Gönderen Konu: Biberiye yağı nane yağı mekanik stimülasyon egzersizleri(mikroigneleme vb)  (Okunma sayısı 145 defa)

Salvador

• Full Member
Nane yağının fare denekleri üzerindeki etkilerini birçoğumuz biliyoruz.Biberiye yağınin anti inflamatuar ve scalpta DHT azaltıcı etkisi olduğu ayrıca minoxidil gibi vazodilator etkisi olduğu araştırmalar sonucu ortaya konmuş.Ayrica fibrozu ve scalptaki inflomasyona yol açan mikroorganizmaları önleme konusunda da etkisi belirlenmis ve bberiye yağının minoxun %2lik formuyla benzer etkiyi yaptığı ve bunun mikroignelemeyle beraber üst seviyeye çıktığı söyleniyor.Tabi kısa vadede doğal yollardan ekstrem sonuç beklemek doğru olmaz ama finas dutas kullanıp minox kullanmayanlar(dongu,ppg vs dolayisiyla) nane yağı+biberiye yağı karışımını ignelemeyle beraber deneyebilirler.Ben bu karışımı bizzat denemeyi düşünüyorum halihazırda saclarimi korudugum için belki bendeki etkisini pek anlayamayacagim belki ama forumda denemek isteyen olursa bu yöntemi önerebilirim.Attigim linktede biberiye yağını masajla kullanan birinin sonucu mevcut https://stopbeingafatassblog.wordpress.com/

Beach

• Newbie
  • *
Ben zamanında kaç kere yapmıştım yağ karışımı sürmeyi tabi iğnesiz ve bir değişiklik olmamıştı sanırım. Uğraştırıyor birde kullanması

Salvador

• Full Member
Ben zamanında kaç kere yapmıştım yağ karışımı sürmeyi tabi iğnesiz ve bir değişiklik olmamıştı sanırım. Uğraştırıyor birde kullanması
Ekstrem etki beklenmesi doğru olmaz.Ben finastreid kullanıyorum ek olarak bunu deneyeceğim insülin ignelemesi ile beraber şampuan olarak ise sebum dengeleyici şampuan öneriyorum herkese ek olarak haftada 1 konazol nizoral sampuan

Beach

• Newbie
  • *
Ekstrem etki beklenmesi doğru olmaz.Ben finastreid kullanıyorum ek olarak bunu deneyeceğim insülin ignelemesi ile beraber şampuan olarak ise sebum dengeleyici şampuan öneriyorum herkese ek olarak haftada 1 konazol nizoral sampuan

Ben Proscar 1/4'ün yanında bazı vitamin takviyeleri alıyorum. Yağ ve Losyon kullanmaktan vazgeçtim bir yerden sonra sıkıyor kullanması ama uzun vadeli kullananlar da var tabi sanırım

SaçlıDeriMuhafızı

• Full Member
Ben Proscar 1/4'ün yanında bazı vitamin takviyeleri alıyorum. Yağ ve Losyon kullanmaktan vazgeçtim bir yerden sonra sıkıyor kullanması ama uzun vadeli kullananlar da var tabi sanırım
Topikal tedavi önemli.
Saçlarımı 3 stratejik tedaviyle koruyorum

DHT Androjen: HGF Plus, Xpecia şakaklara ketoral

Kalsifikasyon/İnflamasyon/fibrosis: Düzenli scalp masajı , dermaroller+magnezyum yağı , oral olarak magnezyum, K2 ve güneşlenerek d3

Destek tedavi: Düzenli yeşil çay, düzenli spor, stemoxydine(denser Hai

kelboy85

• Sr. Member
Hocam tea tree oil ve adenosine ekleyebilirsin. Su an arastiriyorum. Ozellikle adenosine japonlar trafinda minox gibi kullaniyor

Salvador

• Full Member
Hocam tea tree oil ve adenosine ekleyebilirsin. Su an arastiriyorum. Ozellikle adenosine japonlar trafinda minox gibi kullaniyor
Olabilir aslında istediğim sitede herkesin kullanabileceği saçlı deriye zarar vermeyecek ve etkili olacak bir karışım elde etmek bunlarda eklenip denenebilir

Facebook Twitter Instagram