Gönderen Konu: Nasıl bir ekim olur ?  (Okunma sayısı 2086 defa)

Sarhoş

• Full Member
Nasıl bir ekim olur ?
« : 16 Mayıs 2019, 21:19:10 »
Arkadaşlar merhaba yaşım 34 esnaflık yapmaktayım.Yaklaşık 7 aydır protez saç kullanmaktayım.Çoğu müşterilerimin saç ekimleri başarısız gelmişti bana.Yalnız özellikle 2018 ve sonrası saç ektiren arkadaşlarımın saçlarına hayretler içerisinde baka kaldım.Protez saç işi çok maliyetli ve bakımı zor olan bir yöntem.protez saçı ben bayan kuaförü arkadaşıma yaptırdım,yalnız ikimzde acemiydik sağa çek sola çek olmadı çıkar tekrar tak diye diye tül protezi ortadan ikiye ayırdık.Çok uzatmayım 2.protezi aldım bana toplam maliyeti 2000 lirayı buldu oda tüm malzemeleri benim alamama rağmen.Ücretinde değilim yalnız gece yatarken protezi sökmek zorunda kalıyorum,sökmeyince sabah kalktığımda papaz gibi oluyorum,düzeltmesi fönü 1 saatimi alıyor.Çocuklar öğlen saçlı,sabah kalktıklarında saçsız görüyorlar buda hiç hoş birşey değil.Her hafta bakımıydı felan çok zor gelmeye başladı.Arkadaşımın biriyle konuşurken neden saç ektirmediğimi sordu.Kendime güvenemediğimden dedim.Bacanağım bu işi yapıyor dilersen yönlendireyim dedi.Biraz düşüneyim dedim.Büyük bir istikrarla ve eşiminde desteğiyle diğer gün saç ektirmeye karar verdim.Aradım ve görüştüm.Bana yapmış olduğu ekimlerin resimlerini tarafıma iletti.Açıkcası başarılı gördüm.Aynı zamanda kendisi estetik uzmanı.Abi saçlarının %75'ini geri kazandırabilirim.Graft sayısı olarak birşey diyemem donörü canlı olarak görmem gerek dedi.Sizlerede resimleri gösterip tecrübeli deneyimlerinizden bilgi edinmek istedim.Nasıl bir sonuç alırım ?

Sarhoş

• Full Member
Ynt: Nasıl bir ekim olur ?
« Yanıtla #1 : 16 Mayıs 2019, 21:20:53 »
devamı

Sarhoş

• Full Member
« Yanıtla #2 : 17 Mayıs 2019, 13:13:57 »
Arkadaşlar yorum yapacak kimse yokmu

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 17 Mayıs 2019, 13:16:28 »
valla hocam donör ne kadar güçlü tam anlayamadım
protez kullanıyorsun saç ekımı senı tatmın etmeyebılır cunku acıklık cok genış
Global Moderator

Sarhoş

• Full Member
« Yanıtla #4 : 17 Mayıs 2019, 14:36:15 »
Hintell hocam sizce protez kullanmaya devam etmelimiyim.Gerçekten çok kararsız kaldım.Bir yanda dediğiniz gibi tatmin olamama diğer yandan zahmet,uğraş ve çok masraf.İkilemde kaldım gerçekten.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 17 Mayıs 2019, 14:43:00 »
Valla hocam ben bir şey diyemem ama öyle sık bir saçın olmaz ne kadar tatmin eder bilmeyiz karar senin bir de protezden ne kadar memnunsun bu da önemli
Global Moderator

Sarhoş

• Full Member
« Yanıtla #6 : 17 Mayıs 2019, 14:56:09 »
Protez sıklık olsun,şekil verme olsun gerçekten muazzam güzellikte.Heleki işin ilmini öğrendikten sonra çok güzel modellerle yüze yakıştırma yapabiliyorsun.Lakin çok zahmetli.Mesela çıkar tak olayını ben günlük yapıyorum.Evdeyken dışarı çıkarken acil bir iş olsa çıkamam,çünkü protezi takması ve şekil vermesi 30 dakikamı bilemedik 20 dakikamı alıyor.Çeşit çeşit protez ve saç bantları var.Benimle birlikte takan arkadaşlarımın 2side protezi 1.haftasında çıkarıp attı.Sabır istiyor.Ayrıca gece protezi çıkarıp sabah ailenizin karşısına tekrardan kel çıkmanız hiç hoş olmuyor.Gerçekten çok kararsız kaldım :)

