Gönderen Konu: Saç ekim öncesi finasteride kullanımı  (Okunma sayısı 1362 defa)

thornography

• Jr. Member
  • **
Saç ekim öncesi finasteride kullanımı
« : 13 Ocak 2021, 17:13:24 »
Arkadaşlar merhaba.

Daha önce "sonuç alabilir miyim?" şeklinde bir konu açmıştım. Yaş 29. Saç tellerimin ince ollması yüzünden hemen ektirmemem, ekimden önce finasterid kullanmam gerektiğini söyleyenler oldu. Ben son durumumu bir kez daha paylaşıyorum.

Son yıllarda aşk hayatında yaşadığım kayıpların artmasını ben saç kaybıma bağlıyorum. isteyen inkar etsin ama benim artık canıma tak etti. psikolojim bozuldu. daha fazla üzülmek, zaman kaybetmek istemiyorum. 25 yaşımdan önce kadınlar konusunda daha tatmin edici bir hayatım vardı.

Konuya dönersek eğer ekim yerine karar vermeden önce üç ay finasteride kullanmam gerekiyor ise bunu neden kullanmam gerektiği konusunda tecrübeli arkadaşlarımın beni aydınlatmasını diliyorum. Dökülmesi gereken saç finasteride'i bıraktığımda zaten dökülecek ise neden kullanmalıyım? en az ne kadar süre kullanmalıyım? beklememe değer mi?

güzel yorumlarınızı bekliyorum. saygılarımla,

oralminoxidil

• Hero Member
Ynt: Saç ekim öncesi finasteride kullanımı
« Yanıtla #1 : 13 Ocak 2021, 17:17:33 »
saçların dökülmesin ve daha başarılı ekim olsun diye ?

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 13 Ocak 2021, 17:19:40 »
Bırakınca dökülecek ise niye kullanayım diye bir mantık yok, dişlerimizi 25 yaşına kadar fircaladik sonra fircalamadik ve çürüdü daha önceden fırçalamanın bir yararı olacak mı ? Bu mantıkla kullandığın sürece etki alırsın. Günlük bir hap almak bu kadar zor olmamalı , yan etkisinden korkuyorsan birde. Ben 23 yaşında kullanıyorum sen ki 29 yaşındasın daha rahat kullanman lazım.
Saç ekimi için ise 12 ay kullan öyle git aralardaki saçlarını kaybedersin Ekimde. Ve dökülmen hızlanır ekimden sonrada en az 12 kullan yine yani ekimden önce 1 yıl sonra 1 yıl ekimi az hasarla atlatmana yardımcı olur. Gelecek için ise saçlar benim için artık önemli değil dediğin yere kadar kullanman gerekir.

thornography

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 13 Ocak 2021, 17:23:09 »
saçların dökülmesin ve daha başarılı ekim olsun diye ?

ekim esnasında saç güçlensin ve zarar görmesin diye mi?

thornography

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 13 Ocak 2021, 17:25:41 »
Bırakınca dökülecek ise niye kullanayım diye bir mantık yok, dişlerimizi 25 yaşına kadar fircaladik sonra fircalamadik ve çürüdü daha önceden fırçalamanın bir yararı olacak mı ? Bu mantıkla kullandığın sürece etki alırsın. Günlük bir hap almak bu kadar zor olmamalı , yan etkisinden korkuyorsan birde. Ben 23 yaşında kullanıyorum sen ki 29 yaşındasın daha rahat kullanman lazım.
Saç ekimi için ise 12 ay kullan öyle git aralardaki saçlarını kaybedersin Ekimde. Ve dökülmen hızlanır ekimden sonrada en az 12 kullan yine yani ekimden önce 1 yıl sonra 1 yıl ekimi az hasarla atlatmana yardımcı olur. Gelecek için ise saçlar benim için artık önemli değil dediğin yere kadar kullanman gerekir.

Teşekkür ederim Hwoarang7. Ancak benim kafamda hemen haftaya randevu almak gibi bir düşünce vardı. 1 sene çok ciddi bir süre..

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 13 Ocak 2021, 17:33:11 »
Ekimle birlite de başlayabilirsin ama garanti olması açısından diğer arkadaşlarda okursa diye 6 ay öncesi güçlü saçlarla ekime girmek en temizi
Global Moderator

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 13 Ocak 2021, 17:43:05 »
Teşekkür ederim Hwoarang7. Ancak benim kafamda hemen haftaya randevu almak gibi bir düşünce vardı. 1 sene çok ciddi bir süre..
En az hasarla atlatmak için gereken yol bu bence , ama eğer yakında yaptırmayı düşünüyorsaniz hemen başlayın , fakat Hintell dediği gibi en az 6 ay kullanmak daha sağlıklı.

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 13 Ocak 2021, 18:02:46 »
İlaç konusunda bir şey diyemem ama ekim yaptıracaksanız sadece ön kısma yaptırın . Diğer yerlerde ciddi saç var hala yazık olur .
İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

phantom

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 13 Ocak 2021, 21:48:16 »
sizin gibi saçı olupta ekim yaptıracak olanlarda ideali 3 ay öncesinden başlayıp ekimden sonrada üç dört ay devam edecek şekilde toplamda otalama 7 ay kadar finasterid kullanımı olabilir fakat burda amaç saçları güçlendirmek değil ekim travmasını en hafif şekilde atlatarak hem kendi saçlarınızın zarar görme olasılığını azaltmak  hemde ekim olan saçın tutma oranını yükseltmek amaçlı olmalıdır .
ekim yaptırdım saçlarrım daha gür çıksın gibi bir amaç asla söz konusu olamaz bu konuda yanılgıya düşen malesef bir sürü arkadaşımız var burda sadece  amaç ekim travmasını azaltmaktır.finasteridi bıraktığınız zaman ekimde tutan saçlar herhangi bir zarar görmeyecek ve dökülmeyecektir ama kendi saçlarınız doğal olarak  zamanla dökülme patternine devam edecektir.
ayrıca finasterid kullanımına doktorunuza danışarak başlamanızı tavsiye ederim aksi takdirde çok çok küçük bir ihtimal olsada kalıcı ereksiyon bozukluğuna maruz kalabilrisiniz.

thornography

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #9 : 13 Ocak 2021, 22:47:44 »
sizin gibi saçı olupta ekim yaptıracak olanlarda ideali 3 ay öncesinden başlayıp ekimden sonrada üç dört ay devam edecek şekilde toplamda otalama 7 ay kadar finasterid kullanımı olabilir fakat burda amaç saçları güçlendirmek değil ekim travmasını en hafif şekilde atlatarak hem kendi saçlarınızın zarar görme olasılığını azaltmak  hemde ekim olan saçın tutma oranını yükseltmek amaçlı olmalıdır .
ekim yaptırdım saçlarrım daha gür çıksın gibi bir amaç asla söz konusu olamaz bu konuda yanılgıya düşen malesef bir sürü arkadaşımız var burda sadece  amaç ekim travmasını azaltmaktır.finasteridi bıraktığınız zaman ekimde tutan saçlar herhangi bir zarar görmeyecek ve dökülmeyecektir ama kendi saçlarınız doğal olarak  zamanla dökülme patternine devam edecektir.
ayrıca finasterid kullanımına doktorunuza danışarak başlamanızı tavsiye ederim aksi takdirde çok çok küçük bir ihtimal olsada kalıcı ereksiyon bozukluğuna maruz kalabilrisiniz.

Burada kar zarar hesabını artı ve eksiyi iyi tartıp karar vermek gerekiyor anlaşılan.

Facebook Twitter Instagram