Gönderen Konu: Saç dökülmemi durduran 3 yol KİMYASAL İÇERMEZ  (Okunma sayısı 10666 defa)

hairgrowthman

• Jr. Member
  • **
Merhaba arkadaşlar son 5 yıldır saçımda dökülme yaşıyordum ve babam amcalarım hepsi keldi bende kellikten korktuğum için sürekli stres yapıyodum bunun sonucunda da baya bi saç dökülmesi yaşadım önceden tarak girmeyen saçım yarı yarıya düşmüştü hele bu pandemi döneminde saçımın ön çizgileri falan gitmeye başladı. Ama son 3 haftadır uyguladığım bir yöntem var ve inanılmaz bir şekilde saç dökülmesini tamamen durdurdu. Şimdi saçımı ellediğimde alttan çıkan sakal gibi küçük kılları hissedebiliyorum. Kullandığım yöntem çok basit, hergün günde sabah 3 dakika akşam 3 dakika olmak üzere iki defa yağsız bir şekilde kafa derime masaj yapıyorum bakın saça değil kafa derisine yapacaksınız yoksa elinize baya bi saç gelebilir. haftanın 2 ya da 3 günü duşa girmeden yarım saat bir saat öncesi başıma ve sakalıma badem yağı sürüyorum( bu arada sakalında saçında egzaması olan varsa badem yağı ilaç gibi geliyor) ardından prof. ibrahim saraçoğlunun lavanta kürü var youtube da bulabilirsiniz bir tatlı kaşığı lavantayı ocakta 8 dakika kaynatıyorum 10 dakika falan demleniyor süzdürüyorum ve üstü kapalı şekilde kenara koyup duşa gidiyorum saçımı yıkıyorum (şampuanım alpecin bu arada almak isteyen olursa dht önleyici biraz pahalı ama çok uzun süre gidiyor eczaneden falan bulabilirsiniz) saçımı yıkadıktan sonra sadece havluyla başımın ıslaklığını alıyorum ve lavanta kürünü saçıma döküyorum ovalayarak iyice kürü emmesini sağlıyorum sonra havluyla başımı sarıp 10 dakika bekliyorum ondan sonra kurutma makinesiyle kurutuyorum lavanta çaylı kafanızı yıkamanıza hiç gerek yok çünkü mis gibi kokuyo ve çay izi gibi bişey de yok merak etmeyin. Bakın ben bunu 3 haftadır yapıyorum ve hergün fotoğrafını çekiyorum şuan atmıyorum çünkü görselde pek birsey belli olmuyor ama saç dökülmesini durdurduğuna emin olabilirsiniz ve diplerden sert kıllar geldiğine de emin olabilirsiniz sadece biraz sabırlı olmanızı istiyorum deneyenler için. Bakın bu saç dökülmesini durduyor ve olan tüylerin kalınlaşmasında yardımcı sadece öyle hiç kıl olmayan yerden saç falan çıkarmaz ama tüylüyse başınız onları kalınlaştırır saç döngü dönemine göre o da yani hemen birşey beklemeyin. Deneme yanılmayla öğrenebilirsiniz bu kürü önünüze boş bir a4 kağıdı alın ve 100 kere saçınızı öne arkaya elinizle tarayın kaç tane saç teli düştüğünü sayın sonra bu yöntemleri uygulayın bir hafta sonrası yine önünüze bir a4 kağıdı ve aynı şeyi deneyin kağıt üstündeki tellerin yarı yarıya azaldığını göreceksiniz(Tabi bunları yaparken saçınızın durumu aynı olacak ilk yaptığınızda saçınız kirliyse yani bir iki gün yıkamadıysanız öyle yapın yoksa durum aldatıcı olabilir.)