Hasann06

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 17 Mayıs 2019, 16:07:40 »
saçlarının yüzde 75 ini geri kazandırabilirim demiş ve orda tiyniyetini belli etmiş bence.böyle konuşan yerlerden uzak durunuz size gösterdikleri resimlere gerçek olsa bile güvenmeyiniz çünkü en berbat saç ekimi yapan yerler bile size yüzlerce güzel ekim örnekleri gösterebilirler bu onların gerçekten iyi olduklarını göstermez .bakmayın siz çoğunun sizden sakladığı yüzlerce hatta binlerce mağdur olmuş ekim örnekleri vardır.
açıklığın çok fazla ama işin ehli bir yerde ektirirsen çok iddialı olmasada güzel bir sonuç alabilirsiniz.yaş 34 olmuş bu yaştan sonra artık protez saç kafada yapay durmaya başlar ve yakışmaz onun yerine saç ekimiyle çok seyrek olmamak kaydıyla biraz seyreklik insanın ileri yaşından dolayı daha güzel ve doğal görünebilir.yaş 34 henüz çok gençsiniz yanlış anlamayın ama 5,6 sene sonrası için bu dediklerim özellikle geçerli olacak.
hocam sizin yapacağınız şey iyi bir ekim yeri bulup ekim yaptırmak ama şunu bilinki asıl zorluk doğru yere karar vermek.ekim merkezleri ile görüşüp ona göre karar vermek her zaman insanı yanıltır en güzeli forumu açıp saç ekimi ile ilgili bilgi sahibi olup ekim konularınu araştırmak bu şekilde en doğru kararı verebilirsiniz ama acele etmeyiniz ve detaylı araştırınız.

EMİNBEY

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 18 Mayıs 2019, 16:39:34 »
Hocam  donör bölgenle, o açıklığı kapatmak imkansız, donör zayıf açıklık fazla, yuksek ihtimalle sakal destekli bir ekim olur. Ben sizin yerinizde olsam ekim yaptırirdim.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 18 Mayıs 2019, 16:48:40 »
Bana kalır isE saç Ekimi işini unutun, olduda yaptınız begenmediniz protez takma sansınız da kalmaz pek. Donörde malum seyrektik olacaktır.
Açıklık fazla donör alanınız çok dar.

Sarhoş

• Full Member
« Yanıtla #10 : 18 Mayıs 2019, 19:54:06 »
Arkadaşlar yorumlar için teşekkür ederim.Pazar günü için randevu aldım.Yanı yarın operasyona gireceğim.Biliyorum biraz hızlı bir karar oldu.Lakin bu yaşıma kadar hep hızlı kararlar alarak yaşadım.Bu konu altına bugün itibariyle operasyon sonrası gelişmeleri resimli bir şekilde sizlerle paylaşacağım.Hiç birşey olmasa bile çocuklarım günde iki farklı görüntüyle karşılaşmamış olacak.Dediğim gibi protez saç işi zahmetli ve bir o kadarda bakım gerektiren,maddiyatlı bir iş.İşlemi yapan kişi estetik uzmanı konuşmalarıyla bana güven verdi.Bulunduğum yerde 3-4 kişiye ekim yapmış aynı zamanda arkadaşımın Bacanağı.Ekim yaptıkları kişilerle bire bir görüşmelerim oldu.İnanın donörleri benimkilere göre seyrek ve ekilen alan benimkine yakın.Aranamed'de yaptıran arkadaşlarımda var onlarınkilerede baktım.İlk başta saç ekimine güvenmiyordum.Geçtiğimiz dönemlerde o kadar çok sık saç ektirenle karşılaştımki %70 ine yakın başarısız sonuçları gördüm.Ama şimdi teknolojininde vermiş olduğu güzelliklerle başarısız saç ekimine çok nadir rastlıyorum.Protezden sonra yakın çevremin ve müşterilerimin beni ilk gördüklerinde verdikleri tepki hoşuma gitmişti.Daha genç görünüyorsun,özgüven tavanlarda.Sen kelsin yalnız saçı olmayan insanlara bakış açın bile değişiyor.Yalnız evde saçsız dışarda saçlı olunca çocukların tepkileri üzücü oluyor.ortanca oğlum baba bir kel oluyorsun bir saçlı dediği zaman gülümsemekten başka birşey yapamıyorsun.Terlediğin vakit protez kayınca yapma bunu bana diyemiyorsun.Demem o ki bu bir özgüven meselesi,bir dönüm noktası.Tabikide 7 aydır insanların gözü protez saça çok alıştı.Hatta aman ha eski haline dönme diyenlerde var.Yarınki operasyonun sonuçlarını burada paylaşacağım.Teşekkür ederim.

