Gönderen Konu: Düşüncelerinizi alabilir miyim?  (Okunma sayısı 1083 defa)

warsi

• Yeni üye
  • *
Düşüncelerinizi alabilir miyim?
« : 08 Ocak 2021, 19:01:11 »
Arkadaşlar merhaba öncelikle fotoğrafları biraz mozaikledim kusura bakmayın.
4 aydır hergun avodart kullaniyorum.Sac ekimi yaptırmayı düşündüğüm için önceden hazırlanmak istedim.
Önümüzdeki ay saç ekimi düşünüyorum.Saclarim on bolgesine.Saclarim ince telli.
Tecrübelilerden düşüncelerini yardımlarını bekliyorum.Ozellikle hintell hocamın yorumlarini çok merak ediyorum.
Yaş 25.

warsi

• Yeni üye
  • *
Ynt: Düşüncelerinizi alabilir miyim?
« Yanıtla #1 : 08 Ocak 2021, 19:02:10 »
Bu arada ilk tercihim Serkan bey olacak ama kafamda Asuman hanımda var.

Mehmetali32

• Hedef Az ama Devamlı Tedavi saç yapıyım derken kaş çıkarmadan
  • Hero Member
« Yanıtla #2 : 08 Ocak 2021, 19:26:07 »
Arkadaşlar merhaba öncelikle fotoğrafları biraz mozaikledim kusura bakmayın.
4 aydır hergun avodart kullaniyorum.Sac ekimi yaptırmayı düşündüğüm için önceden hazırlanmak istedim.
Önümüzdeki ay saç ekimi düşünüyorum.Saclarim on bolgesine.Saclarim ince telli.
Tecrübelilerden düşüncelerini yardımlarını bekliyorum.Ozellikle hintell hocamın yorumlarini çok merak ediyorum.
Yaş 25.
  Avadortda 4 ayda ne gibi durumlar yasadın yanetki olarak   ilk aylar fazla dokulme sivilce  yuz yaglanması ereksiyon zorlugu jinekomasti kullak cınlaması agrısı sakallarda uzaamama testis agrısı torbaların kuculmesi    bobreklerin  kosesinde yaglılık  vucut kılları dokulmesi unutkanlık dikkat bozuklugu  yorgunluk vs  hic boyle seyler hissettinmi .   sac ekimi konusuna gelince bence 30 u bekle sacın su an iyi durumda
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
Bioxin ForteSarımsaklı Samp +Nizoral
Biberiye +Hint+Zeytiyagı+cam Terabendi Yagı Vitamin Kompleksi
 Haftada 3 gun spor +Dusta   Masaj +Dermoreller 2/ay
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

kafamdakentseldönüşümler

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 08 Ocak 2021, 19:33:39 »
Ben olsam bu saça ekim düşnmezdim ya tamam şakaklar açık ama dökülme devam ediyosa mantıklı değil bence. Dönor un biraz daha güçlenmesi gerekir hem. Bence koruyabildigin kadar koru 30 larda yaptır.

warsi

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 08 Ocak 2021, 19:59:09 »
  Avadortda 4 ayda ne gibi durumlar yasadın yanetki olarak   ilk aylar fazla dokulme sivilce  yuz yaglanması ereksiyon zorlugu jinekomasti kullak cınlaması agrısı sakallarda uzaamama testis agrısı torbaların kuculmesi    bobreklerin  kosesinde yaglılık  vucut kılları dokulmesi unutkanlık dikkat bozuklugu  yorgunluk vs  hic boyle seyler hissettinmi .   sac ekimi konusuna gelince bence 30 u bekle sacın su an iyi durumda
Hocam hiçbirini yaşamadım ilk ay 3 günde 1 sonra hergun 1 kapsüle geçtim.

warsi

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 08 Ocak 2021, 19:59:51 »
Ben olsam bu saça ekim düşnmezdim ya tamam şakaklar açık ama dökülme devam ediyosa mantıklı değil bence. Dönor un biraz daha güçlenmesi gerekir hem. Bence koruyabildigin kadar koru 30 larda yaptır.
Hocam uzun vadede dedikleriniz mantıklı ama karar verdim aradan çıkartmak istiyorum

kafamdakentseldönüşümler

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 08 Ocak 2021, 20:09:14 »
Hocam uzun vadede dedikleriniz mantıklı ama karar verdim aradan çıkartmak istiyorum
En iyisini sen bilirsin ben sadece fikrimi söyledim iyice araştır merkezlerle görüş ondan sonra yaptır. Umarım güzel sonuçlar elde edersin.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 08 Ocak 2021, 20:52:37 »
 biotin dermoller ekle derim.prp veya mezoterapide kalınlaştırabilir bu saçı.anket aç bence bu saç sizde olsa ekimmi medikal tedavimi hem ekim hem tedavimi diye
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Snowly12

