Gönderen Konu: Fue ile greft alımında delik açılıyor mu ve saç ekim sorusu?  (Okunma sayısı 366 defa)

.Furkan.

• Yeni üye
  • *
Youtubede azönce bir video izledim. Fue ile alıyorlar tek tek kökleri. Hatta motor değildi galiba bu herhalde manueldi

Neyse iğneyi batırıyor adam saçlara. Sonra o batırdığı yerden bir yağ tabakası gibi birşey çıkıyor. Bu saç köküymüş videoyu izlerken biraz geç anladım ve sonra o kökleri topluyor adam
Peki iğneyi batırdığında kök dışarı çıkıyor da o batırdığı yerde bir delik mi oluşuyor bir çukur vs gibi? Başlık şöyleydi Mikro FUE + DHI (Direct Hair Implantation)

Bu greft alınan yerlere hemen ekim oluyor mu o zaman bu şekilde çünkü o alınan yer tahriş oluyor greft alımı sırasında ve bunun üstüne hemen kök ekmek sakıncalı mı yani tahriş olmuş yerde yeni ekilen saç kökü nasıl olur?

Azönce diğer konuya şunu sordum mesela

Beyler saçlı alana dhi veya fue ile ekim yapıldığında sağlam saçlar ne olur?
Yani sağlam bir saç kökünün tam üstüne falan gelirse ekilecek yeni saç, nasıl büyüyecek aynı anda o 2 saç kökü?
Yada genetik dökülmeye maruz kalmış saç köklerinin üstlerine sıklaştırma yapmak yerine o saç köklerini alıp orayı temizleyip yerline yenilerini ekmek doğru olur mu? Tabi kök alınan yer tahriş olunca oraya ekilecek yeni kök zarar görür mü tahriş bölgeden dolayı?

Facebook Twitter Instagram