Gönderen Konu: Geceleri binadan gelen ses  (Okunma sayısı 884 defa)

Spencer

• Hero Member
Geceleri binadan gelen ses
« : 18 Kasım 2021, 02:52:36 »
Arkadaşlar gece 00.00'da başlayan sabaha dek belli aralıklarla devam eden " 15 dakikada, yarım saatte veya saat başı gibi düzensiz- ve bir kaç saniye süren bir ses var. Bina 4 katlı en üst katında yaşıyorum ve bu sesi binadaki 7 daire de duyuyor. Kapı gıcırtısina benzeyen bir ses - En yakın bu şekilde anlatabilirim." Bir kaç hafta önce sessize alınmış ve masaya konulmuş çep telefonu titreşim sesini anımsatıyordu ancak son haftalarda kapı gıcırtısi sesine daha çok benzetiyorum. Biz en üst kattan aşağı kattan geliyormuş gibi hissediyoruz ancak alt kattaki de bizden gekdiginit söylüyor. En alt daire ise bir üst kattan geldiğini söylüyor yani herkes duyuyor ve herkes birbirini işaret ediyor. Özellikle sabah 6 7 saatleri arasında daha sık aralıklarla oluyor. Bunun ne olduğunu bir türlü çözemiyorum. Geçen yıl yine bu dönemlerde aylarca oldu ancak sanırım Yaz ayında kesildi çünkü hiç dikkatimi çekmiyordu. Yine yılın bu ayları olduğunda ses her ama her gece çıkıyor. Bir kaç saniye sürdüğü içinde takip edemiyorum çünkü çok kısa sürüyor. Bu ne olabilir? Fikri olan var mıdır? İnşaat mühendisi veya mimar bir arkadaş varsa yorumu daha değerli olacaktır. Kombi olduğunu düşünmüştüm ancak kimsenin kombi çalıştırmadığı gecelerde de oluyor. İşin içinden çıkamıyorum. Kontrol etmem gereken yer neresi? Elektrik veya elektronik bir aletin sesi olamaz zira en üst ve en alt kat bu sesi duyamaz.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Geceleri binadan gelen ses
« Yanıtla #1 : 18 Kasım 2021, 09:18:50 »
Dış cephede çatı gider borusu var ise , borunun bağlı olduğu manşetleri kontrol edin. Soğuyan hava sebebi ile genleşen bu parçalar gıcırtı yapabilir.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 18 Kasım 2021, 10:31:14 »
 çalışmayan eşyada yapar durur durur belli zaman sonra gıcırdar.
« Son Düzenleme: 18 Kasım 2021, 11:55:17 Gönderen: emekli kel »
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 18 Kasım 2021, 20:45:53 »
Dış cephede çatı gider borusu var ise , borunun bağlı olduğu manşetleri kontrol edin. Soğuyan hava sebebi ile genleşen bu parçalar gıcırtı yapabilir.

Evet var, çatıdan en aşağı kata kadar iniyor. Oradan çıkan sesi tüm dairelerin gece duyması olası yani çok mantıklı ama kontrol edebilecek bir durum yok maalesef yani epey sakat bir durum kontrol etmek ben kolonlardan geliyor diye epey tedirgin olmuştum ama sadece kış ayında ve uzun süredir devam ettiği için rahatladım biraz yoksa çoktan çökmüş olması gerekirdi kolonlar değil mi?
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 18 Kasım 2021, 20:46:43 »
çalışmayan eşyada yapar durur durur belli zaman sonra gıcırdar.

Evet yapar ama eşya olmadığı kesin bir daireden gelen eşya sesini tüm katlar duyamaz ve bu kadar periyodik bir şekilde o sesi çıkarmaz.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 18 Kasım 2021, 21:03:42 »
 eşyadan kastım binadaki herhangibi bişi.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 19 Kasım 2021, 01:57:09 »
Tesisat borularından gelebilir mi acaba? Basınçtan ötürü? Ana vanadan suyu kesip bir gece denemek lazım

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 19 Kasım 2021, 12:05:37 »
 benimde aklıma o gedi.kış gelince kombiler yanmaya baslıyor onla alakalı bir durumdur.

Tokyo

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 21 Kasım 2021, 22:18:48 »
Evet var, çatıdan en aşağı kata kadar iniyor. Oradan çıkan sesi tüm dairelerin gece duyması olası yani çok mantıklı ama kontrol edebilecek bir durum yok maalesef yani epey sakat bir durum kontrol etmek ben kolonlardan geliyor diye epey tedirgin olmuştum ama sadece kış ayında ve uzun süredir devam ettiği için rahatladım biraz yoksa çoktan çökmüş olması gerekirdi kolonlar değil mi?
Kolondan ses gelmez. Eviniz kaç yıllık birde dış cephede ya da çatıda demir sac tarzında yapı malzemesi var mı. Eski binalarda genelde yağmur suyu olukları ve boruları metal olur.

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 21 Kasım 2021, 22:22:22 »
Kolondan ses gelmez. Eviniz kaç yıllık birde dış cephede ya da çatıda demir sac tarzında yapı malzemesi var mı. Eski binalarda genelde yağmur suyu olukları ve boruları metal olur.

Bina 26 yıllık, demir sac tarzında bir şey yok. Çatıdan inen borular var ama onlar plastik

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 22 Kasım 2021, 02:03:45 »
Apartman boşluğuna düşüp geri çıkamayan kuşların çırpıntısı olabilir.
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 22 Kasım 2021, 02:36:59 »
Apartman boşluğuna düşüp geri çıkamayan kuşların çırpıntısı olabilir.

Apartman boşluğu yok kanka olsa bile her gece sabaha kadar düşeceklerini sanmıyorum

Facebook Twitter Instagram