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 08 Ocak 2021, 20:56:44 »
Bence medikal tedavilerle diger bolgelerinizi güçlendirebilirseniz, gurlestirebilirseniz sac ekimine gerek kalmaz cunku sakaklariniz bence(benim fikrim) cok cok acik degil. Kotu bir gorunum vermiyor
Finasteride - 1 mg (haftada 3)
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Ketoral haftada 1 veya 2.
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 08 Ocak 2021, 21:00:24 »
Medikal tedavilere yönel bence rahat kurtarırsın. Antiandrojenlerle tepeyi ve donörü toplarsın. Şakaklarda istersen minox iğneleme dene belki saç bile çıkartırsın imkansiz değil.
30 lu yaşları geçtiğinde ekim düşünürsün. Tabii duruma göre belki ihtiyacın bile kalmaz iyi alıcıysan.
30lu yaşlarda ekim yaptıracaksan hem donör sağlam olur hem de ekim travmasından az etkilenirsin.
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

warsi

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 08 Ocak 2021, 21:20:54 »
Medikal tedavilere yönel bence rahat kurtarırsın. Antiandrojenlerle tepeyi ve donörü toplarsın. Şakaklarda istersen minox iğneleme dene belki saç bile çıkartırsın imkansiz değil.
30 lu yaşları geçtiğinde ekim düşünürsün. Tabii duruma göre belki ihtiyacın bile kalmaz iyi alıcıysan.
30lu yaşlarda ekim yaptıracaksan hem donör sağlam olur hem de ekim travmasından az etkilenirsin.
Hocam hep kafama biseyler surup hap içerek yaşamak istemiyorum zaten malı olarak uzun süreçte ekim maliyetini bile geçiyor bu yüzden ekim yaptirmakda kararliyim ancak donorum ile başarı saglarmiyim bu beni çok dusunduruyor

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 08 Ocak 2021, 21:23:39 »
 ekim yaptırınca olanı gene korucan bişilerle.yaptır ekimi kurtul yok.genetik bir ömür devam eden surec.he ucuzu şu olur günlük proscar içersin arada dermoller uygularsın
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 08 Ocak 2021, 21:33:45 »
Hocam hep kafama biseyler surup hap içerek yaşamak istemiyorum zaten malı olarak uzun süreçte ekim maliyetini bile geçiyor bu yüzden ekim yaptirmakda kararliyim ancak donorum ile başarı saglarmiyim bu beni çok dusunduruyor

Hocam sürmek istemiyorsan haftada bir iğneleme yaparsın. Proscar(finasterid) ya da diğer anti androjenleri araştır. Kararını ver. Ekim yaptırayım kurtulayım yok maalesef keşke olsa
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

matkap

• Doktore
  • Yeni üye
  • *
  • Doktor
« Yanıtla #13 : 11 Ocak 2021, 01:20:23 »
Hocam bence güzel olmuş sorduğun.

Daha gençsin. Saçların durumu çok kötü değil. Şu an için minoxidil baslamanı öneririm. Önündeki 7 seneyi sana geçirtecektir. Finasterid saçını çok iyi toparlar ama bu yaştan hormonal etkisi olana bir ilacı kullanma konusunu düşün bence. Okeysen ona da başlayabilirsin.

Şakaktaki açılmaların tamamen kapanmasını istiyorsan sadece açılmış önlere ufak bir ekim düşünebilirsin. Aralara sıklaştırma bence düşünme. Varolan saçlarında da kayıp oluşturacaktır bu yoğunluğa sıklaştırma zor.

Ekim merkezi olarak forumu iyi araştır.
4200greft 35y 28-12-2020
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18877.0
Biotin
Minoxidil (solusyon içerisinde finasterid + melatonin)
Solgar saw palmetto
Jarrow Formulas Zinc Balance

icindentramvaygecensarki

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 11 Ocak 2021, 07:45:13 »
Avodarta devam edilebilir, şakaklar için minoxidil düşünülebilir. Avodarta bu saçtayken mi başladınız yoksa avodarta rağmen agresif dökülmeniz devam etti mi ?
TEDAVİM
Minoxil Forte Günde 1 (Şakaklara ve Frontale 3'er Fıs)
Dutasteride Avodart Günde 1 (Eskiden Haftada 2)
Fiyto Şampuan Haftada 2
Dermaroller 1 mm Haftada 2
D Vitamini- Çinko- B 12 2 Günde 1
Oral Spironolakton Aldactone 25 mg Günde 1

Facebook Twitter Instagram