ahmet67

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 18 Mayıs 2019, 21:21:39 »
Arkadaşlar yorumlar için teşekkür ederim.Pazar günü için randevu aldım.Yanı yarın operasyona gireceğim.Biliyorum biraz hızlı bir karar oldu.Lakin bu yaşıma kadar hep hızlı kararlar alarak yaşadım.Bu konu altına bugün itibariyle operasyon sonrası gelişmeleri resimli bir şekilde sizlerle paylaşacağım.Hiç birşey olmasa bile çocuklarım günde iki farklı görüntüyle karşılaşmamış olacak.Dediğim gibi protez saç işi zahmetli ve bir o kadarda bakım gerektiren,maddiyatlı bir iş.İşlemi yapan kişi estetik uzmanı konuşmalarıyla bana güven verdi.Bulunduğum yerde 3-4 kişiye ekim yapmış aynı zamanda arkadaşımın Bacanağı.Ekim yaptıkları kişilerle bire bir görüşmelerim oldu.İnanın donörleri benimkilere göre seyrek ve ekilen alan benimkine yakın.Aranamed'de yaptıran arkadaşlarımda var onlarınkilerede baktım.İlk başta saç ekimine güvenmiyordum.Geçtiğimiz dönemlerde o kadar çok sık saç ektirenle karşılaştımki %70 ine yakın başarısız sonuçları gördüm.Ama şimdi teknolojininde vermiş olduğu güzelliklerle başarısız saç ekimine çok nadir rastlıyorum.Protezden sonra yakın çevremin ve müşterilerimin beni ilk gördüklerinde verdikleri tepki hoşuma gitmişti.Daha genç görünüyorsun,özgüven tavanlarda.Sen kelsin yalnız saçı olmayan insanlara bakış açın bile değişiyor.Yalnız evde saçsız dışarda saçlı olunca çocukların tepkileri üzücü oluyor.ortanca oğlum baba bir kel oluyorsun bir saçlı dediği zaman gülümsemekten başka birşey yapamıyorsun.Terlediğin vakit protez kayınca yapma bunu bana diyemiyorsun.Demem o ki bu bir özgüven meselesi,bir dönüm noktası.Tabikide 7 aydır insanların gözü protez saça çok alıştı.Hatta aman ha eski haline dönme diyenlerde var.Yarınki operasyonun sonuçlarını burada paylaşacağım.Teşekkür ederim.
Bu donörle bütün açıklığı kapatmak imkansız.mutlaka sakal destekli fln olması lazım. Bu hemen pat diye verebileceğin kararlardan değil.yanlış yapıyosun bnden demesi

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 18 Mayıs 2019, 21:23:20 »

Hayırlı uğurlu olsun. Umarım süper bir sonuç alırsınız .. lütfen paylaşımlara devam et, senin durumunda ki arkadaşlara örnek teşkil edecek bir sonuç...

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 18 Mayıs 2019, 22:04:33 »
Bence ektireceğiniz yeri biraz daha araştırın %75 oranında bir sonuç alıcakmış ya pek güvenmeyin serim.
Global Moderator

Sarhoş

• Full Member
« Yanıtla #14 : 18 Mayıs 2019, 22:38:56 »
Tepelere pek garanti veremem %75e kadar sonuç alabiliriz eğer sakallar sıksa sakallardanda graft alabilirim fotoğraflardan net anlaşılmıyor canlı olarak bakıp elimle kontrol edip gözümle görmem gerekli dedi.Yani fotoğraflara bakarak misal verdi bana.Ama ben yinede karşılaştırmalara bakarak bu arkadaşı tercih ettim.Yarın sonuçları umarım paylaşırım.Herşeyin çok güzel olmasını diliyorum :).

Facebook Twitter Instagram