Gönderen Konu: Şakaklarım mı açılıyor ?  (Okunma sayısı 1197 defa)

Eren Ali ?en

• Yeni üye
  • *
Şakaklarım mı açılıyor ?
« : 28 Ağustos 2022, 19:12:31 »
18 yaşındayım saçlarımda (yanlış da görüyor olabilirim) açılma olduğunu hissettim. 2 sene önceki videolarıma ve fotoğraflarıma baktığımda buraya attığım halde aynı şekilde değişme olmamış saçlarımda. Annem kel değil saç sorunu yok. Dayım kanserden dolayı kemoterapi aldı son senesinde dökülüyordu ufak ufak saçları gençliği kel değil. Babamın benden daha iyi bir saçı var kel değil anne tarafı dedem kel değil açılma yok. Baba tarafı keza dedem kel değil açılma yok. Olgunluk çizgisi olabilir mi ? Yoksa genetik dökülme mı vardır ki genetikte kimsede yok gördüğünüz gibi.

Eren Ali ?en

• Yeni üye
  • *
Ynt: Şakaklarım mı açılıyor ?
« Yanıtla #1 : 28 Ağustos 2022, 19:15:13 »
Son 3 senedir özellikle kız arkadaş dayımın ölmesi hastalığından dolayı okul vs derken baya stresli ve rahat bir yaşantı geçirmedim şimdilerde biraz daha stresten uzak kalabiliyorum. Stresli olduğum zamanlarda mı saçım böyle tepki vermiş olabilir.

Eren Ali ?en

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 28 Ağustos 2022, 19:23:22 »
.

melhdemrc

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 28 Ağustos 2022, 20:21:02 »
Stres dökülmeyi şiddetlendirmiş olabilir ancak tek başına bir sebep olmadığını söyleyebilirim. Şakakların nw1 sanırım ailede kellik var mı falan diye boşa bakma bu gen dıdısının dıdısından bile geliyor o yüzden zaman kaybı ve boş saçının dökülme tipi genetik gibi gözüküyor ancak dermatolojiye gitmende fayda var ön kısımdaki saçlar zayıf ince ve kısa mı yani minyatürleşmiş mi eğer öyleyse %90 genetik diyebiliriz bu durum hızlı da ilerleyebilir yavaş da stres eşlik edince zaman zaman agresif dökülmeler olabilir yaşın henüz genç benle aynı yaştasın tavsiyem önce doktora gözükmen sonrasında medikal tedaviler uygulaman eğer kullanırım diyorsan kontrollü şekilde finasteride başlayabilirsin minoxidili de yanına eklersen saçlarının önemli bir kısmını geri kazanırsın ancak minoxu bırakmaman gerek o yüzden bence başlangıçta hiç minoxidil kullanma dermastamp ya da dermapen kullan masaj yap ve sorun teşkil etmezse dediğim gibi doktor kontrolünde finasteride başla ama bu seçimler tamamen sana kalmış canını bu yüzden hiç sıkma çözümü yok değil çünkü saçlarını bi süre koruyarak ileride ufak bir ekimle bu problemden tamamen kurtulmuş olursun iyi günler dilerim

Eren Ali ?en

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 28 Ağustos 2022, 20:29:55 »
Stres dökülmeyi şiddetlendirmiş olabilir ancak tek başına bir sebep olmadığını söyleyebilirim. Şakakların nw1 sanırım ailede kellik var mı falan diye boşa bakma bu gen dıdısının dıdısından bile geliyor o yüzden zaman kaybı ve boş saçının dökülme tipi genetik gibi gözüküyor ancak dermatolojiye gitmende fayda var ön kısımdaki saçlar zayıf ince ve kısa mı yani minyatürleşmiş mi eğer öyleyse %90 genetik diyebiliriz bu durum hızlı da ilerleyebilir yavaş da stres eşlik edince zaman zaman agresif dökülmeler olabilir yaşın henüz genç benle aynı yaştasın tavsiyem önce doktora gözükmen sonrasında medikal tedaviler uygulaman eğer kullanırım diyorsan kontrollü şekilde finasteride başlayabilirsin minoxidili de yanına eklersen saçlarının önemli bir kısmını geri kazanırsın ancak minoxu bırakmaman gerek o yüzden bence başlangıçta hiç minoxidil kullanma dermastamp ya da dermapen kullan masaj yap ve sorun teşkil etmezse dediğim gibi doktor kontrolünde finasteride başla ama bu seçimler tamamen sana kalmış canını bu yüzden hiç sıkma çözümü yok değil çünkü saçlarını bi süre koruyarak ileride ufak bir ekimle bu problemden tamamen kurtulmuş olursun iyi günler dilerim
Aslında eski fotoğraflarıma baktığımda hep aynı saçım bebekliklere bakayım dedim orda da aynı sanırsam saç çıkma şeklim böyle anlayamadım berbere sormuştum olgunluk çizgisi demişti öndeki saçlarımda ise kısa güçsüz azalmış hiç bir saç yok minyatür denilen şekilde. Kafamın hiç bir noktasında bir seyreklik açılma falan da yok sadece attığım iki kısım bu kısımlardan ise sol taraf saçlı baya diğer taraf ona göre daha saçsız ama saçlarımı topladığımda toka ile hiç açık gözüken bir kısım olmuyor. Olgunluk çizgisidir umarım çünkü anne ve baba tarafında kimsede yok bir kaç nesil öncesinde de yokmuş anneannem söyledi