SAÇ MASAJI VİDEOSU:

Mehmetali32

• Hedef Az ama Devamlı Tedavi saç yapıyım derken kaş çıkarmadan
  • Hero Member
Ynt: Saç dökülmemi durduran 3 yol KİMYASAL İÇERMEZ
« Yanıtla #1 : 10 Ocak 2021, 13:44:41 »
  Bu sonuca 3 haftada varılamaz en az 6 ay  ama kullandıgın yontemler guzel fayda saglayabilir saca tabiki    yontemler basarılı diyorum etki bu surede anlasılmaz diyorum burada kotu bir yorum yok .
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2021, 14:07:49 Gönderen: ali2132b »
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
Bioxin ForteSarımsaklı Samp +Nizoral
Biberiye +Hint+Zeytiyagı+cam Terabendi Yagı Vitamin Kompleksi
 Haftada 3 gun spor +Dusta   Masaj +Dermoreller 2/ay
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 10 Ocak 2021, 13:55:13 »
dökülmen genetik değildir muhtemelen atsana saçını

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

hairgrowthman

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 10 Ocak 2021, 14:03:28 »
  Bu sonuca 3 haftada varılamaz en az 6 ay  ama kullandıgın yontemler guzel fayda saglayabilir saca tabiki

Ben dökülmem durdu diyorum kardeşim saçım hiç dökülmüyor şuan daha iyi görebilmeniz için 2-3 ay sonra fotoğrafını atarım. Bu arada masaj tekniği japonya da bilimsel olarak kanıtlanmış birşey saçlarınızı kalınlaştırmak için etkisi var ama ömür boyu yapıcaksın. Saç ektirsem zaten doktorlar bana yok şunu kullanıcaksın yok bunu kullanıcaksın diyecek ömür boyu ben olan saçımı korurum daha iyi. İnanan dener yapar inanmayan kendi işine bakar.

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 10 Ocak 2021, 14:32:09 »
Ben dökülmem durdu diyorum kardeşim saçım hiç dökülmüyor şuan daha iyi görebilmeniz için 2-3 ay sonra fotoğrafını atarım. Bu arada masaj tekniği japonya da bilimsel olarak kanıtlanmış birşey saçlarınızı kalınlaştırmak için etkisi var ama ömür boyu yapıcaksın. Saç ektirsem zaten doktorlar bana yok şunu kullanıcaksın yok bunu kullanıcaksın diyecek ömür boyu ben olan saçımı korurum daha iyi. İnanan dener yapar inanmayan kendi işine bakar.

kardeşim burdaki insanlar senin bildiğin denediğin şeylerin 50 katını denedi yaptı merak etme masajı da biliyoruz . ama lavanta badem ile saçının dökülmesini durdurmanın anlamı ya genetik değil dökülmen ya da placebo yoksa burda işe yarayacağını bilse millet kafasına neler sürer .

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 10 Ocak 2021, 14:46:14 »
Şuan saçın dökülmesine sebep olan her şeyi iptal etsen bile 3 haftada durmaz genetik dökülmen hocam
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

hairgrowthman

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 10 Ocak 2021, 15:46:19 »

kardeşim burdaki insanlar senin bildiğin denediğin şeylerin 50 katını denedi yaptı merak etme masajı da biliyoruz . ama lavanta badem ile saçının dökülmesini durdurmanın anlamı ya genetik değil dökülmen ya da placebo yoksa burda işe yarayacağını bilse millet kafasına neler sürer .
kardeşim senin dediğin şey placebo değil alopesi (saç kıran). Ayrıca ben 4 tane ayrı ayrı doktora gittim ve bana söylenen androgenetik yani erkek tipi saç dökülmesi olduğuydu. Bunun için bana xpecia tablet verdi minoxidil verdi bu dht önleyici şampuan verdi ben sadece xpecia ve şampuanı kullandım minoxidilin kalıcı problemler bırakabileceğini duymuştum o yüzden kullanmadım velhasıl bu xpecia tablette etki etti ama alerji oldum bunun yüzünden bende bıraktım ümidimi kestim ama sonra youtubeda bir videoya denk geldim saç masajıyla ilgi onu iyice araştırmaya başladım nedir nerde çıkmıştır etkileri nelerdir falan diye tamam ben bunu yapıcam dedim ama saç derimin dezenforme olmasından da korktuğum için badem yağınıda haftada iki gün kullanmaya karar verdim içeriğindeki E vitamini deri sağlığı için çok faydalı olduğundan. İbrahim saraçoğlununda lavanta kürünü deneyenleri duydum onuda araştırdım google scholardan neyin neye iyi geldiğine baktım akademik makalelerden sonuç olarak bunları yapmaya karar verdim

