Gönderen Konu: Samumed'in fda onayına ihtiyacı var mı?  (Okunma sayısı 1177 defa)

oralminoxidil

• Hero Member
Samumed'in fda onayına ihtiyacı var mı?
« : 21 Aralık 2020, 10:49:55 »
2021 ocak ayında faz 3 sonuçları açıklanacak. Başarılı olacağını düşünüyorum ve diyelimki güzel bir sonuç çıktı, etkili tedavi olduğu belli oldu. Şimdi fda onayı almadan türkiyede ürünü satışa çıkarabilir mi yoksa türkiye için de fda onayı mı gerekiyor? fda onayı yıllar sürer çünkü. Bir bilgisi olan var mı?

emekli kel

• Hero Member
Ynt: Samumed'in fda onayına ihtiyacı var mı?
« Yanıtla #1 : 21 Aralık 2020, 11:31:21 »
 onay 5 sene.ilk onay 2.5 sene 2.onay 2.5 sene 2 testide gecerse onaylanır.bence beklemeli.bir suru madde zararsız diye onay aldı ama hem zararsız hem işe yarıyor diye harbi onayı finasteridle minoxidil aldı.kişiler denek olmak istemiyorsa bence onayı beklemeli.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 21 Aralık 2020, 11:57:00 »
yani türkiyede onay beklenmeden piyasaya çıkabiliyor

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

icindentramvaygecensarki

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 21 Aralık 2020, 14:10:05 »
Vinlevi kullanılacak dediler şimdi de samumed mi çıktı ?
Piyasaya sürülmesi için fda onayına gerek yok ya
TEDAVİM
Minoxil Forte Günde 1 (Şakaklara ve Frontale 3'er Fıs)
Dutasteride Avodart Günde 1 (Eskiden Haftada 2)
Fiyto Şampuan Haftada 2
Dermaroller 1 mm Haftada 2
D Vitamini- Çinko- B 12 2 Günde 1
Oral Spironolakton Aldactone 25 mg Günde 1

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 21 Aralık 2020, 14:20:23 »
Vinlevi kullanılacak dediler şimdi de samumed mi çıktı ?
Piyasaya sürülmesi için fda onayına gerek yok ya

winleviyi bilmiyordum %1 oranında krem çıkıcakmış aga için yeterli değil diyorlar ama araştırmadım pek. her dönem bi şirket öne çıkıp balon oluyor sonra . samumed için böyle düşünmüyorum umarım yanılmam. elimizde bir etken daha olması çok iyi olur

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

abidingub

• Full Member
« Yanıtla #5 : 23 Aralık 2020, 10:00:53 »
onay 5 sene.ilk onay 2.5 sene 2.onay 2.5 sene 2 testide gecerse onaylanır.bence beklemeli.bir suru madde zararsız diye onay aldı ama hem zararsız hem işe yarıyor diye harbi onayı finasteridle minoxidil aldı.kişiler denek olmak istemiyorsa bence onayı beklemeli.
Bu dediğiniz 5 sene olayını faz 3 açıklandıktan sonraki süreç için diyosanız yok böyle bişey taş çatlasa 2023 te piyasada olur eğer bir sorun yoksa

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 23 Aralık 2020, 10:04:20 »

ben denek olurum türkiyede bir an önce çıkarsalar da kullansam. benim saç çıkışına ihtiyacım var sm çok etkili olacak bence. eskiden şu girmezdi saçlarımın arasına şimdi çok seyreldi

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 23 Aralık 2020, 10:55:11 »
  en basta pis bir dokulme var onla mucadele edion demekki.hint yağı kullanıon yağlı aktar otlarını kafanda tutarsan iyi arındırmazsan gozenekleri tıkar doker iyi arındırman gerek.yeşil cay falan bunların katkısı çok az.dutastarideyi kullanıon 0.5 mg saçlı deride dhtyi yüzde 55 baskılar 3 gunde bir almak ne kadar işe yarar gunde 1 de tehlikeli bence.finasterid 1mg yüzde 38 baskılar ama gunluk alınabilir finasterid daha mantıklı geldi.genel seyrelme varsa mezoterapiyle falan kalınlaştırabilirsin yada solgar 5mg guzel kalınlaştırır.geneitkle gunluk finasterid ve dermollerle devam etsen bence kullandıklarından daha kuvvetli ve mantıklı olur.
bakalım samumed ilk onayı gectiyse 2.yide gecebilcekmi ilkini gecip sonra takılanlar var.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 23 Aralık 2020, 11:13:58 »
evet bir ara öyle bir döküldü ki her duşta 300 400 gitmiştir sd vardı o çok fena döktü ama toparlayamadı
hint yağını sürmüyorum hocam içiyorum . finasterid 1 ay kadar kullandım duta geçtim şimdi.  finde yanetki görüyordum az bir şey dutta görmüyorum 1 ay oldu başlayalı.
biotin kullanmaya karşıyım solgar aldım ama hem sivilce yapıyor hem de gereksiz biotin eksikliği çekmek gelişmiş dünyada neredeyse imkansız. bir ara çok fazla takviyelere daldım forumlarda yazan her şey evde çantamda var ama hepsini bıraktım sadece d vitamini devam ediyorum 70 üstüdür diye düşünüyorum. dermastamp kullanıyorum arada .
saç dökülmesini her aşamada engellemeye çalışıyorum. kendi saç dökülmeme göre wnt yolağı etkili olabilir. bir merkezle görüştüm maddi imkanım şu an uygun değil uygun olduğunda botoks yaptırmayı düşünüyorum.
tedaviye daha fazla zaman vermem lazım tabiki 1 ay hiçbir şey.

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

Facebook Twitter Instagram