melhdemrc

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 28 Ağustos 2022, 20:35:40 »
Olgunluk çizgisi de olabilir evet bunu ancak sen anlayabilirsin eğer minyatür yoksa takma kafana ki bence en iyi saç şekli bu tip nw 1 olanlar nw0 olsan yani şakaklar tamamen kapalı olsa hoş durmaz o yüzden saçların gayet iyi bakımını yap ve sürekli kontrol et olası bir dökülmede artık ne yapacağını az çok biliyorsun

Eren Ali ?en

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 28 Ağustos 2022, 20:38:27 »
Olgunluk çizgisi de olabilir evet bunu ancak sen anlayabilirsin eğer minyatür yoksa takma kafana ki bence en iyi saç şekli bu tip nw 1 olanlar nw0 olsan yani şakaklar tamamen kapalı olsa hoş durmaz o yüzden saçların gayet iyi bakımını yap ve sürekli kontrol et olası bir dökülmede artık ne yapacağını az çok biliyorsun
Bakım olarak ne yapmalıyım mesela çünkü hiç bilmiyorum maalesef hayatım boyunca bir damla jöle wax vs gibi kullanılan şeylerden hiç birini kullanmadım bir tek su ve şampuan değdi saçlarıma bir sürü krem bişey kullanıyorlar ama hiç bilmiyorum ne olduklarını

melhdemrc

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 28 Ağustos 2022, 20:49:45 »
Saçın için sana bin türlü şampuan kitlemeye çalışanlar ollcaktır işte yok bunun içinde himalayadan gelen tozlar var falan filan onları boşver normal market şampuanları zaten saçın için yeterli temizliği sağlar onun dışında fön kullanıyorsan çok sıcak ve uzun süreli kullanma yine aynı şekilde saç için jöle ve sprayler saçların çabuk yıpranmasına sebep olur çok kullanmaman mükemmel bir şey bundan sonra da çok sık kullanmamanı tavsiye ederim biotin denen bir takviye var eğer saçlarının inceliğinden şikayetçi isen bunun 5000mg olanından kullanabilirsin solgar biotin diye aratırsan çıkar ama tüm vücut kıllarını besler o yüzden kullanımı sana kalmış duş alırken saçlarını sakın ola tarama koparak dökülmeden dolayı saçların dökülür kalıcı olmasa bile saçların için bazı şekillendirici kremler var onlar hakkında pek bilgim yok ama zararlı olduğunu düşündüğün madde içerenleri(paraben sls içerikli olanlar) kullanmaman daha iyi olur saçlarını uzun tutuyor ve bağlıyorsa  çok gerdirmemelisin arada bir kırıklarını aldırırsan da görüntü olarak çok daha güzel bir görüntü ortaya çıkar onun dışında bi kan tahlili yaptır vücudunda eksik bir hormon ya da mineral var ise takviyesini kullanırsın bol bol mevsim sebze ve meyvesi tüket günde min 2L su içmeye özen göster yazın özellikle susuz kalmak vücudun gerilmesine sebep olur ki bu stresin yaptığı etkiyle aynı şey demek saçlarını çok uzun ya da çok kısa tutmak tamamen kişisel ve hiçbir sorun teşkil etmez ancak uzun tutuyor isen iyice temizle ve durula çok fazla ürün kullanma saçına böyle daha çok harap olur psikolojini iyi tut hedeflerini belirle ve onlar doğrultusunda ilerle sana zarar veren ve üzen insanları çevrenden uzak tut tüm bu tavsiyeler tamamen benim naçizane kişisel tavsiyelerim uygulamak sana kalmış tekrardan iyi akşamlar dilerim