Buraya 2 fotoğraf atıyorum arada 2 hafta falan var siz karar verin.2 aylık atıcaktım 2 haftada bir atmaya karar verdim gelişmeyi görmeniz için ama buradaki insanımız pek okumayı sevmedikleri için bu yazdığımı muhtemelen görmeyecek. İKİNCİ FOTOĞRAFI BUGÜN ÇEKTİM şuan elimi saç derime sürttüğümde altta çok küçük bir iki günlük sakal gibi düşünün binlerce kıl var.

« Son Düzenleme: 10 Ocak 2021, 15:54:34 Gönderen: hairgrowthman »

kafamdakentseldönüşümler

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 10 Ocak 2021, 16:04:31 »
Dökülmeleriniz ne kadardı ne kadara düştü

Mehmetali32

• Hedef Az ama Devamlı Tedavi saç yapıyım derken kaş çıkarmadan
  • Hero Member
« Yanıtla #8 : 10 Ocak 2021, 16:11:25 »
kardeşim senin dediğin şey placebo değil alopesi (saç kıran). Ayrıca ben 4 tane ayrı ayrı doktora gittim ve bana söylenen androgenetik yani erkek tipi saç dökülmesi olduğuydu. Bunun için bana xpecia tablet verdi minoxidil verdi bu dht önleyici şampuan verdi ben sadece xpecia ve şampuanı kullandım minoxidilin kalıcı problemler bırakabileceğini duymuştum o yüzden kullanmadım velhasıl bu xpecia tablette etki etti ama alerji oldum bunun yüzünden bende bıraktım ümidimi kestim ama sonra youtubeda bir videoya denk geldim saç masajıyla ilgi onu iyice araştırmaya başladım nedir nerde çıkmıştır etkileri nelerdir falan diye tamam ben bunu yapıcam dedim ama saç derimin dezenforme olmasından da korktuğum için badem yağınıda haftada iki gün kullanmaya karar verdim içeriğindeki E vitamini deri sağlığı için çok faydalı olduğundan. İbrahim saraçoğlununda lavanta kürünü deneyenleri duydum onuda araştırdım google scholardan neyin neye iyi geldiğine baktım akademik makalelerden sonuç olarak bunları yapmaya karar verdim

Buraya 2 fotoğraf atıyorum arada 2 hafta falan var siz karar verin.2 aylık atıcaktım 2 haftada bir atmaya karar verdim gelişmeyi görmeniz için ama buradaki insanımız pek okumayı sevmedikleri için bu yazdığımı muhtemelen görmeyecek. İKİNCİ FOTOĞRAFI BUGÜN ÇEKTİM şuan elimi saç derime sürttüğümde altta çok küçük bir iki günlük sakal gibi düşünün binlerce kıl var.
  Yasınız kac 
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
Bioxin ForteSarımsaklı Samp +Nizoral
Biberiye +Hint+Zeytiyagı+cam Terabendi Yagı Vitamin Kompleksi
 Haftada 3 gun spor +Dusta   Masaj +Dermoreller 2/ay
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

hairgrowthman

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #9 : 10 Ocak 2021, 16:28:46 »
Dökülmeleriniz ne kadardı ne kadara düştü

Banyoda saçım kısayken bile elimde görebildiğim 30-40 tane en az geliyodu. En son A4 kağıdının üstünde 100 kez saçımı taradım 23 tane dökülmüştü bugün tekrar denedim sade 3 tane döküldü onuda normal olarak görüyorum. Yaşım 27

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 10 Ocak 2021, 19:32:36 »

2. Ay paylaşımını merakla bekliyorum. İki fotoğraf arasında bence de fark var. Resimleri görene kadar ben de pek oluml yaklaşmamıştım ama bir kıpırdama olduğu bariz.

Lütfen paylaşımı ihmal etme.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 10 Ocak 2021, 19:35:04 »
2. Ay paylaşımını merakla bekliyorum. İki fotoğraf arasında bence de fark var. Resimleri görene kadar ben de pek oluml yaklaşmamıştım ama bir kıpırdama olduğu bariz.

