Gönderen Konu: Sakaklarim her sabah soyuluyor  (Okunma sayısı 452 defa)

qew1978

• Full Member
Sakaklarim her sabah soyuluyor
« : 28 Nisan 2021, 01:01:09 »
Oncelikle selamun aleykum arkadaslar.

Yaklasik 3 haftadir dut kullaniyorum ve 3-4 gunde bir 0.75 mm dermaroller uyguluyorum. Bir iki kez de dermadan sonra dut kapsulunu patlatip sakaklara surmustum. Son 1 haftadir her sabah sakaklarim soyuluyor. Kepek degil, bildigin soyulma. Yazin butun gun deniz kenarinda guneslenince olan soyulma gibi. Hem de tam hairline hizasindan basliyor. Scalpin geri kalaninda boyle bir soyulma ya da kepek olusumu yok bu arada. Sizce bu kotu bir sey mi?

emekli kel

• Hero Member
Ynt: Sakaklarim her sabah soyuluyor
« Yanıtla #1 : 28 Nisan 2021, 01:33:45 »
 dut yakmış olabilir veya dermolleri çok bastırmışsındır.kafa serborik dermatit olmadıkça sorun yok bence.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

İnceTellii

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 29 Nisan 2021, 01:12:52 »
Duttan değil dermarollerden hocam o bende 0.25 atıyorum 2 günde 1 flan benımde şakaklar sürekli soyuluyo bişey olmaz eğer soyulmuş deri görüntüsü rahatsız ediyosa bi iki damla suyla ıslat zaten düzeliyo
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Dermaroller şakaklara 0.25 2 günde 1
Magnezyum takviyesi
Dermastamp 1.5mm haftada 1
Hint yağı 1 çay kaşığı hergün

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 29 Nisan 2021, 01:42:48 »
 dermollerin temizliği çok onemli kafaya mikrop kapmak istemiyorsanız muhakkak bir bardak tuzlu suda bekletin dermolleri suda beklesin dursun su kirlenince değiştirirsiniz
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Facebook Twitter Instagram