Eren Ali ?en

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 28 Ağustos 2022, 21:03:33 »
Saçın için sana bin türlü şampuan kitlemeye çalışanlar ollcaktır işte yok bunun içinde himalayadan gelen tozlar var falan filan onları boşver normal market şampuanları zaten saçın için yeterli temizliği sağlar onun dışında fön kullanıyorsan çok sıcak ve uzun süreli kullanma yine aynı şekilde saç için jöle ve sprayler saçların çabuk yıpranmasına sebep olur çok kullanmaman mükemmel bir şey bundan sonra da çok sık kullanmamanı tavsiye ederim biotin denen bir takviye var eğer saçlarının inceliğinden şikayetçi isen bunun 5000mg olanından kullanabilirsin solgar biotin diye aratırsan çıkar ama tüm vücut kıllarını besler o yüzden kullanımı sana kalmış duş alırken saçlarını sakın ola tarama koparak dökülmeden dolayı saçların dökülür kalıcı olmasa bile saçların için bazı şekillendirici kremler var onlar hakkında pek bilgim yok ama zararlı olduğunu düşündüğün madde içerenleri(paraben sls içerikli olanlar) kullanmaman daha iyi olur saçlarını uzun tutuyor ve bağlıyorsa  çok gerdirmemelisin arada bir kırıklarını aldırırsan da görüntü olarak çok daha güzel bir görüntü ortaya çıkar onun dışında bi kan tahlili yaptır vücudunda eksik bir hormon ya da mineral var ise takviyesini kullanırsın bol bol mevsim sebze ve meyvesi tüket günde min 2L su içmeye özen göster yazın özellikle susuz kalmak vücudun gerilmesine sebep olur ki bu stresin yaptığı etkiyle aynı şey demek saçlarını çok uzun ya da çok kısa tutmak tamamen kişisel ve hiçbir sorun teşkil etmez ancak uzun tutuyor isen iyice temizle ve durula çok fazla ürün kullanma saçına böyle daha çok harap olur psikolojini iyi tut hedeflerini belirle ve onlar doğrultusunda ilerle sana zarar veren ve üzen insanları çevrenden uzak tut tüm bu tavsiyeler tamamen benim naçizane kişisel tavsiyelerim uygulamak sana kalmış tekrardan iyi akşamlar dilerim
Çok teşekkür ederim cidden harika bir konuşma yazmışsınız iyi akşamlar

alibaba

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 29 Ağustos 2022, 00:30:38 »
Ön tarafta gerilrme olgunluk çizgisi bu kesinn fakat ilk attığın fotoğrafta ya saçlarında hafif açılmalar başlamış yada saçının doğal hali bu şekilde olmuş olabilir.Saçların genel olaral ince telli ve sık değilse öyle görünmesi normal hemen genetik dökülme diye düşünme.
Genetik dökülmeden bu hale gelmesi için günlük 150,200 civarı falan saçın dökülmüş olmalıki bu hale gelmiş olsun ama sanmıyorum bence senin saçının yapısı böyle.Boşuna ilaç kullanma derim.

Eren Ali ?en

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 29 Ağustos 2022, 00:39:30 »
Ön tarafta gerilrme olgunluk çizgisi bu kesinn fakat ilk attığın fotoğrafta ya saçlarında hafif açılmalar başlamış yada saçının doğal hali bu şekilde olmuş olabilir.Saçların genel olaral ince telli ve sık değilse öyle görünmesi normal hemen genetik dökülme diye düşünme.
Genetik dökülmeden bu hale gelmesi için günlük 150,200 civarı falan saçın dökülmüş olmalıki bu hale gelmiş olsun ama sanmıyorum bence senin saçının yapısı böyle.Boşuna ilaç kullanma derim.
Dediğim gibi 2 sene önceki halim de böyle yarım saattir de babamın saçıyla uğraşıyorum onunla saç yapımız aynı çünkü direk ondan almışım onda da var bende mi gibi ufak bir açıklık fakat saçları gür bayaaa hep dikili kullanıyor zaten herhalde olgunluk çizgisi ailede kimsede yok çünkü anne ve baba tarafında kellik veya açılma benim de günlük 50 falan dökülüyordur saçlarım bu sebepten dolayı 1 ay boyunca kendimi gözlemlemiştim her sabah yastığımı yatağımı saydım kaç saç var diye gün içinde keza aynı şekilde Maks 50 tel saymıştım birde hep uzun kullanıyorum küçüklükten beri uzun saç daha fazla dökülür diyorlar doğru bişey. Yani umarım sülalede olmayan bir geni havadan sudan bir yerden almamışımdır olgunluk çizgisidir umarım 😂

Eren Ali ?en

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 29 Ağustos 2022, 00:42:18 »
İnce telli mı bilmiyorum ama nasıl olur ince tel. Herkes genelde ipek saç der bana saçlarım aşırı yumuşak olduğu için birde önlerde özellikle sarı saçlarım var bebekliğimde sapsarıydım sonra açık kumrala döndüm fakat sarı kısımlar özellikle şakak kısımlarda var ışık altında baya orası yok gibi duruyor.

Eren Ali ?en

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 29 Ağustos 2022, 00:44:44 »
Şöyle bir fotoğraf çektim şimdi saçlarımı orda gözüken yan çizgiden düzgünce sağa ve sola ayırınca böyle gözüküyor bir açıklık belli olmuyor

Hair'lı Olsun

• Bu Alana Reklam Verilir.
  • Hero Member
« Yanıtla #13 : 29 Ağustos 2022, 01:13:28 »
şakaklarına kar yağmış
Saç Sağlığı Discord : https://discord.gg/RJrwv4h7

Finansteride
Omega 3  -  Biotin 5000
Keçiboynuzu özü
Masaj - Magnezyum yağı  
D3 vitamin  -  B12 vitamin

melhdemrc

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 29 Ağustos 2022, 18:47:05 »
Saç kaliten gayet iyi ilaç kullanmana gerek yok kafanı takma ince saçın da bir zararı olmaz sadece daha zor şekil alabilir  sürekli spray kullanman gerekir vs ama sen bu şekilde spraysiz de gayet iyi görüntü yakalamışsın gerek yok o yüzden hayatına bak böyle devam et

Facebook Twitter Instagram