Gönderen Konu: Biberiye  (Okunma sayısı 1043 defa)

takıntılı

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Biberiye
« : 13 Ocak 2021, 23:21:29 »
Merhabalar biberoyeyi saç tedavisi olarak kullanan varmı aramızda  dht blokladığı söyleniyor ben bunu kullandım hem çayını hem yağını ikiside finasteridenin tüm yan etkilerini bariz bir şekilde hossettirdi demekki finastan gördüğümüz yan etkiler tamamen dht azlığından

Furymen

• Sr. Member
Ynt: Biberiye
« Yanıtla #1 : 13 Ocak 2021, 23:31:25 »
Merhabalar biberoyeyi saç tedavisi olarak kullanan varmı aramızda  dht blokladığı söyleniyor ben bunu kullandım hem çayını hem yağını ikiside finasteridenin tüm yan etkilerini bariz bir şekilde hossettirdi demekki finastan gördüğümüz yan etkiler tamamen dht azlığından
Roaccutan sivilce ilacını 3 gün ve 6 gün kullanan iki arkadaşla tanıştım gurupta finasteride benzer yan etkiler görmüşler ve halen iyileşememişler etki mekanizmaları farklı olmasına rağmen hat safhada yan etki görmeleri be özellikle 3 gün ila 6 gün gib kısa sürede cinsel sorunlar ortaya çıkması inanılacak şey değil ve biri bana uyuyorum ama beynim uyumuyor diyor bunların hepsi gerçek kan dondurucu şeyler allah yardımcıları olsun ilaç kullanırken kafanıza göre kullanmayın
« Son Düzenleme: 13 Ocak 2021, 23:50:44 Gönderen: Furymen »

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 14 Ocak 2021, 00:33:30 »
Roaccutan sivilce ilacını 3 gün ve 6 gün kullanan iki arkadaşla tanıştım gurupta finasteride benzer yan etkiler görmüşler ve halen iyileşememişler etki mekanizmaları farklı olmasına rağmen hat safhada yan etki görmeleri be özellikle 3 gün ila 6 gün gib kısa sürede cinsel sorunlar ortaya çıkması inanılacak şey değil ve biri bana uyuyorum ama beynim uyumuyor diyor bunların hepsi gerçek kan dondurucu şeyler allah yardımcıları olsun ilaç kullanırken kafanıza göre kullanmayın

Roaccutane on dht ile bir bağlantısı var mıymış ya?? Şaşırdım valla.

Saç dökülmesi vs yaptığını vs okuduğumu hatırlıyorum da, böyle sert bi yanetki gören olduğunu duymak şaşırttı beni.

rodok

• Full Member
« Yanıtla #3 : 14 Ocak 2021, 00:53:43 »
Roaccutane on dht ile bir bağlantısı var mıymış ya?? Şaşırdım valla.

Saç dökülmesi vs yaptığını vs okuduğumu hatırlıyorum da, böyle sert bi yanetki gören olduğunu duymak şaşırttı beni.

Bence kesinlikle var. 2.5 ay kullandım, başlarını saymazsak kullandığım süre boyunca cinsel isteğimi yok etti. Finasteride’de bile böyle bir etki gören yoktur heralde. Şu an xpecia kullanıyorum cinsellik açısından etkisi roaccutanedan çok daha az. Sanırım kişiden kişiye değişiyor çünkü kullanan arkadaşlarımda ortaya çıkmadı.

takıntılı

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 14 Ocak 2021, 01:01:49 »
Beni şaşırtan bu biberiye doğal birşey birsürü faydası var araştırdığın zaman cinselliğe bile ama aslında tam tersi  demekki doğal yada kimyasal olması birşey değiştirmiyor dht gittimi etkide görürsün yan etkide

Furymen

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 14 Ocak 2021, 02:11:32 »
Bence kesinlikle var. 2.5 ay kullandım, başlarını saymazsak kullandığım süre boyunca cinsel isteğimi yok etti. Finasteride’de bile böyle bir etki gören yoktur heralde. Şu an xpecia kullanıyorum cinsellik açısından etkisi roaccutanedan çok daha az. Sanırım kişiden kişiye değişiyor çünkü kullanan arkadaşlarımda ortaya çıkmadı.
Ve bu insanlar ilacı bıraktıktan sonra çökme yaşamışlar yan etki görmüşler yani finasterid yan etkisinin tıpa tıp aynısı ben finasterid bıraktıktan sonra yan etki görmüştüm bu ilacta öyle dht ile bir ilişiği olmadığı halde bu denli yan etki yapması korkunç heleki antidepresanlar ne vakalar var gurupta insanın içi gidiyor kendi derdini unutuyon onların derdine yanıyon söyledikleri şeyleri duyunca :(

Facebook Twitter Instagram