Gönderen Konu: Sadece finasterid  (Okunma sayısı 797 defa)

soloburry

• Yeni üye
  • *
Sadece finasterid
« : 23 Aralık 2020, 01:45:27 »
Abiler benim saç belirgin seyrekleşirse sadece finasterid veya dutasterid ile genetik dökülmeyi durdurabilir miyim? Sorunun %100 genetik olacağını düşünüyorum çünkü tüm akranlarım kel (doktora gitmek istemiyorum çünkü bu şehirde ilgilenmiyorlar yan etkilere gelecek olursak meme büyümesi ve ses sorunları dışında gram umrumda değil saç herşeyden önemli benim için  :) )

oralminoxidil

• Hero Member
Ynt: Sadece finasterid
« Yanıtla #1 : 23 Aralık 2020, 08:45:08 »
bilemezsin ama türkiyedeki insanlar kıllı ve bence dut daha işe yarıyor.  yabancılar tüysüz ve deneysel şeyler daha çok işe yarıyor. saç her şeyden önemliyse ilerde jinekomasti ameliyatı olurum düşüncesinde çok fazla kişi var yabancı forumlarda :))

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

ThinBald

• Full Member
Ynt: Sadece finasterid
« Yanıtla #2 : 23 Aralık 2020, 12:45:57 »
Dökülmenizin agresifliğine bazı kişilerin dökülmesi agresif olduğu için testosteronda saç dökülmesine sebep olabiliyor çok daha agresifse diğer androjenlerde dökebiliyor ama nadirdir genelde insanların sadece DHT azaltması ya da hem dht hem testosteron azaltması yetiyor. (Testosteron azaltması derken vücuttan değil sadece saçlı deride azaltmaya yaran topikal anti androjenler kullanılıyor.)
Ketoral ketokonazol %2 Şampuan iki günde bir

Ketoralin saçı yıpratmaması için gliss ultimate oil elixir bakım spreyi

Dermastamp 1.5 mm hafta da bir

Facebook Twitter Instagram