Gönderen Konu: Finansterid'in Sakal ve Ses Oluşumuna Kalıcı Etkisi  (Okunma sayısı 1727 defa)

athena

• Sr. Member
merhabalar, erken yaşta finansterid kullanmanın sakal ve ses oluşumuna ciddi sorunlar yarattığını gördüm. tabii konu sadece sakal ve ses değil, erken yaşta dht baskılamak bir çok soruna neden oluyor fakat araştırdığım forum ve sitelerde genelde kullanan 10 kişiden 8'i sakallarının geç uzamasına, belirli yerlerde seyreklikler belirmesine neden olmuş. bu yazdıklarım genel kullanan kişiler, 20 yaş veya ergenliğini tam tamamlamamış bireyler değil. sorun burda 18 veya 20'li yaşlardaki kişilerin kullandığı finansteridin kalıcı olarak sakal ve sese etkisi. eğer gelişiminizi tam tamamlamadan finans kullanıp dht baskılarsanız kalıcı köselik yaşanması yüksek bir ihtimalmiş. 20 yaşında kullanıpta sakal sorunları yaşayan oldu mu hiç? şuan sakalımda bazı yerler tam gelişmedi, tüylenmeler var. finans kullanma konusunda tereddütteyim. başlasam mı diye düşünüyorum fakat sakal olayı kafamı kurcalıyor. fikirlerinizi ve tecrübelerinizi belirtirseniz çok iyi olur.

Armaan

• Hero Member
Ynt: Finansterid'in Sakal ve Ses Oluşumuna Kalıcı Etkisi
« Yanıtla #1 : 21 Ocak 2021, 03:38:54 »
Ben 30yaşında kullandım sakal uzama hızı yavaşladı. Senin aklına kullanmak yatmıyosa kullanma. Buradaki Fin ci  tayfa yalan komplo iftira vsvs sayar dururlar. Bence bekle 1 kaç yıl daha en azından. Evet saç önemli ama daha önemli olan şeyler de var.

Mac Dean

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 21 Ocak 2021, 13:23:57 »
Burada ki finci tayfa 20 yaşında birine fin kullan demez zaten.

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 21 Ocak 2021, 14:58:25 »
Burada ki finci tayfa 20 yaşında birine fin kullan demez zaten.
Fini geçtim  dutas kullan diyen var.

Mehmetali32

• Hedef Az ama Devamlı Tedavi saç yapıyım derken kaş çıkarmadan
  • Hero Member
« Yanıtla #4 : 21 Ocak 2021, 15:23:08 »
Fini geçtim  dutas kullan diyen var.
  Armanım  kardasım benim bu konuyla ilgili bir tane      konu acmıstımmm cok haklısın dediklerinde ustte dediklerinede katılıyorummm cok kotu etkileniyor sakallar  23 24 yasına kadar  finasterid bile kullanılmasına karsıyım  cunku cok kotu etkiliyor sakalı onu gectim erkeklerin boyu 23 e kadar uzar uzamasa bile  kalıp omuz genislemesi  bir vucut oturur cok kotu etkilenir bu ilaclardan  23 e kadar xpecia kullanılması daaha mantıklı bence.....
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
Bioxin ForteSarımsaklı Samp +Nizoral
Biberiye +Hint+Zeytiyagı+cam Terabendi Yagı Vitamin Kompleksi
 Haftada 3 gun spor +Dusta   Masaj +Dermoreller 2/ay
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 21 Ocak 2021, 16:13:08 »
Sakal ve vücudun bazı gelişimleri 28e kadar da olabiliyor galiba.

33 yaşında oral antiandrojene başlamış birisi olarak, 10 ayda, sakalların uzamasında azalma ve özellikle karın üzerimdeki kıllarda ciddi bir dökülme, azalma gözlemledim. Ama buna karşılık saçlarda henüz istenen etkiyi göremedim.

