Gönderen Konu: Ekim nasıl olur yaş 24 değerlendirir misiniz?  (Okunma sayısı 691 defa)

Reus

• Yeni üye
  • *
Ynt: Ekim nasıl olur yaş 24 değerlendirir misiniz?
« Yanıtla #1 : 14 Ocak 2021, 17:42:57 »
Yüklemelerdeki hatalar için kusura bakmayın henüz forumda yeniyim :)

PEGO

• Hero Member
  • Saçların dökülmüş kanka
« Yanıtla #2 : 14 Ocak 2021, 18:20:05 »
Dökülmen yavaş sanırım, muhtemelen 18-19’dan beri devam ediyor zaten dökülme devam edecek, zamanla ön bölge ve vertex dökülmen baya ilerleyecektir. Ön bölge çalışma yapılır güzel olur ancak öndeki saçların da seyrelmiş. Şakaklara ektirsen bu sefer mevcut ön saçların dökülürse çok kötü görüntü oluşur. Seyrek olsa bile önde de baya saç mevcut, onların arasına girilse ama yine de dökülme devam edince orada baya azalma olacak. Ben olsam beklerdim 1-2 yıl daha ya da maddi açıdan sorunun yoksa hemen yaptır ama bu saç totalde 3 ekime gider hayatın boyunca eğer hemen ektiririm dersen. Birincisi şakak bölgesi ve ön sıkılaştırma, ikincisi ise ilk ekimden sonra mevcut saçlar dökülecek ilk ekimden sonraki görüntü 3-4 yıla baya kaybolacak memnuniyetin azalacak tekrar sıkılaştırma yaptırmak isteyeceksin ve 3.ekim ise vertex ekimi olacak muhtemelen tabii bir 10 yılı bulabilir.

Kendimden örnek veriyim, 3 yıl önce saçlarım senin gibiydi ancak 3 yıl sonra o öndeki şekil verilebilen zayıf saçlarımı arar oldum, bir tutam saç kaldı ve sadece toppik kullanarak dışarı çıkabiliyordum. Bu yıl değil de 3 yıl önce ektirseydim yine görüntü bozulacaktı ve tekrar ekim düşünmeye başlayacaktım.
Xpecia günde 2 tablet
Prozinc Plus Şampuan

Serkan Aygın 4200 Greft https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16500.0

Reus

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 14 Ocak 2021, 18:34:23 »
Teşekkür ederim  tespitiniz çok doğru dökülmem yavaş ve uzun süredir seyir ediyor. Peki medikal takviye ve ilaçlarla toparlama şansım olur mu?

kelboy85

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 14 Ocak 2021, 18:35:25 »
6 sene minox ve toppik kullanip idare et. Sonra bi ekim patlat

Reus

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 14 Ocak 2021, 18:48:52 »
Beklemek yıpratıcı ama en doğrusu galiba. 20 li yaşlarda bu problem insanı neşeden alıkoyuyor.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 14 Ocak 2021, 18:49:05 »
Ekim için biraz bekleye bilirsin

Ya da yaptırıcam diyorsan ön çizgi ve 5/6 cm gerisi sıklaştırmak gerek
Onun içinde var olan saçlarını güçlendirmelisin.
Global Moderator

Reus

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 14 Ocak 2021, 18:56:34 »
Sağ olun hintell hocam en azından 9-12 ay toparlamaya çalışırım yaş biraz genç olunca gelişi güzel yaptırayım gitsin diyor insan.

Subzero

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 14 Ocak 2021, 20:25:39 »
Kardeşim bende 23 yaşındayım açıklığım seninkinden biraz daha az , saçların moralini bozuyor özgüvenini etkiliyor ve maddi durumunda el verirse ektir geç ön bölgeye , ben sene sonu ekim düşünüyorum şakaklara ve ön bölgeye ama şimdiden saçlarımı güçlendirip öyle ekime girmeyi düşünüyorum . Ön bölgeye ektirecegin saç seni rahat 5 sene götürür 28-29 yaşlarından sonrada seyrelme olursa orta ve vertexte yine ekime girersin donör baya iyi bence

Reus

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 14 Ocak 2021, 20:57:44 »
Ben de donör uygun mu diyecektim cevap oldu sağolasın ayrıca dökülmem yavaş olduğu icin  güclendirmeden sonra yapılan ekim beni uzun süre idare eder diye dusunuyorum.

Subzero

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 14 Ocak 2021, 21:05:48 »
Bende donör uygun mu diyecektim cevap oldu sağolasın ayrıca dökülmem yavaş olduğu icin  güclendirmeden sonra yapılan ekim beni uzun süre idare eder diye dusunuyorum.
sitede çok daha tecrübeli abiler var benim dememle donör bölgen iyi diye bişey yok ama bence 2 ekimi kaldırır , saçlarını şu an güçlendirmeye baslasan zaten yaşın 25 olur , 25 inde olan ekimde 30 a kadar bir şekilde götürür seni dökülmen çok agresif seyretmedikce

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 14 Ocak 2021, 21:13:48 »
 finasterid iç güçsüz saçlar toplansın finasteride rağmen cılız kalan saçlar zaten ekimde ölür onlar zaten ömrü olmayan saçlar ekimlede boşlukları doldurursun finasterid dermoller korursun saçını baktın ilerde dokuldu gene ektirirsin
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Facebook Twitter Instagram