Lütfen paylaşımı ihmal etme.

Şunu da ekleyeyim tabi. Senin yaptıklarının birkaç misli emeği yıllardır veriyorum. Bende işe yaramaz ama, saçları yeni dökülmeye başlamış, foruma yeni gelmiş, abi dutas, finas kullanayım mı diye soran adamlae için, çok güzel bir örnek olabileceğini düşünüyorum.

Tabi bu tedavi kesinlikle agresif bir a dökülmesini durdurmaz. Ama maaşallah senin özelinde çalışıyor gözüküyor.

kafamdakentseldönüşümler

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 10 Ocak 2021, 20:05:23 »
Banyoda saçım kısayken bile elimde görebildiğim 30-40 tane en az geliyodu. En son A4 kağıdının üstünde 100 kez saçımı taradım 23 tane dökülmüştü bugün tekrar denedim sade 3 tane döküldü onuda normal olarak görüyorum. Yaşım 27
Bence işe yarayan tedavin masaj ve lavanta. Çünkü lavantayı ben ısırgan ve yakıyla yapmıştım ve 4.günde başım ağrımaya başlamıştı damarları hareketlendirdiği kesin ama bence baden yağını yapma çünkü insanlar yağları yanlış kullanıyor mesela nane yağı dibe sürülebilir kan akışını hızlandırır ama badem yagının öyle bir özelliği yok badem yağı saça bakım yapar saçı parlaklaştırır yumuşak yapar ama saça sürülür saç diplerine değil . Dibe sürersen saç köklerini kapatırsın .

hairgrowthman

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #13 : 10 Ocak 2021, 20:54:07 »
Şunu da ekleyeyim tabi. Senin yaptıklarının birkaç misli emeği yıllardır veriyorum. Bende işe yaramaz ama, saçları yeni dökülmeye başlamış, foruma yeni gelmiş, abi dutas, finas kullanayım mı diye soran adamlae için, çok güzel bir örnek olabileceğini düşünüyorum.

Tabi bu tedavi kesinlikle agresif bir a dökülmesini durdurmaz. Ama maaşallah senin özelinde çalışıyor gözüküyor.
Hocam aslında olay gayet basit saç diplerinde ufak tüyler varsa bunların kesinlikle dönüşü oluyor ama eğer hiçbirşey yoksa tamamen boş kalmışsa çaresi olmuyor. Lavanta inanılmaz şekilde hareketlendiriyo saç diplerini masajıda yapınca ekstra sirkülasyon sağlıyor. Ama işte kafadaki deriyi de korumak gerekiyor bunun içinde badem yağını kesinlikle öneriyorum içindeki vitaminlerde deriyi yenileyici ve canlandırıcı özelliği var badem yağı yerine jojoba, hindistan cevizi, çörekotu yağı falanda kullanabilirsiniz deriyi inanılmaz besleyen yağlar bunlar. Sarımsak yağını kullanmayı düşünen arkadaşlarada şunu söyliyim o daha çok saç kıran için geçerli bir yağ ama kafa derisin de kaşıntı olan arkadaşlar seboreik dermatiti olan arkadaşlar kullanabilir baya iyi geliyor. DHT yi önleyen ise saf zeytinyağıymış DHT kaynaklı dökülmelerde kullanılabilir. Ben bilimsel makalelerin yalancısıyım bazıları ise kendi gözlemlerimle gördüğüm. Genç arkadaşlar bizim çektiklerimizi çekmesin tek isteğimiz zaten başımızda bin tane dert varken bir de saç dökülmesi derdi gerçekten insanın psikolojisini alt üst ediyor.

https://jag.journalagent.com/turkderm/pdfs/TURKDERM_48_SUP_OZEL_60_63.pdf

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 10 Ocak 2021, 21:05:18 »
Bu, lavanta muhabbeti hep görüyorum bakalım deneyim bende merak ettim. Lavantayı aktarcıdan mı alacaz bildiğimiz ot galiba yağ falan değil?

Facebook Twitter Instagram