Bence 20lwrin başlarında bu tip ilaçlar kullanılmamalı. Dökülme durumuna bağlı tabi ama başka tedaviler denenmeli bu durumda.

davud123

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 21 Ocak 2021, 16:21:32 »
Sakal ve vücudun bazı gelişimleri 28e kadar da olabiliyor galiba.

33 yaşında oral antiandrojene başlamış birisi olarak, 10 ayda, sakalların uzamasında azalma ve özellikle karın üzerimdeki kıllarda ciddi bir dökülme, azalma gözlemledim. Ama buna karşılık saçlarda henüz istenen etkiyi göremedim.

Bence 20lwrin başlarında bu tip ilaçlar kullanılmamalı. Dökülme durumuna bağlı tabi ama başka tedaviler denenmeli bu durumda.
bende sizin gibi düşünüyorum 22yim xpecia kullanıcam 1 aylıga mahsus cok sorun olurmu

athena

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 21 Ocak 2021, 16:46:49 »
  Armanım  kardasım benim bu konuyla ilgili bir tane      konu acmıstımmm cok haklısın dediklerinde ustte dediklerinede katılıyorummm cok kotu etkileniyor sakallar  23 24 yasına kadar  finasterid bile kullanılmasına karsıyım  cunku cok kotu etkiliyor sakalı onu gectim erkeklerin boyu 23 e kadar uzar uzamasa bile  kalıp omuz genislemesi  bir vucut oturur cok kotu etkilenir bu ilaclardan  23 e kadar xpecia kullanılması daaha mantıklı bence.....
hocam bildiğim kadarıyla xpecia'nın içinde de dht baskılayıcı bir kaç etken var. tabii finans kadar etkili değil ama xpecia kullanıp cinsel yanetki gören çok gördüm. dht baskılamadan bu işin üstesinsen gelmek çok zor gerçekten.

Mehmetali32

• Hedef Az ama Devamlı Tedavi saç yapıyım derken kaş çıkarmadan
  • Hero Member
« Yanıtla #8 : 21 Ocak 2021, 16:48:37 »
 Kardesim tropikal kullanacaksın belli bir yasa kadar o zaman sonra finas kullanacaksın tek care bu xpecia cok etkilemez  gunde 1 tane atsa insan 5 yıl kullansa bir sey olmaz
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
Bioxin ForteSarımsaklı Samp +Nizoral
Biberiye +Hint+Zeytiyagı+cam Terabendi Yagı Vitamin Kompleksi
 Haftada 3 gun spor +Dusta   Masaj +Dermoreller 2/ay
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 21 Ocak 2021, 17:05:21 »
Kardesim tropikal kullanacaksın belli bir yasa kadar o zaman sonra finas kullanacaksın tek care bu xpecia cok etkilemez  gunde 1 tane atsa insan 5 yıl kullansa bir sey olmaz

Ya topikal kullanmayı biz de istiyoruz da ülkede hiçbir şey yok ki topikalle ilgili. Ne ru var ne alfatradiol var ne eucapil var. Bir minoxil var bir stemodyxine. İkisinin de fiyatı uçmuş zaten. Topikal spiro falan da pek etkili değil diye söyleniyor ama yine de denenebilir. Ama olay şu topikal spiro bile kullansak kana karışıp yan etki görebiliyoruz. Ama bu ru ya da alfatradiol yan etki göstermiyo güzel yanları bu. Bizim ülkemize şu malların gelmesi lazım artık şunlar bir gelse çok güzel komboyla tutabilriiz saçları. Şu minoxille proscar tesadüfen bulunmasaydı direkt saç için üretilseydi onlar da bizim ülkemize yine gelmezdi heralde. Çünkü bizim ülke onları saç için değil tansiyon ve prostat hastalığı için ülkeye getiriyor. Gerçekten şu topikallere çok ihtiyacımız var bir şekilde sahip olmalıyız.
  • Ekim Tarihi: 24.07.2023
  • Ekim Merkezi ismi Lifehair Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

