böyle bir illet zaten.
https://m.vitaminler.com/urun/natures-supreme-milk-thistle-complex-60-kapsul-8181
deve dikeni inflamasyonu sıfırlıyor kökünden bitiriyor işi yaklaşık 4 ay kullandım şu an 2 aydır kullanmıyorum
saçlarımı haftada bir loprox ile yıkıyorum diğer günler normal su ile yağlanma biyerden sonra bitiyor 2 hafta sonra ortalama
isteyenlerler astaksantin ve kuersetin de deneyebilir çok güçlü antioksidanlar venatura marka tavsiye ederim.
kuersetin çok iyi bir pgd2 inhibitörü ayrıca genetik dökülmeye de etkisi kesinlikle var ve astaksantin içinse dht düşürdüğü biliniyor ama kuersetin kadar etkili olmayabilir genetik dökülmede.(dünyanın en güçlü antioksidanı astaksantin c60'ı saymazsak tabi )
kesinlikle denemenizi tavsiye ederim her şampuana 100 lira vermektense ayrıca genel sağlığa da faydalı
Bildiğim kadarıyla karaciğer değerlerine bağlı cilt yağlanmasına iyi geliyor. Merak ettiğim bir takviye değerlerim normal çıkınca denemek istemedim dökülmeye etkisi ne kadar acaba
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 13 Aralık 2020, 00:55:40 »
genetik dökülmeye etkisi vardır belki ama o konuda kuersetinin etkili olduğu açık

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 13 Aralık 2020, 06:43:23 »
Deve dikenini günde bir kapsül mü alıyorsun? Seboreik dermatit ve saç yağlanması için deneyecektim başka bir markayı ama unuttum gitti. Ayrıca sebore kaynaklı sakaklardaki kepeklenme ve kabuklanmayı da geçiriyor mu?
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 13 Aralık 2020, 07:51:07 »
Deve dikenini günde bir kapsül mü alıyorsun? Seboreik dermatit ve saç yağlanması için deneyecektim başka bir markayı ama unuttum gitti. Ayrıca sebore kaynaklı sakaklardaki kepeklenme ve kabuklanmayı da geçiriyor mu?
sabah aç karna linkteki üründen aldım kepek yüzde yüz geçti diyemem ama sd ve kepek farklı şeyler zaten

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 13 Aralık 2020, 10:06:20 »
 deniz suyu etkili demişsin 2 3 gün yuzunce geciyor demişsin.benimde yuzumdeki sivilceleri deniz suyu gecirirdi.bende deniz minarelli sabun buldum gunde 15 20 dk tutuom sivilceleri geciriyor.sebo olan yerlerede iyi gelebilir aynı mantıktan gidersek
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 13 Aralık 2020, 10:43:42 »
Bende deve dikeni kapsülü kullandım 6 ay şuan 3 ay ara verdim kullandigim süre boyunca yağlanma gitti saçımda ve vücudumda şuan devam ediyor etkileri 1 ay sonra tekrar başlayacağım konu için teşekkürler

dejavuu86

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 13 Aralık 2020, 11:21:31 »
vichy dercos
deve dikeni  sd ye bitirdi diyosunuz yani saçtaki pullanmayı bitirdi mi yada  azalttı mı  bende  çözemedim bir türlü şu sd yi  2 günde saçım yağ ve kepek doluyor deve dikeni ne kadar zaman sonra  etki etmeye başlıyor  son olarak herhangi  bir yan etkisi oldumu  karın ağrısı , ishal  gibi

Requiemm

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 13 Aralık 2020, 11:53:46 »
15 yıldır bu illet hastalıkla boğuşuyorum.. denemediğim şey kalmadı  bırde bu deve dıkenını denıyelım bakalım..

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 13 Aralık 2020, 12:09:36 »
deve dikeni  sd ye bitirdi diyosunuz yani saçtaki pullanmayı bitirdi mi yada  azalttı mı  bende  çözemedim bir türlü şu sd yi  2 günde saçım yağ ve kepek doluyor deve dikeni ne kadar zaman sonra  etki etmeye başlıyor  son olarak herhangi  bir yan etkisi oldumu  karın ağrısı , ishal  gibi

hocam sd varken saç derim kaşınıyor ve yanıyor ama kepek böyle değil sd çok şiddetli insana kafayı yedirtir. yan etki olmadı karaciğere çok iyi gelir zaten enzimleri aşağılar devedikeni

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 13 Aralık 2020, 12:10:36 »
deniz suyu etkili demişsin 2 3 gün yuzunce geciyor demişsin.benimde yuzumdeki sivilceleri deniz suyu gecirirdi.bende deniz minarelli sabun buldum gunde 15 20 dk tutuom sivilceleri geciriyor.sebo olan yerlerede iyi gelebilir aynı mantıktan gidersek

olabilir  sahil taraflarında  yaşasam deniz suyunu 5litre şişeye doldurur denerdim gerçekten etkili olacağını düşünüyorum

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 13 Aralık 2020, 13:33:48 »
 al deniz mineralli sabunla yıka.ben sivilceleri oyle gecirdim baktım deniz iyi geliyor ama her zaman gitmeye useniom bende deniz minarelli sabun denedim faydası oldu sivilcelere.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

emre07x

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 16 Aralık 2020, 03:01:34 »
Bendede aşırı yağlanma oluyor dermatitte mevcut saçları yıkıyorum ertesi gün kaşıntı ve yağlanma başlıyor bu deve dikeni takviyelerini merak ediyorum denemekte fayda var

emre07x

• Sr. Member
« Yanıtla #13 : 16 Aralık 2020, 03:01:55 »
Bendede aşırı yağlanma oluyor dermatitte mevcut saçları yıkıyorum ertesi gün kaşıntı ve yağlanma başlıyor bu deve dikeni takviyelerini merak ediyorum denemekte fayda var tavsiyen için teşekkürler

Buckley

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 18 Aralık 2020, 20:41:10 »

Hangi sabun o hocam? Özelden ismini paylaşabilir misiniz?

Facebook Twitter Instagram