Anket

Gönderen Konu: Hangi minoxidil markasını kullanıyorsunuz?  (Okunma sayısı 1425 defa)

Xeth

• Hero Member
Hangi minoxidil markasını kullanıyorsunuz?
« : 19 Aralık 2020, 13:50:32 »
Ben eczaneden aldığım bioxinin Minoxidil kullanıyorum ama değiştirmek istiyorum çünkü kullanım sıklığımı azalttığım için artık 10-20 tllik fark beni çok etkilemeyecek. Deri sağlığını ön plana almak için değiştirmek istiyorum. Bioxinin kullanıyorum ama çakmalari cok fazla olduğu için artık çekinmeye başladım. Eczanede bioxinin 85 tlydi. Minoxil 110 tlydi. Alopexy yoktu. Alopexy internette 100tl onu almayı düşünüyorum. Alopexy kullanan bir abinin fikrini aldım Sizin de fikirlerinizi bekliyorum.

emekli kel

• Hero Member
Ynt: Hangi minoxidil markasını kullanıyorsunuz?
« Yanıtla #1 : 19 Aralık 2020, 14:02:21 »
 18 senedir kullanıom.fayda gorduğun markayı değiştirme.genelde yarı fiyatına yakın fiyata internetten alırım.hangi siteden denk gelirse oradan alırım.bu işte dandik markalar kaliteli markalardan çok azda olsa daha iyi sanki.her zaman ulaşabilceğin markayı tercih et.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 19 Aralık 2020, 14:17:45 »
18 senedir kullanıom.fayda gorduğun markayı değiştirme.genelde yarı fiyatına yakın fiyata internetten alırım.hangi siteden denk gelirse oradan alırım.bu işte dandik markalar kaliteli markalardan çok azda olsa daha iyi sanki.her zaman ulaşabilceğin markayı tercih et.
Abi bioxinin kullanıyorum ama aldığım ilk günden beri içimde hep şüphe kaldı acaba minoxil alsam daha mı iyi olurdu diye düşündüm hep. Zaten elimde fazladan iki kutu bioxinin var. Kasım 2022 son kullanma tarihli. Onları bekletebilirim

Trendyolda koleksiyon yapmıştım 25 tl indirim kodu vermişti. Şuan bişe alamiyorum, süresi de geçecek. Oyuzden alopexy alıp denesem mi diye düşündüm açıkçası. Zaten şuan bir kutu 3.5 ay gidiyor şuan bana. Bioxinine 85 verip dandik kullanacağıma 15 tl daha verip kaliteli kullansam diye düşündüm oyuzden
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 19 Aralık 2020, 14:25:50 »
 bir çok yakın arkadasım tedavide sonuc aldığı markayı değiştirince sonucu kaybetti.değiştirceksen donusumlu alıştırarak değiştir.18 yıldır kullanıom bu işte satıcılar sahte muhabbeti yapar.kendiki satsın diye.itinbar etme.internette minoxidil gercekmi değilmi deneme testi var o testi yap.ben sktsi 2 sene gecmiş minoxlar kullandım sorun olmadı.ilasın 2025 te  suresi dolucaksa 2022 falan yazıyorlar .takılma sahte muhabbetilerine.dumen hepsi
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 19 Aralık 2020, 14:57:19 »
bir çok yakın arkadasım tedavide sonuc aldığı markayı değiştirince sonucu kaybetti.değiştirceksen donusumlu alıştırarak değiştir.18 yıldır kullanıom bu işte satıcılar sahte muhabbeti yapar.kendiki satsın diye.itinbar etme.internette minoxidil gercekmi değilmi deneme testi var o testi yap.ben sktsi 2 sene gecmiş minoxlar kullandım sorun olmadı.ilasın 2025 te  suresi dolucaksa 2022 falan yazıyorlar .takılma sahte muhabbetilerine.dumen hepsi

Tamamdır abi ilaç takip sisteminden sorgulattım güncel fiyatı 85 tl çıktı. Orijinal olduğunu anladım artık. Alopexy alıp dönüşümlü bir şekilde ona geçeyim. 3 günde 2 gün kullanıyorum öğlenleri şakaklara ikişer fıs olacak şekilde. İlk kutu bitene kadar bir gün alopexy bir gün bioxinin kullanayım. Şimdiden değiştiriyorum ki ileride deri problemlerine sebep olmasın. Teşekkürler yorumun için.
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Tedavi sürecim;

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 19 Aralık 2020, 15:00:06 »
 rica ederim ama ben marka değiştirmeme taraftarıyım.sahte muhabbetlerine itibar etme.ben eczanenin yarı fiyatına sktsi gecmişleri internetten alıyordum sorun çıkmadı.

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 19 Aralık 2020, 15:04:30 »
rica ederim ama ben marka değiştirmeme taraftarıyım.sahte muhabbetlerine itibar etme.ben eczanenin yarı fiyatına sktsi gecmişleri internetten alıyordum sorun çıkmadı.

Yok zaten abi orijinal olduğuna emin oldum ama yanındaki etken maddelerin kalitesinden dolayı değiştirmek istiyorum. Alopexy kullananlar daha ferah olduğunu söylüyorlar. Kaliteyi hissettiriyormuş yani
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Tedavi sürecim;

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 19 Aralık 2020, 15:13:07 »
 riskte şuki sonuc alınan tedavide marka değiştirilince sonuc genelde bozuluyor .ama ben aynı markayı bulamayınca alıştırarak değiştirdim bende sonuc bozulmamıştı risk alma istersen genede sen bilirsin

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 19 Aralık 2020, 15:23:35 »
riskte şuki sonuc alınan tedavide marka değiştirilince sonuc genelde bozuluyor .ama ben aynı markayı bulamayınca alıştırarak değiştirdim bende sonuc bozulmamıştı risk alma istersen genede sen bilirsin

Tamam abi seni dinliyorum değiştirmiyorum. Belki ileride bir şey olur alopexy çekilir Türkiye pazarından. Bulamazsam daha kötü olabilir haklısın. İleride bir sorun yaşarsam değiştirdiğim için oldu diye düşünürüm. Oyuzden bununla devam ediyorum. Teşekkürler tekrardan
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Tedavi sürecim;

Facebook Twitter Instagram