Gönderen Konu: Magnezyum yağı?  (Okunma sayısı 272 defa)

Sacdostu7

• Newbie
  • *
Magnezyum yağı?
« : 15 Ağustos 2020, 01:19:06 »
Arkadaşlar magnezyum yağı saç için ne işe yarar ne sıklıkla kullanımı gerekir bilgisi olan var mı acaba?

Jungkook

• Sr. Member
Ynt: Magnezyum yağı?
« Yanıtla #1 : 15 Ağustos 2020, 11:39:09 »
Magnezyum yağı var olan Calcificationu tersine çevirmek için topikal destek olarak kullanılıyor. Her gün uygulayan da var. İki günde bir uygulayanda. Mikro iğneleme ile beraber en iyi sonuç alınıyor.
Tedavim

Stemoxydine %5 (L’Oreal serioxyl denser hair) akşam yatmadan önce

Ketoral krem her gün

Ketoral şampuan hafta da 1-2 gün

Dermaroller hafta da 1 ya da 2 gün

OGX DHT blocker şampuan Ketoral kullanmadığım günler

Beach

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 15 Ağustos 2020, 11:58:59 »
Magnezyum yağı var olan Calcificationu tersine çevirmek için topikal destek olarak kullanılıyor. Her gün uygulayan da var. İki günde bir uygulayanda. Mikro iğneleme ile beraber en iyi sonuç alınıyor.

Bunların bir bilimsel kaynağı var mı yoksa millet deneme yöntemiyle kullana kullana mı keşfediyor? Ben eskiden bir yağ karışımı sürdüm kaç ay ama hiç fayda görmemiştim sanırım ve dermarollersiz yaptım
Prozinc Plus şampuan, Konazol şampuan
540 İğneli Titanyum Dermaroller 1.00 mm
Proscar 1/4, Medohbiotin 2.5mg, Omepa VM

Jungkook

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 15 Ağustos 2020, 12:18:22 »
Bunların bir bilimsel kaynağı var mı yoksa millet deneme yöntemiyle kullana kullana mı keşfediyor? Ben eskiden bir yağ karışımı sürdüm kaç ay ama hiç fayda görmemiştim sanırım ve dermarollersiz yaptım
  Magnezyumun kireçlenmeye iyi geldiği biliniyor yani damarlarda Ca+ birikmesine. Ama eğer açıklık yoksa sürekli yapmaya gerek yok bence bende bir süre yaptım iyi gelince bıraktım sadece Dermaroller kullanıyorum. Calcification DHT nin bir sonucu değil mi sonuçta ? O zaman eğer açıklık yoksa dht baskılamak  yeterli gelir.
Tedavim

Stemoxydine %5 (L’Oreal serioxyl denser hair) akşam yatmadan önce

Ketoral krem her gün

Ketoral şampuan hafta da 1-2 gün

Dermaroller hafta da 1 ya da 2 gün

OGX DHT blocker şampuan Ketoral kullanmadığım günler

Beach

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 15 Ağustos 2020, 12:22:42 »
  Magnezyumun kireçlenmeye iyi geldiği biliniyor yani damarlarda Ca+ birikmesine. Ama eğer açıklık yoksa sürekli yapmaya gerek yok bence bende bir süre yaptım iyi gelince bıraktım sadece Dermaroller kullanıyorum. Calcification DHT nin bir sonucu değil mi sonuçta ? O zaman eğer açıklık yoksa dht baskılamak  yeterli gelir.

Bende açıklık yok da özellikle tepe ortasında bir sürü tüyleşmiş saç var işte bu yağlar onlara faydası olmamıştı sanırım ve ben de 2 ay önce Proscar 1/4 başladım işte. Bu yağlar belki başkasında faydalı olur bilemem sonuçta herkeste etkisi farklı sanırım. Tabi benim kullandığım yağlarda magnezyum yoktu
Prozinc Plus şampuan, Konazol şampuan
540 İğneli Titanyum Dermaroller 1.00 mm
Proscar 1/4, Medohbiotin 2.5mg, Omepa VM

Souvenir

• Newbie
  • *
« Yanıtla #5 : 15 Ağustos 2020, 14:59:42 »

Sadece magnezyum yağı mı kullandınız yoksa başka vitamin veya yağlarla birleştirip mi sürüyordunuz?

Sacdostu7

• Newbie
  • *
« Yanıtla #6 : 15 Ağustos 2020, 18:04:21 »
o zaman haftada 1 yeterlidir peki nereden temin edilir?

Facebook Twitter Instagram