athena

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 21 Ocak 2021, 17:29:22 »
Ya topikal kullanmayı biz de istiyoruz da ülkede hiçbir şey yok ki topikalle ilgili. Ne ru var ne alfatradiol var ne eucapil var. Bir minoxil var bir stemodyxine. İkisinin de fiyatı uçmuş zaten. Topikal spiro falan da pek etkili değil diye söyleniyor ama yine de denenebilir. Ama olay şu topikal spiro bile kullansak kana karışıp yan etki görebiliyoruz. Ama bu ru ya da alfatradiol yan etki göstermiyo güzel yanları bu. Bizim ülkemize şu malların gelmesi lazım artık şunlar bir gelse çok güzel komboyla tutabilriiz saçları. Şu minoxille proscar tesadüfen bulunmasaydı direkt saç için üretilseydi onlar da bizim ülkemize yine gelmezdi heralde. Çünkü bizim ülke onları saç için değil tansiyon ve prostat hastalığı için ülkeye getiriyor. Gerçekten şu topikallere çok ihtiyacımız var bir şekilde sahip olmalıyız.
evet hocam malesef ülkemizde topikal kullanılacak düzgün bir etken yok. iki katı fıyatına para verip yurt dışından alıyoruz ona da bir süre sonra para yetmiyor. gümrük takılma işine falan hiç değinmiyorum bile takılınca bir ilaç parası da ona bayılıyoruz. şuan en iyi tedavi ru58841. forumla topluca almak en mantıklısı. en azından gümrüğe takılınca çok masraf olmuyor. 

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 21 Ocak 2021, 17:41:02 »

ru nun yanetkileri düşündüğün gibi cinsel yanetki olmuyor daha büyük yan etkiler göğüs ağrısı gibi ve bazılarında aylarca geçmiyor,  runun yanetki oranı da finden falan fazla

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 21 Ocak 2021, 17:45:56 »
ru nun yanetkileri düşündüğün gibi cinsel yanetki olmuyor daha büyük yan etkiler göğüs ağrısı gibi ve bazılarında aylarca geçmiyor,  runun yanetki oranı da finden falan fazla

Öyle bir yan etkisi olursa bırakırız. Sen oral minoxil hala kullanıyo musun nası kaç aydır kullanıyosun etkili mi
  • Ekim Tarihi: 24.07.2023
  • Ekim Merkezi ismi Lifehair Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 21 Ocak 2021, 17:50:27 »
Mental olarak hazır olmadıkça insan isterse 30 yaşında kullanmaya başlasın tabi 21den öncede kullanılmaması daha iyi olur gelişim için o aralıkta saw palmetto xpecia topikal tedaviler olabilir iç rahatlığı için. Gitar çalıyorum sesimi kötü etkilemedi vücut kıllarında azalma yapıyor kesinlikle, sakallarımda bir değişiklik gözlemlemedim zaten seyrek olduğu için olabilir bir miktar yavaşlatıyor gibi şu saatten sonrada vucut olarak fazla gelişmem olmaz diye düşünüyorum zaten 191 84 kiloyum yan etkilerden korkmaktan ziyade yıllardır spor hayatımda vücut geliştirme odaklı yapıyorum sadece artık, sağlıklı beslenmeye gelince otsuz gün geçirmiyorum herşey bağlantılı kendinizi salıp üzüntü stres kötü beslenme rutin olarak yer edinirse hayatınızda yan etki görme ihtimaliniz kaçınılmaz olur. Herkesin hayat kendi hayatı kimse müneccim değil finas kullanayım mı kullanmayayım mı diye can alıcı sorular sormayın arkadaşlar yeri gelmişken de söyliyeyim.
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

athena

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 21 Ocak 2021, 17:53:05 »
hocam finasterid 20 li yaşlarda çok sıkıntı. gelişimini tamamlamış bir bireyin dht baskılaması mantıklı değil. durum böyle olunca insanın eli kolu bağlanıyor malesef.

Facebook Twitter Instagram